Sari la conținut

04' Yamaha R1


Raul.
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...

din cate observ eu....r1 are carena dar acopera mai putin motorul..si pe deasupra e vopsita in 2 culori...iar una dintre ele este negru...d-asta probabil ti se pare ca nu are carena....

dar tot cred ca ZX-10R e mult mai buna...avand in vedere...raportul greutate-cai putere...aproape 1.....motorul are 165 kg si 160 de CP....deci cred ca manaci asfaltul cu asta...:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ZX-10R... Daca n-are hibe ascunse, atunci va fi cel mai tare la 1000cc... Deocamdata trebuie sa treaca perioada de teste rutiere ale cumparatorilor... si pe urma o sa-mi iau si eu unul... :D :)

 

Cat despre R1, e clar ca Yama a trecut la design de avangarda si cred ca incepe sa exagereze cu minimalismul carenajului... Arata agresiv, dar pare de jucarie, cel putin pt un motor de 1000cc... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu "exista si suzi, nu numa honda" e ca un fel de "o fi mercedesu masina da io tot dacia imi iau".

ce conteaza clasamentul la motogp, unde kawa o cam suzi....cine a avut ochi de vazut a vazut de mult, iar cine nu, o s-o tina in continuare p-a lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motofanule, are 172 "pe loc" si 180 fics in mers datorita ram-airului care daca nu il bagau nici anu asta nu prea faceau fatza concurentei :P, oricum ptr mine daca e sa ma hotarasc INTR0UN FINAL la cceva ramane 2004 asta sau zx10....suzi sau honda are out for me desi realizez ca oricare e prea mult ptr cat stiu eu sa merg, dar da bine pe strade una din asta carenata :D, eu macar recunosc, ca imi place sa se benocleze lumea la mine pe strada :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare!!! ... nu stiu cu ce ochi atii vazut voi r1 '04 dar ai mei au ramas bulbucatzi vreo 15 min !!! :D mi-am revenit cu greu !!!:P parerea mea e ca arata super bine! le dau dreptate celor care nu prea se impaca, cu carenele de marime mica , dar asta este; poate vor fi accesorii ccare sa inlocuiasca minuscula masca a motorului

referitor la greutate/putere fiti ateti:

r1: 172kg / 172cp =1 (172kg / 180+ cp = 0.955555)

zx10: 165kg / 160cp =1.03125

daca si zx10' a fost cantarit la gol eu zic ca r1 a castigat !!! (poate pe viraje sunt egale :) )

 

aici ceva adrese:

http://www.yamaha-motor.com/products/UnitI...&mid=6&iid=5132

 

http://www.yamaha-motor.com/products/unitg...mcy&cid=5&mid=6

 

Sper sa avem parte de o iarna cat mai scurta !!!!!!

post-6-1067622956.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 cat a iesit a revolutionat lumea mota! Eu recunosc ca am o slabiciune pentru Honda. CBR1000RR mi se pare ... NO COMMENT!

Totusi R1 2004 cu raportul cal/kg.... !!!

 

COCSANELE: Votez pentru R1! Asta asa ... stiind ca vrei sa alegi intre Yamaha si Kawa!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
asta cu "exista si suzi, nu numa honda" e ca un fel de "o fi mercedesu masina da io tot dacia imi iau".

ce conteaza clasamentul la motogp, unde kawa o cam suzi....cine a avut ochi de vazut a vazut de mult, iar cine nu, o s-o tina in continuare p-a lui...

Ce zici de Alfa romeo? bate tot nu? Bate BMW de il asculta cu urechea in curse nu?

No frate pe strada e altceva total altceva iar daca tu iti iei moto numai ca a castigat la televizor atunci..... n-are rost Eu zic ca cel mai mult conteaza ce simti tu cand te sui pe ea.Da-i lui Rossi un simson si va bate tot cu el conteaza VIZITIUL cel mai mult in treaba asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina si rossi a zis despre honda ca este PERFECTIUNEA si ca n-are ce sa mai ceara mai mult.

nu cred ca ar face ceva cu simsonu. de altfel, o sa se vada la anu cind o sa mearga cu un alt fel de simson :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baietzi R1 nu e un motor pentri Romania Cind veti avead de gind sa lasati CIUMEGEALA

 

la o parte sa vedeti adevarul in fata. La starea actuala a drumurilor nu poate nimeni controla un motor asa usor.Oresti avea dreptate dati banii pe ceva ce puteti duce! Figura asta e valabila si pentru Gsxr1000 si ZX10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...