Sari la conținut

Ce ulei sa bag


Postări Recomandate

Ba baietzi ma intereseaza si pe mine ce ulei sa bag in cutia de viteze ca imi harjaie ambreiajul rau de tot cand plec de pe loc mai fortzat ma intelegetzi nu :cheers:

Ambreiajul este multidisc in baie de ulei si nu stiu ce sa mai fac am bagat PUTOLINE GP 80 si tot ca dracu facea Daca poutezi sa ma ajutati va raman recunoscator .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa inteleleg ca si eu trebuie sa ii spal placile .Are 33700 Km la bord reali si nu cred ca ia spalat nimeni placile pana akum nu stiam ca se face asa ceva da mai invatam Bafta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spalatul placilor se refera la vremurile cind nu se gasea decit T 90. Eu spalam cutia si ambreiajul cu motorina. Ambreiajul functziona foarte bine si in motorina :cheers: :banana: :blink: wow si ce bine debraia ca un ambeiaj uscat :cheers: De cind au aparut uleiuri calumea nu am mai spalat ambreiaje si cutii. :cheers: :cheers: :cheers:

 

Sint mai multe cauze care pot duce la "hîrshiala"

arcurile ambreiajului slabite sau rupte

cablul de actzionare prea intins

discurile ambreiajului uzate

ambreiajul nu calca drept.

mizerie in ulei

 

 

 

Numai bine

Editat de Vreau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

despre uleiurile pt cutii automate ce stitzi .Eu am incercat si cu din acela si tot nu a tacut ramane ca in iarna sa demontez sa vad cauza ceva trebuie sa se fi intamplat acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...