Sari la conținut

Limitare Peugeot Vclic


Ice_Angel
 Share

Postări Recomandate

Sunt "n" topicuri cu kestia asta dar totusi iti zic eu am sprinter si e la fel k V-click

Una e in carburator,a doua in toba sitele tine gazu sa iasa repede si am mai auzit k e in cdi,da la aia nush sa-ti dau informati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu el in service sa imi scoata limitarea si 3 ore mecanicul a cautat-o si nu a gasit-o in variator nu este, in carborator la fel si in toba nu s-a uitat ca nu cred ca poate. Si din ce am inteles eu ar mai avea si o limitare electronica dar nu o gasesc.

Mecanicul mi-a spus ca el crede ca daca ii schimb carburatorul nu o sa mai fie nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a umplut forumul de tarani :bigstar: ..... Singura si unica limitare este la variator.

 

Ai o bila alba, respectiv una neagra.

Cat despre limitare, eu am taiat bucla de la CDI si urca mai mult in ture.

Am obtinut o crestere a vitezei de la ~47 km/h la ~57-60 km/h (in functie de vant si panta sau rampa. mentionez ca am si vreo 105kg).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la First Bike si l-am intrebat p mecanic und e limitarea la sprinter,m-a intrebat cum urca viteza si cum s opreste ii zic eu merge bine pana la 50 knd i-a 50 el e in ture si parca odata da in gol,s opreste cresterea vitezei si mi-a zis k e in CDI,iei alt CDI si il montezi,cik asta e limitarea la sprinter kre e la fel k V-click

acu sa vad cat coasta un cdi dasta nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu el in service sa imi scoata limitarea si 3 ore mecanicul a cautat-o si nu a gasit-o in variator nu este, in carborator la fel si in toba nu s-a uitat ca nu cred ca poate. Si din ce am inteles eu ar mai avea si o limitare electronica dar nu o gasesc.

Mecanicul mi-a spus ca el crede ca daca ii schimb carburatorul nu o sa mai fie nici o problema.

 

Spre deosebire de altii care "au auzit" sau "au intrebat" eu chiar am delimitat 3 v-clicuri. Si am umblat destul si pe la alte chestii. Deci limitarea "principala" care eu cred ca e singura e la variator.

Daca vreti service duceti-va la peugeot pe str. Bradesti , e jucaria lor si ei stiu cel mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...