Sari la conținut

Lupta la 125


Ce atzi alege?  

877 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 478
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Parerea mea e ca ai incurcat modelele, confunzi probabil RS-ul cu CBR-ul de 125, care arata cu adevarat a "bicicleta cu motor"

Despre Mito si RS, eu as zice ca sunt aproape identice

 

 

Aprilia 125 RS

Dry weight: 117.0 kg (257.9 pounds)

Seat height: 805 mm (31.7 inches) If adjustable, lowest setting.

Overall length: 1,950 mm (76.8 inches)

Wheelbase: 1,345 mm (53.0 inches)

 

Cagiva Mito 125

Dry weight: 129.0 kg (284.4 pounds)

Seat height: 760 mm (29.9 inches) If adjustable, lowest setting.

Overall length: 1,980 mm (78.0 inches)

Wheelbase: 1,375 mm (54.1 inches)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Edji. Cred ca si tu le-ai cam incurcat acum.. :lol: In primul rand Rs`ul are 146 kg, in al 2-lea rand dimenisunile sunt exact invers de cum le-ai postat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Edji. Cred ca si tu le-ai cam incurcat acum.. :lol: In primul rand Rs`ul are 146 kg, in al 2-lea rand dimenisunile sunt exact invers de cum le-ai postat :lol:

Serios...!!!!?????

Incearca asta http://www.bikez.com/motorcycles/aprilia_rs_125_2002.php in comparatie cu asta http://www.bikez.com/motorcycles/cagiva_mito_125_2002.php http://www.bikez.com/motorcycles/cagiva_mito_125_2004.php

si cu viteza las-o ceva mai moale....singurele 125 care au viteza maxima de 173,9 km/h este Aprilia 125 AF 1 Futura productie 1991 si RS 125 Extrema din '92(cel putin asa zic cei din Noale) celelalte RS-uri se duc pana la 140-150 maxim.

Daca nu ma crezi iti stau la dispozitie cu un GPS plus catalogul TuttoMoto

PS Oricum cele 146 kg declarate pt. ultimele modele de Rs intaresc ceea ce am spus, faptul ca sunt apropiate ca dimensiuni RS cu Mito si nici de cum faptul ca ar parea "rahitica" RS-ul pe langa Mito!........ce ziceai ca am incurcat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las ca si mito e bun cu toate ca e preluat de la ducati, la viteza e cam egal cu rs, (modelele sa fie cam din acelasi an) dar ca forma mito arata a motor, in schimb rs pare mai mic, firav...parerea mea!!!

Ma si gandeam cand o sa postezi si tu pe aici....ca doar treb sa iti aperi modelul preferat,nu?

 

Pana acum am mers doar cu RS-ul, dar din cate am auzit, Mito-ul nu se lasa prejos!!!!

 

Ce faceti cu pariul ala? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan pariul nu-l mai pot tine ! nu mai pot cumpara Gilera sp 01, caci nu mi-am facut nici pana acum motorul. nu-mi gasesc segmenti!!!!!! se pare ca sunt urmarit de ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E stransa lupta intre Rs si Mito ! depinde de turatii , pana pe la 8000 rpm mito se duce la bine iar dupa 8000 rpm prinde si rs ul viata ! La viteza sunt cam egale .

Editat de Tetrazonaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
fratilor eu am o cagiva de 125 din 1994 si acu sincer vb marge pana pe la 170 km/h, am mai mers cu o aprilia rs 125 tot din `94 si mergea cam pana pe la 150 km/h.

Jura-te ca merge atat.... :ok::lol::D:lol::ok::lol::laugh: :laugh::laugh::ok:

Get real... Wake Up Kid.....:laugh::lol::laugh:

Un post demn de chestii distractive mai hectorash (sau poate ar trebui sa spun gost rider :hug::lol:)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pentru amicul tetrazonaaa depinde ce fel de rs din ce an si ce fel de mito, ca la rs-urile astea noi poti sa reglezi momentul cand intra power-valve-ul in funcitune, ceva gen 6200rpm e minim, dar automat mai pierzi ture inalte, care te ajuta, unde o mito se plafoneaza, oricum am filmulet cu mito care se da cu rs si mito se duce 220km/h, soto e tunat rau, cat despre rs nu stiu daca are ceva pe el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

stiu k e f vechi topicul..dar eu sunt nou :crack: :crack:

din cate stiu si eu rs-ul e cel mai rapid din seria ei...si oricum kiar dak se duce la "doar" 150 limitata...e prea bine pentru un motor de 125 fratilor... :crack:

v-ati dat argumente si contraargumente pana nu ati m-ai putut... :crack:

dar concluzia ramane

RS RULEZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!! :crack:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
un bax de apa minerala :crack:...

Nu merge rsu 190... era un distrus pe pro-bike care zicea ca rsu merge cu 200, ca asa i-a zis varsu din Italia... mdeah...

108612[/snapback]

 

rs MERGE cu 200! :crack: dar ala de 250! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vaai!!!

sunteti haiosi.

ma gandesc la ceea ce a scris domnul stress...din cate stiu eu, rs-ul de 250 are 200 pe ceas. bun! daca rs-ul de 125 prinde 200...asta de 250 cat prinde??? vreo 250, nu? 300 cat?

astept raspunsuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...