Sari la conținut

Avans Centrifugal M63


sherky
 Share

Postări Recomandate

salutare ... mi-am luat un M63 si tipul de la care l-am luat mi-a zis ca nu are o parte din avansul centrifugal, este vorba de unul din cele doua piciorushe de metal tinute de arc ... arcul e interg dar imi trebuie piciorusul .... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 am luat si au fost bune

 

--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 00:43 -------------
adica si arcurile cum trebuie si saibele de frictiune alunecoase, brunate , adica neste chestii frate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curat murdar coane drobule.

:burnout:

 

 

...pai omu' nu zice(arata) foarte clar ce bai are...Poate e sarit unul din stifturile de care se ancoreaza arcurile...poate cine stie , e rupt in trei centrifugalul... :)

Pentru un stift sarit, nu merita sa cumperi unul 'bun' mai ales daca cel cu problema este original , simetric si corect facut...

Eu am luat 2 'bune ' de la Uralmaster, si am reusit sa rectific doar unul dintre ele ca sa obtin o actionare simetrica pe ambii cilindrii....si era moale fara nici un tratament, si a fost scump, si ......

 

 

....astea sant help-uri de genul "Caut electrician , care se pricepe la semnalizarea de Nipru", sau "Am primit pana la roata din spate , ce trebuie sa fac?"

 

Ar trebui (Alekule :hurt: ) deschis un topic mic, si pus acolo sus , cu numere de telefon si adrese/locatii la toti dealer-ii de ciorsuri, de la care ne mai cumparam risipiturile, ca (surprinzator!)mai sant oameni care se initiaza in psihoza de nipru, ij,jawa si le este greu sa caute in tot forumul un nr de telefon....parerea mea.

..decat unul feed-back uri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tot tre sa dai 3-40 Ron pe un centrifugal, tre sa ai un stoc de rezerva de piesulici de centrifugal. Precum tre sa ai garnituri, cabluri, segmenti si alte chestii normale. E M63-ul din Brasov?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o scot de pe mt16 sa te folosesti de ea pana iti iei alta, aia momentan sta degeaba

 

 

saru" mana nea valentinee :burnout: :hurt: :) ca abia astept s-o aud cum duduie ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... E M63-ul din Brasov?

 

Daca e vorba de M63-ul lui Ionut, acela vine la unul dintre finii mei :hurt:

 

Toate bune! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inchipuie-ti ca am, sper sa nu fie ceva care poa sa-mi crape mie si dup-aia sa n-am. :)

 

 

hmm, nuj ce sa zic ... banuiesc ca nu se strica asa repede ... pai mai bine trec cu vali pe la tine si vb ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inchipuie-ti ca am, sper sa nu fie ceva care poa sa-mi crape mie si dup-aia sa n-am. :lol:

 

 

pai zii cum vrei sa facem: fie mi-l dai si e ok, fie imi comand la ... cum il cheama ...

ce zici aleko ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. sherky, completeaza-ti profilul complet ca doar nu sintem intre femei trecute de 40 ani sa ne ascundem dupa deget. Daca poti folosi un avans centrifugal de NIPRU suna-ma la 0745109970 si vedem cum pot sa ti-l trimit. Daca eu ard gazul de pomana macar altul sa-si faca treaba. Specific nu este nou, e complet si macar i-ti iei ce ai nevoie din el. (Miine sint de servici 24 ore asa ca pot sa-l trimit poimiine.) Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. sherky, completeaza-ti profilul complet ca doar nu sintem intre femei trecute de 40 ani sa ne ascundem dupa deget. Daca poti folosi un avans centrifugal de NIPRU suna-ma la 0745109970 si vedem cum pot sa ti-l trimit. Daca eu ard gazul de pomana macar altul sa-si faca treaba. Specific nu este nou, e complet si macar i-ti iei ce ai nevoie din el. (Miine sint de servici 24 ore asa ca pot sa-l trimit poimiine.) Asfalt uscat numai sub roti.

 

 

saru' mana ... danke schon si merci frumos ... :) :moto: :moto: :lol:

 

--- Mesaj completat în 17 Aug 2007 17:34 -------------
aveti aici si o pozna cu M63-ul meu ...

post-4615-1187361276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...