Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte tare Metal. Poze cu fetele dezbracate la bara cand le pui ?!

 

Directiva consiliului: "fetele dezbracate" sunt personaje imaginate menite sa atraga cat mai multi VTR-isti naivi la plimbarile de seara :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto clipu bre...mobra mea suna bine :P

 

in ultima vreme mai rar cu VTR-ul...i-am schimbat oglinzile cu ce aveam ramas prin cutii, si deci, am asa:

 

pe stanga, una dintre oglinzile cu care a venit, after-market, d-aia cu semnal, dar de calitate - vad muuuuuuuult mai bine fata de astea de le-am pus eu asta toamna pe ea.

pe dreapta, as fi pus perechea aleia de am pus-o pe stanga, dar are geam de baie, normal si vezi o peula in ea...asa ca am pus o originala gasit tot in cutia data data de 'talian, desi e cam obosita si ii lipseste guma aia, e ok, pacat ca n-am si pe stanga ei.

 

cel mai bine se vede in oglinzile astea originale, am ramas uimit de cat de mare e diferenta.

cand le-am pus initial pe alea asta toamna am zis ca daca le reglez bine se vede, dar fata de originale sunt pilaf + ca stau si la un unghi ciudat....probabil pe mobre gen kawasaki (care au alt unghi la prinderi) sunt mai eficiente.

cand oi avea bani, comand o pereche de oglinzi de la patrick, originale sau ma rog, copii JMT, merita!

 

 

PS: daca vedeti motoreta mea prin oras mergand incet si f prudent nu radeti, e soaţa cu ea :P

 

post-9738-0-99039200-1436277566_thumb.jpg

post-9738-0-45763400-1436277573_thumb.jpg

post-9738-0-11185500-1436277579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S: daca vedeti motoreta mea prin oras mergand incet si f prudent nu radeti, e soaţa cu ea :P

Sau se da pe-o roata si nu esti tu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-ai ce sa iei, cea de pe dreapta e originala si cea de pe stanga e JMT de la Patrick, dar e identica cu cea originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma uit in pod sa vad ce gasesc :) Ar trebui sa am. Man, daca vrei oglinzi misto pentru VTR, sa vezi bine in ele si sa nu ai probleme cu unghiurile moarte, pune-ti de Yamaha FZS600 Fazer. Au bratele mult mai lungi ca si cele de VTR si sunt mult mai flexibile in pozitionare.


» Post actualizat in 11 Jul 2015 16:37

Later Edit

 

Din asta ai nevoie?

post-20786-0-10518300-1436632615_thumb.jpg

post-20786-0-19750900-1436632620_thumb.jpg

post-20786-0-53903700-1436632624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat, dar sunt puturos - am o cutie mare cu tot felul de cacaturi care nu imi mai folosesc si mi-e lene sa o arunc. Si mai mereu, cand am nevoie de vreun surub, de cate ceva, ma mai uit pe acolo.

 

Asadar, daca aveti vreo neplacere cu motocicleta si mai trebuie cate ceva ca sa o dati dauna totala, am eu semnalele originale rupte, o oglinda rupta, cadru de bord stramb, subcadru stramb si ala, o carena de spate pleznita (rosie, ce-i drept), semighidon dreapta stramb, toba dreapta zgariata bine si stramba, capacul de ambreiaj polizat bine de tot, far cu o urechiusa rupta si cred ca si o pedala de frana rupta :)) A se consemna ca in afara de carena spate si semighidon, toate cele au fost pizdide pe motocicleta cand am luat-o, eu doar le-am schimbat cu altele mai bune. Oricum, la cat de vechi sunt VTR-urile, cred ca doar cu o carena pleznita, oglinda rupta si capac zgariat o dai dauna totala. Stiu ca un capac am vrut eu sa-mi cumpar nou si avea un pret de mi-au aparut basici pe ficat.

 

In alta ordine de idei, am mai fost sunat de diversi dar se pare ca totul a ramas doar la nivel de discutie telefonica. Asa ca daca nu se va vinde in viitorul apropiat, nu cred ca ma mai despart de ea in urmatorii doi ani. Deh, e pusa calumea la punct si nu prea mai cere investitii. Asa ca in iarna cred ca o sa strang un pic din buci si o sa mai iau inca una, asa, de hartanit prin oras. Si sa pastrez VTR-ul doar pentru atunci cand am chef sa rup fâșul de pe ea. Momentan stau cu gandul la Monster 600 pentru a doua motocicleta. Vedem la iarna cum se aranjeaza lucrurile.

 

Maine parchez si eu copilul la tzara si practic de marti incepe sezonul si la mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antalya.

 

Foarte ok comparativ cu ce-i pe la noi pe aici. De acum o sa ma gandesc de doua ori inainte de a merge la noi pe litoral. Practic aici simti ca lumea vrea sa te jepcareasca. Cand Thassosul e la 8 ore de mers cu masina iar Antalya la aproape 3 ore de mers cu avionul nu prea inteleg de ce as mai da bani sa-mi petrec concediul in jegul de la noi.


» Post actualizat in 13 Jul 2015 15:59

Facand o paralela, o saptamana cu cazare la camera cu dus si TV in Vama ma costa cam cat o saptamana in Antalya la 5* all inclusive (fara transportul cu avionul).


» Post actualizat in 13 Jul 2015 18:24

Mai aruncand un ochi pe ebay, ia uitati ce minunatie am gasit :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-VTR-1000-Firestorm-Streetfighter-px-any-bike-and-delivery-possible-/171844607517?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2802bc9e1d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f frumos Metal cu concediul. Vama nu mai e demult ce a fost si trebuia sa ramana, din pacate.

PS - ati inebunit cu vtr-urile dezbracate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io de 3 saptamanani, daca nu si mai bine, n-am mai miscat-o. Doar o zi am venit cu ea la munca saptamana trecuta... Voi, ceva interesant, plimbari, alea alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoRocker cred ca are noroc cu nevasta, care mai invarte roata din cand in cand :)))))


» Post actualizat in 23 Jul 2015 13:27

In alta ordine de idei, eu sambata dimineata m-as apuca de curatat lant, jante, spalat, coafat si tot ce trebuie. Am si o pereche de standere ca sa fie treaba facuta bine. Numai ca mi-e o lene sa ma apuc singur.... Se baga careva cu mine la smotruiala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoRocker cred ca are noroc cu nevasta, care mai invarte roata din cand in cand :)))))

 

Bai sa stii... inafara d o tura la munca, nici eu n-am mai scos-o, in schimb fata o plimba zilnic :)

In alta ordine de idei, eu sambata dimineata m-as apuca de curatat lant, jante, spalat, coafat si tot ce trebuie. Am si o pereche de standere ca sa fie treaba facuta bine. Numai ca mi-e o lene sa ma apuc singur.... Se baga careva cu mine la smotruiala?

 

S-ar putea sa ma bag eu, ca si a mea tre' spalata, inclusiv lant...chiar daca au trecut doar 200 km de la ultima data, a prins o ploaie mandra cu ea

Vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum am urcat sus... M-am rezumat doar la a o spala.


» Post actualizat in 25 Jul 2015 07:27

Ma uitam pe ebay mai devreme... cred ca pana la urma o sa ma risc la niste carene chinezesti, vedem ce o iesi.

http://www.ebay.co.uk/itm/Fairing-bodywork-Full-Set-fit-for-Honda-VTR1000F-Firestorm-Superhawk-97-05-ABS-/301680956311?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item463d961397

 

Cu ocazia unui nou set de carene, parca i-as vopsi si jantele rosii si apoi sa umblu putin pe la suspensie. Daca de cand am luat-o nu am umblat deloc la suspensie, parca as face o treaba calumea.

 

http://www.ambulantamoto.ro/produse-comercializate/motocicleta/honda/1000/vtr-1000-f-firestorm/1999/arcuri-liniare-furca-k-tech/

 

http://www.ambulantamoto.ro/produse-comercializate/motocicleta/honda/1000/vtr-1000-f-firestorm/1999/kituri-pistonase-furca-k-tech/

 

Si mai e o chestie... daca-i pun husa din aia de rezervor nu e naspa? Adica nu tine apa atunci cand o ploua? E ok cu ea?

http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-VTR1000F-Firestorm-Top-Sellerie-Tank-Cover-Bra-Made-In-France-TAP5610-/111647478333?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19feb5523d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu inca n-am ajuns la Patric sa-i ghiceasca scurtul ala enervant mai mult decat pagubos :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,

ateodata cele mai simple solutii sau rezolvarile problemelor sunt chiar in fata noastra si noi nu ne dam seama.

 

 

Ca dovada,

de azi dimineata stau pe telefon sa gasesc 3 camere la mare pentru weekendul asta cand as fi putut sa il intreb direct pe Conu' Roni daca ma poate rezolva cu ceva decent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...