Sari la conținut

Ziua lui Axa si Adolphyno


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

La multi ani sarbatoritilor!

Da amenda pt ce ziceti ca ati luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor!

Da amenda pt ce ziceti ca ati luat?

Amenda nu am luat-o practic noi ... ci barul.

Se pare ca a deranjat pe cineva ca eram si pe strada.

 

 

Ce nu inteleg ... ce vina are barul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, omu' cu filmatul e cam dus cu pluta ... parerea mea

cand a venit politia a aparut si el imediat si s-a prezentat foarte mandru ca el a facut reclamatia la politie ... l-am intrebat de ce nu a venit sa vb cu noi inainte de a face reclamatie si a inceput sa balbaie.

 

oricum, in momentul in care m-am dus sa fumez o tzigara pe colt la spring time ca sa-mi limpezesc gandurile, a inceput sa urle o femeie de la el din casa [probabil sotia] ceva de genul : "uite-l ca a venit ala sa ne hartzuiasca ... suna la politie"-moment in care el a iesit in poarta, mimand o convorbire cu politistii de la sectie:"da, domnule, tot aia, au venit sa ne hartuiasca acum la noi acasa, etc" [precizez ca eu stateam pe partea cealalta a strazii, fara a le incalca in vreun fel proprietatea privata] va dati seama, ce fel de oameni sunt ...

 

oricum si atitudinea omului, care dadea dovada de stress maxim in prezenta noastra ma face sa ma gandesc ca duce o viata grea si e supus la mai multi stimuli psihici decat poate duce.

 

M-a amenintat ca "ne mai intalnim noi!"

I-am raspuns ca si eu sper acelasi lucru, dar in circumstante mai placute si sa speram ca mai putin nervosi...

 

 

In fine ... politia a sustinut ca amenda administrata barului, de 5.000.000 de lei se datoreaza incalcarii articolului 61, cel cu deranjarea ordinii si linistii publice. Mai precis, dupa ora 22, nu mai trebe sa iasa nimeni afara din bar si sa faca galagie, mai ales cu bauturi alcoolice asupra lor.

 

Domnii agenti veniti sa intocmeasca procesul verbal [3 la numar] erau oricum montati, aplicand tactica "Politistul calm si atotcunoscator al codului civil si penal si politistul nervos si agresiv verbal-[genul dom'le nu-mi spune mie ce-ai facut, ca stiu io mai bine]", al treilea domn agent nu s-a manifestat vizibil.

 

Domnul reclamant era foarte sigur pe dansul cand sustinea de fata cu domnii agenti ca ne vazuse si ieri [adika vineri], si ca facusem si atunci o galagie ingrozitoare.

 

Acelasi domn reclamant sustine ca are ca proba pentru reclamatia dansului o caseta pe care am fost filmati, evident, fara stirea noastra, dar in momentul in care am dorit sa-l fotografiez si eu pe dansul aproape ca a innebunit repezindu-se la mine [hmm] si incercand sa-mi smulga camera din mana. Din nou, iata cu cine avem de-a face...

 

Un ultim fapt referitor la acest domn cu probleme... cand dansul isi parca masinile in curte, eu scriam un sms. Dupa ca dansul a terminat cu parcatul m-a intrebat de vreo 6-7 ori daca ma poate ajuta cu ceva ... i-am multumit respectuos de fiecare data si i-am spus ca nu ma poate ajuta ... ei bine, deja spumegand ma intreaba de ce ii notez numerele si marca masinilor ...

 

 

FRATILOR, PARANOIA E IN FLOARE ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gizzzzz, multi cretini in lumea asta. Deh, lipsa de activitati...nocturne.  :cheers:

Maitre, ba dimpotriva....

 

Se pare ca unii dintre baieti au vazut iesind de la stimabilul din curte un grup de femei si barbati sub influenta alcoolului ... nu stiu daca a filmat cineva acel grup ....

Editat de Ivan Dnepr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man .. da-l in mortzii ma-sii de jegos.

 

Culmea ca mie nu mi-a zis nimic cand am facut poza ... si se tot lauda cu caseta lui video.

 

Ca daca imi zicea .... ii ziceam si io dupa ce plecau pulitistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o data la multi ani pt cei sarbatoriti acolo SIMONA (Iasi), PETALLA (Ploiesti), ADOLPHYNO (Bucuresti) SI AXA (Bucuresti).....

personal m-am simtit ok.....mi-a parut bine ca m-am inatlnit cu prietenii din bucuresti si cei din ploesti.. :cheers:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate au iesit toate pozele negre :cheers:

I-am tras o poza doameni de la geam care ne nota linistita nr de le motor la sugestia lui Ivan si chit ca n-a iesit ea nu are de unde sa stie asta. Ea imi noteaza nr, ii trag si eu o poza pt posteritate... Sa fim chit doar!

A fost super fain, pacat doar ca de fiecare data se gaseste cate cineva care sa comenteze sau politia care sa apara... Chit ca nu faci NIMIC!!!

E periculos sa fii motociclist fratilor!!!! Pe cuvant! :cheers:

 

Trecem peste.. La Multi Ani tuturor sarbatoritilor din nou!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul este ca nu vad cum n-am putea si noi abtine sa nu iesim afara din bar...

va amintiti ca atunci cand am fost prima oara in Etrusco statea politia vis-a-vis? cred ca totusi era mai bine asa... inchiriem politzaii sa stea acolo... asa poate ca nu mai esti tentat sa iesi la un :cheers: mic....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well, intai si intai, La Multi Ani si bulan exagerat, ca-i mai bun ca toate.

punctu doi, am avut si noi probleme cu "vecinii" cand ne dadeam la rondul din alba iulia.

 

Va spun cum am facut eu....

dupa ce ne-am dat (cam 20-30 de minute) in rond (asta pe la 11 noaptea) parcand si stand la o vorba, de pe la etajul 6 a zburat o punga cu apa...

Noroc ca nu a lovit pe nimeni. In 30 de secunde s-a evacuat zona.

 

Dupa aia, din juma in juma de ora, am trecut pe acolo pana spre 5 dimineata, evident, producand aceleasi zgomote care nu au lasat pe imbecil sa doarma...

Acum nu ca as vrea sa incit :cheers: da tare mi-as "regla" aprinderea pe sub geamu boului de 2-3 ori pe noapte :cheers: ...

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :cheers: Si asta e de lauda, ai ? Sa muncesti tu o saptamana k sclavu' si la 5 dimineatza sa te bazaie un bazat sub geam "de-al dreaq ce e".

 

Acu' pe bune, pune-te si tu in locul aluia si apoi mai vb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram eu nenorocitu', fii sigur, chit ca sunt si eu motociclist, ca:

1. te nimeream de fiecare data cand treceai

2. in apa aia puneam si tinctura de propolis sau tinctura de iod, ca sa fiu sigur ca-ti raman patate si casca si geaca, dar nu si moto (ca n-are nici o vina)

3. te prindeam si te capaceam, chit ca ai fi mai in varsta (putin probabil, daca esti in stare sa faci faze din astea :cheers: )

 

Lasand gluma la o parte, roaga-te sa nu te joci asa pe sub geamurile mele. BTW, stau prin Panduri, in caz ca te intrebi. :cheers:

 

Bafta si spor la leneveala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...