Sari la conținut

Pt Cine Are Chef De Plimbari Si Nu Are Cu Cine....


noro
 Share

Postări Recomandate

o sa fie mai multi , da suta pe autostrada nu e cam putin? acum depinde si de vreme

 

ma, majoritatea motoarelor trag cel mai bine la 100 km/h.

nu stiu de vitezane ca nu prea ma pricep.

 

dar cruisere, enduro si naked-urile merg bine la 100 si consumul e cel mai bun.

 

io am pus viteza asta in ideea ca daca vrea sa vina un comunist sa nu scoata pistoanele pe toba.

+ ca mobra mea merge gigea la 100.

gandeste-te ca o sa fim si incarcati.

eu cel putin...o sa fiu eu, fata, cortu', izoprene, saci de dormit, un ditai rucsacu + 2 coburi.

am motor de 535 cu cuplu maricel si 46 de cai...pot merge si cu 130 - 140...da' nu vad rostul, o juma de ora nu mi se pare atat de mult timp pierdut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

caut lume intreresata de plecarea in vama veche de 1 mai

 

strangerea se face incepand de la 8:30 la benzinaria MOL inainte de intrarea pe autostrada.

pana la 8:55 sa fie toate motoarele cu plinul facut, toti echipati, toate bagajele asezate bine.

La 9:00 - 9:05 se pleaca.

Se merge in grup 'zig zag' pe prima banda normal, cu viteza de croaziera constanta 100 km/h.

Prima oprire e la primul complex dupa ce trecem de lehliu, buda - tigari - cafea, se sta cam 10 minute.

A doua oprire e in Megidia langa prima benzinarie, tigari, cafea, daca e nevoie gaz...se sta maxim 15 minute.

A treia oprire e la o benzinarie pe iesirea din Constanta.

 

preconizez ca pe la 1 cel tarziu ajungem in vama.

 

as dori ca cei care vor sa plece la 9 sa anunte cu-n reply.

 

o sa facem si noi prezenta pana la 9 la MOL dar nu promitem 100/h :moto:

 

nush loati si copii de 14 ani cu aprilia rs 50 sau sunt minor ori imi dati fum e cam dificil sa vin ca ma cam fac de ras oricum id:edy_blondu94 astept sa ies cu oricine

 

accesul mopedelor pe autostrada e interzis( no offence)

 

Propun altceva . Pentru cei ce nu vor la mare. /index.php?showtopic=203108

ID catalyn84

 

asfalt uscat! noi mergem la mare :)

 

 

p.s: noro aici/undercover/help/over

Editat de roxana_teo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush loati si copii de 14 ani cu aprilia rs 50 sau sunt minor ori imi dati fum e cam dificil sa vin ca ma cam fac de ras oricum id:edy_blondu94 astept sa ies cu oricine

 

stai acasa , dute la scoala , si poate in vacanta te duci cu parintii , se fac si tabere pe la scoli parca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi hellrider vezi ce vorbesi !! am 14 ani una la mana ,, si in al 2-lea rand nu am parinti deci NU AM CU CINE SA MA DUC !!!! si la scoala ma intelege oricine deci vreau sa ma uit si eu de NECAZURI si as dori sa ies cu cineva pe motor sa ma plimb nu sa ma fac de ras cu un aprilia rs 50 cam in max 2 saptamani ma stabilesc in bucuresti si vorbim mai bn atunci ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi hellrider vezi ce vorbesi !! am 14 ani una la mana ,, si in al 2-lea rand nu am parinti deci NU AM CU CINE SA MA DUC !!!! si la scoala ma intelege oricine deci vreau sa ma uit si eu de NECAZURI si as dori sa ies cu cineva pe motor sa ma plimb nu sa ma fac de ras cu un aprilia rs 50 cam in max 2 saptamani ma stabilesc in bucuresti si vorbim mai bn atunci ...

 

nu stiu ce probleme ai , dar noi deja am fost la mare , u sigur nu ai fost cu noi si asta e bine , nu ai voie legal sa conduci decat bicicleta , pentru scuter si aprilia rs mai ai de asteptat 2 ani , daca vrei neaparat cauta pe cineva sa te duca in poligon sau in padure , si intre timp mai treci pe la scoala ca sigur ai nevoie

 

 

da u unde ai disparut mah ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da u unde ai disparut mah ?

pai dupa ce am plecat din vama am mers sa ne intalnim si cu alti prieteni care erau in 2 mai, apoi am dormit, caci acolo aveam cazare iar a doua zi ne-am plimbat prin statiuni. Seara am ramas in 2 mai, datorita ploii :rusinica: . Ne-a udat un schimb de haine, iar sambata am plecat spre casa cu jumatate din haine ude pe noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@H3llrider - are voie la 14 ani cu aprilia rs 50 :rusinica:

de ce sunteti rautaciosi cu bietu' copil ? vrea si el sa mearga cu moto si sa invete cat mai multe lucruri legate de motociclism poate. ce daca are doar 14 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totul merge bine, in 2 saptamani chiar o sa am mobra si plasticu', dupa amanari de 2 saptamani :rolleyes: ..

 

As vrea si eu sa ies la plimbare, cu oricine ma ia. As iesi si la bere si la orice adunare de motociclisti, in incercarea de a invata cate ceva despre minunatiile astea de fier. So, care ma iei si pe mine :kali: ?

 

PS: hai ma ca nu-s mai urat ca dracu' :banana: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah, ies eu cu voi ;) c conteaza varsta? e f de admirat ca baiatul de la 14 ani e pe moto. Sincer sa fiu nu stiu la ce ma ducea capu la 14 dar cred ca e constient de ceia c face... chiar mi'e dor de o plimbare. Cristiano, vin eu cu tine... dar ma rabda o sapt cam sau 2 sa imi scot ghipsul d p mana :kali:

Numai bine ca vine si Shinu cu noi in 2 sapt :)

 

Robert, esti rautacios :rolleyes: ia zi ne vedem azi la o bere? ca e ziua barbatului sau ci'o fi azi in tineretului. ;)

Cine are chef diseara d o bere sa ma sune :banana: ca oricum sunt pieton :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'aam uitat la poze... im vine sa imi trag un glont in cap ca nu am venit cu voi ;) :rolleyes: Multa lume si toti super oameni... nici nu vreau sa ma gandesc ce atmosfera a fost acolo :lol:

 

 

long live the George ;)) ahahaha... prietenii stiu d c :lol: :banana:

 

Nr :) ?

 

 

Acum il ai :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah, ies eu cu voi ;) c conteaza varsta? e f de admirat ca baiatul de la 14 ani e pe moto. Sincer sa fiu nu stiu la ce ma ducea capu la 14 dar cred ca e constient de ceia c face... chiar mi'e dor de o plimbare. Cristiano, vin eu cu tine... dar ma rabda o sapt cam sau 2 sa imi scot ghipsul d p mana :kali:

Numai bine ca vine si Shinu cu noi in 2 sapt :)

 

Robert, esti rautacios :rolleyes: ia zi ne vedem azi la o bere? ca e ziua barbatului sau ci'o fi azi in tineretului. ;)

Cine are chef diseara d o bere sa ma sune :banana: ca oricum sunt pieton :|

da bah ne vedem la o bere , da...ia zi , u de ce ai mana in gips? ca parca nu aveai nimi dupa accident

 

si cristinica , sa imi arati si mie legea unde spune ca la 14 ani ai voie cu rs de 50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi membri va multumesc pt timpul acordat si ca unii oameni ma inteleg ca singura mea pasiune e sa conduc motoare !!!! saptamana care vine sau peste o saptamna imi iau si eu un motor aprilia rs 50 bestial !!! si daca as vrea sa mergem la plimbare in primu rand sa nu ma lasati in PRAF si sa imi dati si mie niste detalii ca eu peste 1 sap si 2-3 zile ma duc in bucuresti si apropo cu condusu conduc legal am urmat cursu de legislatie si nu am avut deloc probleme cu politia

 

dragi membri va multumesc pt timpul acordat si ca unii oameni ma inteleg ca singura mea pasiune e sa conduc motoare !!!! saptamana care vine sau peste o saptamna imi iau si eu un motor aprilia rs 50 bestial !!! si daca as vrea sa mergem la plimbare in primu rand sa nu ma lasati in PRAF si sa imi dati si mie niste detalii ca eu peste 1 sap si 2-3 zile ma duc in bucuresti si apropo cu condusu conduc legal am urmat cursu de legislatie si nu am avut deloc probleme cu politia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci care ma plimba azi :rolleyes: ?

 

Tre' sa-i multumesc musai lui Hai-Hui, care nu numai ca m-a plimbat super misto, m-a si adus la munca la 9 am, toti eram muci, el era fresh si m-a salvat de un uber scandal :banana:

 

Hai-Hui rulz!

 

So, who's my next pilot :kali: ;) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@H3llrider - are voie la 14 ani cu aprilia rs 50 :banana:

de ce sunteti rautaciosi cu bietu' copil ? vrea si el sa mearga cu moto si sa invete cat mai multe lucruri legate de motociclism poate. ce daca are doar 14 ani.

 

 

dragi membri va multumesc pt timpul acordat si ca unii oameni ma inteleg ca singura mea pasiune e sa conduc motoare !!!! saptamana care vine sau peste o saptamna imi iau si eu un motor aprilia rs 50 bestial !!! si daca as vrea sa mergem la plimbare in primu rand sa nu ma lasati in PRAF si sa imi dati si mie niste detalii ca eu peste 1 sap si 2-3 zile ma duc in bucuresti si apropo cu condusu conduc legal am urmat cursu de legislatie si nu am avut deloc probleme cu politia

 

dragi membri va multumesc pt timpul acordat si ca unii oameni ma inteleg ca singura mea pasiune e sa conduc motoare !!!! saptamana care vine sau peste o saptamna imi iau si eu un motor aprilia rs 50 bestial !!! si daca as vrea sa mergem la plimbare in primu rand sa nu ma lasati in PRAF si sa imi dati si mie niste detalii ca eu peste 1 sap si 2-3 zile ma duc in bucuresti si apropo cu condusu conduc legal am urmat cursu de legislatie si nu am avut deloc probleme cu politia

 

legea este foarte clara, pana la 16 ani nu se pot conduce pe drumuri publice mopede,scutere, ciclomotare etc. nu incearca nimeni sa fie rautacios :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...