Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

ti-am mai zis, mobra asta ti-a intrat pe sub piele si nu mai vrei s-o dai :P

 

in furca depinde cum o vrei: vrei mai moale pui 10W (la 5W e deja barca), o vrei mai tare pui 15W...daca o vrei tzeava pui 20W : ))) intreaba-l pe Patrick

 

de ce doar motul?

 

pintenul ala ti l-a dat un popa sau cum? :D

 

eu am spalat-o bine sapt trecuta, inclusiv lant + bascula + toba + roata spate cu motorinski....nasol fara cric central, imi trebe un stander

am uns lantul cu spray (am renuntat la Repsol ca nu prea sta pe lantul VTR-ului, pe Bandit statea mai bine ca mergeam mai incet, am revenit la Motorex Road), am completat uleiul si antigelul pana la linia de sus si cam atat

de invartit rotile vetereului mai mult s-a ocupat nevasta sapt asta... la un moment dat o sa ne mai alegem cu un vetereu pe topic :D

azi am in plan sa-i dau suportul de topcase jos pana la urmatoarea tura lunga ca-i cam strica linia, dar e treaba usoara, 3 suruburi pe fiecare parte si e jos...maxim 5 minute, raman doar niste prinderi care nici nu prea se vad, gandit misto sistemul asta pt aia care vor sa-l puna si dea jos rapid.


» Post actualizat in 20 Jun 2015 08:16

PS:

 

VREAU OGLINZI ORIGINALE, FACE CAREVA SCHIMB???

 

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu am renuntat la oglinzile cu semnale integrate si am trecut la cele originale. Gasesti aftermarketuri pe ambulantamoto.ro si sunt identice cu cele originale. Parca 150 de lei bucata, nu mai stiu exact.

 

Cat despre mentenanta, clar trebuie stander. Eu ma milogeam e unu' sau de altu' cand era de curatat sau dadeam bani pentru intretinere :) Vezi ca pe motodiscount.ro sunt standere ieftine. Acum m-am pricopsit si eu cu o pereche (fata + spate) dar n-am avut timp sa ma ocup de ea sa o curat cum se cuvine. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-l facea Honda stock din fabrica, iti lua trei zile, tot pe ceas :crack:

Poate reusim sa ne vedem la un suc la ceas de seara, fara ploaie


» Post actualizat in 22 Jun 2015 21:26

in seara asta am tras o tura scurta cu scroafa prin apropiere. mi-a ranjit mecla-n casca cat de grav poa' sa traga; mai grav decat inainte cand tragea al dreq de grav :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei, imi poate imprumuta cineva un releu de semnalizare pt 5 minute sa verific daca nu cumva al meu are ceva? il banuiesc de un mic scurt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si cum ai vrea tu sa facem treaba asta?

Ne vedem la un colt de strada/suc/bere etc. cu-n imbus si-o surubelnita in stea. Scos releele din mufe, vazut daca se intrampla ceva bun la mine si cam asta e damblaua :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea tarziu :)

Am ajuns deja acasa si azi am fost iesit cu mobra ca am avut de mers prin oras. Daca nu arde, o lasam pe saptamana viitoare.

 

PS: stie careva prin dezmembrari vreun stop ca al meu are ceva fuck*t la el si-mi tot iese un bec... plus ca a fost dat cu powertape si a ramas urma d'aia naspa de power-tape si de-a dracu nu se curata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect Metal, apa bate focul. Noi avem FireStorm da' nu ne punem cu ThunderStorm :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GBV

Sa-ti iei tu din aia! Eu vreau altceva.

 

 

In alta oridne de idei, Roni, de ce nu incerci mataluta un releu de semnalizare de la orice Honda. Sunt sanse mari sa se potriveasca si pe a ta ca sa faci o proba.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi poate organizam neorganizata aia noi trei vtr-isti

 

de cand zicem...

 

Corect Metal, apa bate focul. Noi avem FireStorm da' nu ne punem cu ThunderStorm

 

io zic ca-i mai al dracu firestormu :P

https://en.wikipedia.org/wiki/Firestorm

 

@GBV

Sa-ti iei tu din aia! Eu vreau altceva.

 

 

In alta oridne de idei, Roni, de ce nu incerci mataluta un releu de semnalizare de la orice Honda. Sunt sanse mari sa se potriveasca si pe a ta ca sa faci o proba.

 

vrei Suzuki Vistrong :P

 

Roni, cre'ca merge orice releu de semnalizare de motoreta de 12V...

 

PS: Nu vrea nimeni oglinzile alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa,

 

stai ca eu mai am si un undertray luat de pe ebay. Undertray care nu prea m-am prins cum se monteaza :))

Dar daca reusesc sa-l pun, arata beton. Cred ca trebuie cumva taiat undertrayul stock in zona bateriei si innadit cu asta nou. Cred ca ar mai trebui sa iau unul de back-up, ca sa am de rezerva daca fac prostii :)) :))

 

Apropo,

becul ala de l-am pus pe moto face treaba buna.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, o sa incerc c-un releu care se potriveste la mufe. Cand va adunati care de pe unde bantuiti si nu mai e vremea asta de kko ne vedem la o samanta si-o lauda despre cat de minunat ii vtru' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea tarziu :)

Am ajuns deja acasa si azi am fost iesit cu mobra ca am avut de mers prin oras. Daca nu arde, o lasam pe saptamana viitoare.

 

PS: stie careva prin dezmembrari vreun stop ca al meu are ceva fuck*t la el si-mi tot iese un bec... plus ca a fost dat cu powertape si a ramas urma d'aia naspa de power-tape si de-a dracu nu se curata.

http://kit-lant.ro/lampa-stop-honda-vtr-1000-f-firestorm/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si un pret pentru acel stop ar fi.... ?

 

Pedala de frana o ai? Pe OEM e un purcoi de bani si nu se justifica, pretul e absolut jignitor pentru un asemenea rahat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul e absolut jignitor pentru un asemenea rahat...

jignitor e si modul in care e prinsa pedala aia; ii invit pe cizmarii de la honda s-o desfaca ei cu ce scule vor si sa imi explice logica pe care au gandit sistemul :-L file-ar SRL-ul de doi bani :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti pe acasa azi?

Aveti chefi diseara sa ne vedem la o bere fara alcool pe undeva??

 

Eu am plinul facut. Vreau sa stiu daca ma urnesc sa o spal si sa ung lantul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...