Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu merci,

 

il am pe Cavaleru care a avut o gramda de timp primul model de 850 si la care mai mesteream impreuna, e Patrick cu 4TX-ul care mi-a facut si el capul calendar cu TDM-ul vietii si, mai nou, Cavaleru si-a luat un TDM 900 cu ABS. Deci ma asteapta o punere in tema ca la carte. :)


» Post actualizat in 19 Aug 2015 20:32

In weekendul asta se pare ca vremea naspa ma tine pe aici prin judet. Daca duminica se anunta vreme frumoasa, e careva interesat de vreo tura? Daca nu, m-as duce pana pe Adancata sa vad etapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai ies cu tine si cu Rocker o sa o iau inainte, ca pe mine nu ma grabeste nimeni :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merci,

 

il am pe Cavaleru care a avut o gramda de timp primul model de 850 si la care mai mesteream impreuna, e Patrick cu 4TX-ul care mi-a facut si el capul calendar cu TDM-ul vietii si, mai nou, Cavaleru si-a luat un TDM 900 cu ABS. Deci ma asteapta o punere in tema ca la carte. :)

De la Patrick poti sa primeste sfaturi,doar.In rest...ma abtin de la comentarii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Patrick poti sa primeste sfaturi,doar.In rest...ma abtin de la comentarii :crack:

Sunt oameni pe aici care au TDM cam de cand ai inceput tu sa mergi pe moto :) Deci nah... mai stie unu-altu' cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni pe aici care au TDM cam de cand ai inceput tu sa mergi pe moto :) Deci nah... mai stie unu-altu' cate ceva.

N-are rost sa intru in detalii.

Pana la urma e forum de vtru,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putina porceala nu strica nimanui :)

daca tot o ardeti pe offtopic si fanii mei asteapta sa vada cu ce mai ard gazu' ... am tras o drumetie cu conu' Imperion pana la Alba Iulia si l-am "scapat" pe Cooler de xj-ul de 900

dupa o scurta exploatare a agregatului pot spune ca e o mobra extraordinara care merge foarte bine, trage ca o scroafa la 100m garduri si suna ca un muscle car din anii '70-'80 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin eu cu poze maine, ca-n astea de la tine bre apare troaca aia de mi-a scos peri albi :crack: trollin'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis si cu asta inchei "porceala" si offtopicul :) ca la urma urmei e un topic pt VTR.

Metal, Rocker, poate reusim o iesire cat de curand

 

 

post-45894-0-40464200-1440396933_thumb.jpg

post-45894-0-50089700-1440396950_thumb.jpg

post-45894-0-64779400-1440396965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata f bine babeta! o sa-ti placa combinatia motor 4L + racire aer+ulei...

ar iesi un cafe misto din ea dar e pacat s-o modifici, arata prea bine pt varsta ei s-o caferesti

 

acu ai cardan, te doare la basca :)

 

cum sta pe curbe, cum franeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 linie e un oarecare compromis pt mine (prefer mai degraba mono/V2) dar motorul se aude frumos si merge foarte bine. Cardan si racire pe aer imi place dinainte sa o iau, ca asta fuse un criteriu de achizitie :)

Legat de cafe, greu de spus acum: de principiu pt cafe am luat-o dar cand am vazut-o cum arata, parca-mi vine greu s-o schimb. Insa, chiar daca o sa o cafe-resc, o sa pastrez intacte toate componentele originale. Moto e cam 98-99% in stare originala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, e misto rau motocicleta.

Liniile alea specifice anilor '80 au ceva aparte. Cum tu nu esti un reisar din nastere si veleitatile tale de pilot de curse sunt egale cu ale unui jder plictisit, atunci clar ti-ai gasti M O T O C I C L E T A !!! Te duce si te aduce! :) Fiabila, robusta, confortabila, ceva protectie la vant, intretinere fara prea mare bataie de cap, cardan, motor de 900 - e numa' buna de batut tara-n lung si-n lat cu ea. E chiar pacat sa o strici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...