Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

He he he :)

 

Sa vezi ce frumos e dimineata pe frig, ce placut joaca spatele pe asfaltul rece! Am mers mai acum o luna cu un 4L de 600... Nu simteam nimic iar la frana de motor era lipsa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Mihai_marian: al catelea proprietar esti? ca am vazut mobra asta de nu stiu cate ori la vanzare ,si chiar la un pret foarte mic, ma intrebam daca are vreo hiba. Pt ca are multe modificari pe ea care nu justificau acel pret mic


Parbriz, belly pan, farul, tobele carbon, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra o am din februarie.pot sa-ti spun k merge beton si pana acum nu am avut absolut nicio pb cu ea...pe carte sunt 3 proprietari.primul care a adus-o de afara a tinut-o o luna,dupa care a vandut-o unui baiat din buc,care a tinut-o 3 ani,apoi am cumparat-o eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde si accesoriile - timp de 3 ani ai tot felul de idei si cu 300 de euro ii imbunatatesti semnificativ aspectul.

 

Mi-am comandat si eu acum parbriz db fumuriu, semnale, manete scurte si mansoane. De cand i-am pus stickerele pe jante i s-a schimbat in bine aspectul. Apoi capacul monopost plus aripiuoara de la roata spate... Incet incet se aduna lucrurile si investesti intr-un fier, ti-l faci asa cum vrei, iar apoi cand vinzi nu te mai intereseaza, duca-se...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite asta-i baiatul care mi-a facut stickerele pentru jante.

 

/index.php?/user/32310-hondafan/

 

Livrate frumos prin posta, facute la ce culoare am vrut eu. La tine cred ca ar arata frumos pe alb.

 

Antigel poti pune de care vrei tu cu conditia sa fie cu specificatie G12 - si cred ca ar fi ok sa-l diluezi cu apa distilata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Antigelul si apa distilata se pun in proportie de 50% - 50% sau poti lua lichid de racire gata facut (amestecat) dar e mai scump.

vezi in specificatii la mobra/ carte, cati L intra. Vreo 2L si ceva cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Cam chain / Lantul de distributie: 68 eur (1 bucata)

 

Cam Chain Tensioner / intinzatorul : 48 eur (1 bucata)

 

n-am gasit si patinele, cautati voi.

 

le puteti da un mail cu shippingul. Stiu ca am facut un schimb de mailuri cu ei (pe vremea cand aveam VTR ul) si fac si shipping in RO

 

Si mai sunt si alte site-uri....



Ce va sparge la distributie nu e pretul la piese, ci manopera. Acu nu cred ca se baga fiecare sa-si rezolve singur distributia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SalutareAm schimbat numai intinzatoarele, fara patine si lant. Am pus intinzatoare automate de origine.Piesele+manopera=700RON. Mi le-a adus si montat un prieten al celui de la care am cumparat motocicleta care aparent a lucrat la reprezentanta Honda inainte ca aceasta sa se desfiinteze si care acum are, sau este asociat la un alt service pe la Trapezului.Montajul a fost OK si zgomotul a disparut.In alta ordine de idei nu este foarte complicat sa schimbi chiar intreaga distributie. Conditiile de baza sunt spatiul si sculele potrivite, apoi putina indemanare si bineinteles cateva informatii esentiale din manualul de reparatii care de cele mai multe ori este ignorat.Hai ca mai tine putin si vremea :)

 

A, si bineinteles, sa ai timp, rabdare, si sa nu te grabesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Man,

 

din ce stiu eu se cam invarte in jurul a 150 E.

 

Placutele de ambreiaj sunt cam 60 de lire, garniturile pentru cilindrul de ambreiaj sunt cam 20 si arcurile vreo 15. Total: 95 lire. Pe ebay.co.uk. La care mai adaugi transportul.

 

Fa-i o intrebare lui Ottoman, ca si eu l-am tot pus sa-mi caute preturi pentru diverse la motocicleta si cred ca-ti gaseste repede un kit bun. Acum am inteles ca au si ceva reduceri. Apoi te mai interesezi si prin alte parti, ca nah, acum e sezon mort, nu stii de unde sare iepurele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare. Mersi pt infos, pe la 150EUR gasisem si eu pe net. As vrea sa pun nou cand o fi, deocamdata doar ma interesez sa vad ce bujet aloc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana-n primavara vreau sa iau capacul de la motor de pe dreapta, ala de la ambreiaj. E destul de polizat si transpira destul de mult ulei pe acolo. Nou, din pacate, e prohibitiv ca pret (undeva la 230E) asa ca o sa strang ceva banuti dupa sarbatori si o sa caut unul la SH.

Vreau sa-i pun si furtunase metalice la frane. Ar trebui sa imi vina si acccesoriile comandate (parbriz, manete, mansoane, semnale, capete de ghidon).

Ar mai fi pe lista de cumparaturi un undertrail si un stop din ala pe led cu semnale integrate. Vedem :) Si crema cremelor (ca tot e polizata pe toate partile si carenele sunt lipite si paralipite) - un set de carene Repsol Replica de pe ebay. Dar asta mai incolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana-n primavara vreau sa iau capacul de la motor de pe dreapta, ala de la ambreiaj. E destul de polizat si transpira destul de mult ulei pe acolo. Nou, din pacate, e prohibitiv ca pret (undeva la 230E) asa ca o sa strang ceva banuti dupa sarbatori si o sa caut unul la SH.

Vreau sa-i pun si furtunase metalice la frane. Ar trebui sa imi vina si acccesoriile comandate (parbriz, manete, mansoane, semnale, capete de ghidon).

Ar mai fi pe lista de cumparaturi un undertrail si un stop din ala pe led cu semnale integrate. Vedem :) Si crema cremelor (ca tot e polizata pe toate partile si carenele sunt lipite si paralipite) - un set de carene Repsol Replica de pe ebay. Dar asta mai incolo :)

:) eu nu incep lista cu a mea ca ma ia nitel capul. Cu ambreiajul as incepe ca mai face figuri dar tre sa-l desfac intai sa vad ce ar trebui inlocuit. cu vremea asta ... nici pe net nu-mi arde de motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare vtr-isti! ca tot e "primavara" afara,am inceput sa intocmesc lista de cumparaturi pt "revergorarea" bestiei...ce tip de ulei folositi?unii ii pun 10w-40,altii 15w-50...sa fie sintetic sau semisintetic? multumesc anticipat si hai cu vara aia odata:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

manualul spune 10w40, iar in general am observat ca multi recomanda semi sintetic , ca sa functioneze bine amreiajul, se presupune ca ar patina daca nu. eu am avut motorex sintetic ultimul schimb si nu am avut probleme cu ambreiajul, desi am completat peste un litru in 6000 km. am pentru primavara castrol semi-sintetic 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...