Sari la conținut

hop si eu


cyborg
 Share

Postări Recomandate

povestea clasica. curba, pietris, frana... fractiune de secunda... cerul albasru. curba prin care trec de cateva ori pe zi. am trecut de sute de ori pe acolo. dar ieri avea si pietris. oglinzi, semnalizatoare sparte, carene, scaritze, maneta ambreiaj si cap ghidon polizate. da, si capacu' motor bineinteles. din partea mea, un genunchi umflat si belit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol.

Pacat de genunchiul ala. N-aveai pantaloni sau protectii?

Din punctul asta de vedere, parca e mai bine sa mergi prin locuri noi, macar te uiti mai atent, necunoscand peisajul. Altfel, daca stii pe de rost curba, e absolut natural sa nu-ti trezeasca acelasi interes in termen de studiat cu atentie carosabilul..

Tu macar ai scuza asta, eu am cazut pe o pata de ulei pe care n-am vazut-o, dar nici nu cunosteam drumul, deci cu atat mai mult ar fi trebuit sa casc ochii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genunchiul? Casco?

genunchiul s-a facut cat capul. si nici nu mi se indoaie piciorul :yikes: e o lolitura, dar totusi nimic grav. mi se invarte in cap fraza aia... cum ii zice :D ah, da: "PURTATI ECHIPAMENT FRATILOR!!!" cel putin geaca si-a facut treaba. am aterizat in cot si n-are nimic, ma doare-n cot adica. si bineinteles casca, am dat si cu ceafa putin de asfalt, dar putin de tot asa ca nu se pune. motoreta are casco, acum ma gandesc cum sa scot cat mai multzi bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, gata pe anul asta, ca prea multe aiureli se intampla. Ma gandesc serios ca dupa seara asta s-o bag la iernat.

 

Oricum, bine ca ai scapat Cyborg si...ochii cat cepele. Fierul se indreapta, semnalele se schimba, etc. Cu genunchiul ala insa nu te juca, daca durerea persista 24 h, du-te la radiografie.

 

Sanatate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai eu cand va aud asa: ca hai sa vina iarna sa nu mai avem parte de accidente. oameni buni: daca e sa ai accident, pur si simplu et agata vreun biciclist cand esti pe trecere, sau iti cade vreo glastra de flori in cap cand treci pe langa bloc... etc.

 

daca ar fi dupa mine, mi-as dori sa nu se termine "sezonul", sa fie ca in florida tot anul. daca mergi cat mai prudent cu putinta, nu risti accident decat in cazul in care e vreunu beat pe sosele, sau cum a patit omu' asta, dar accidente din astea se pot intampla oricand, ca e vara ca e toamna.

 

deci cum am spus, nu este de dorit sfarsitul sezonului motociclistic, ci sfarsitul nemernicilor de pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la genunchi .. iti recomand ARMON .. e un unguent si il gasesti la orice farmacie .. Rezultat garantat 100 % .. Produsul este testat de mine cand am cazut .. si merita ..

Si URGO unguent .. inmoaie coaja .. dar asta dupa ce dai vreo 4-5 zile cu armon .. Insanatosire grabnica .. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la genunchi .. iti recomand ARMON .. e un unguent si il gasesti la orice farmacie .. Rezultat garantat 100 % .. Produsul este testat de mine cand am cazut .. si merita ..

Si URGO unguent .. inmoaie coaja .. dar asta dupa ce dai vreo 4-5 zile cu armon .. Insanatosire grabnica .. :baldy:

un adevarat cunoscator :yikes:

 

asa bre.....faci yamaha de rusine?! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la genunchi .. iti recomand ARMON .. e un unguent si il gasesti la orice farmacie .. Rezultat garantat 100 % .. Produsul este testat de mine cand am cazut .. si merita ..

Si URGO unguent .. inmoaie coaja .. dar asta dupa ce dai vreo 4-5 zile cu armon .. Insanatosire grabnica .. :D

Ma, esti prea tanar din toate privintele ca sa ai asa mare experienta la chestii d-astea! Este adevarat, ca ai o scuza cu ambii parinti farmacisti, dar totusi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi nu ma dau batut. sper sa mai prind sezonul asta. :D as putea sa lipesc piesele sparte/rupte pana vin alea noi. dar tre' sa-i astept pana luni p-astea de la casco cu camerele lor digitale si figurile de 2 lei. :yikes: daca nu se strica vremea pana atunci, luni seara sunt in trafic :baldy:

 

p.s. oare reusesc sa scot bani de o carena noua? ce parere aveti? cei care au patit-o, da-ti un sfat. a mea e polizata, dar nu-i sparta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi nu ma dau batut. sper sa mai prind sezonul asta. :D  as putea sa lipesc piesele sparte/rupte pana vin alea noi. dar tre' sa-i astept pana luni p-astea de la casco cu camerele lor digitale si figurile de 2 lei.  :yikes:  daca nu se strica vremea pana atunci, luni seara sunt in trafic  :baldy:

 

p.s. oare reusesc sa scot bani de o carena noua? ce parere aveti? cei care au patit-o, da-ti un sfat. a mea e polizata, dar nu-i sparta.

Sparge-o tu.... :angry: , dar nu prea tare (oricum destul cat sa iti acorde inlocuire, nu reparatie...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

ieri am iesit la prima plimbare dupa cazatura. vreau sa zic ca mi-a fost cam frica. iar plimbarea s-a lipit ca nuca de perete. am tinut atat de strans rezervoru' intre picioare, incat aztazi am febra musculara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, esti prea tanar din toate privintele ca sa ai asa mare experienta la chestii d-astea! Este adevarat, ca ai o scuza cu ambii parinti farmacisti, dar totusi...

hehe .. la 10 ani preparam unguent-uri (e corect ?) .. :cheers:

 

Bineinteles, sub indrumare .. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

in sfarsit am incheiat afacerea cu asigurarea. am optat pentru reparatie in regie proprie atunci, am asteptat 2 luni si astazi, de craciun :blink: surprisa, suna telefonul: "alo, domnu .... veniti la caserie sa va ridicati banii". in 10 min. am fost acolo, final de poveste - 640 de oiro bani gheata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...