Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

Eu sper totusi ca pe a ta sa o ieie unu' care stie cu ele. E cam greu pe la noi cu marketing de la oameni care habar n-au de motoare si unde toti cauta CP si "ani mai buni" da' toti pun frane-n curbe ca le e frica. Data viitoare sa iei si tu un R6 ceva, ca daca vrei sa-l dai sa nu ramai cu el prea mult :)) si poate-l dai inainte de 20k cand incepe sa vomite power booster si cuzineti (asta o spun pasionatii modelului)

 

 

...'ti-ar cosoroaba de ras Imperioane :))

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Metal, n-o dezmembra, mai ales ca tie iti place mobra. Arata si merge foarte bine, e pacat s-o tii imprastiata pana se da pe piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, las-o pe iarna cu astea. Ca daca e, ma bag si eu la semnale de genul si daca stopul e din ala cu semnale integrate, vreau si eu Comandam amandoi la iarna. La cum se agita lumea sa o cumpere, am ganduri mari pentru investitii la iarna.

 

alea sunt, cred c-o las pe primavara chiar

 

Bai da Financiar ieseai mai bine daca o dezmembrai.

Mai-mai ca ma gandesc sa o dezmembrez si eu pe a mea

 

dai si piese din motor? :D ..de fapt de pe....

 

Metal in caz ca o bagi la dezmembrari sper sa nu fie cazu ma abonez la capacele de carbon ,sa si capacu mono post:))

 

nu e cazul man sa te abonezi, ca ajung la mine :tempted:

 

stati linistiti, nu crapa asta motoreta, nu-l lasa sufletu' :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu intentionez sa trec pe naked, pe naked mare. X11, FZS1000, Monster 900, SV1000N, din astea. Daca nu marit VTR-ul sa iau ceva de genul, poate fac o alta manevra - sa-mi iau un naked mai mic si sa pastrez si VTR-ul pentru atunci cand am chef de rupt fasul de pe ea :) Cel putin, la VTR, stiu sigur ca 3 ani nu prea am mai am ce investitii sa fac, mai ales la cei max. 5000 km pe care-i fac intr-un sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu intentionez sa trec pe naked, pe naked mare. X11, FZS1000, Monster 900, SV1000N, din astea.

 

da-le dracu p-alea 4L :P

 

iti recomand Raptoru' d-o mie, o sa-ti placa :)...unu mai nout (2004+), folosit putin si in stare buna e ~ 3.000 zeuroi la italibani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, stii care-i treaba cu aste? Astea-s motoare de curbe, de viraje, ori noi pe aici prin sud trebuie sa bagam cam 150 km in orice directie ca sa prindem un drum "de dat". Daca stateam in BV sau SB nici nu ma gandeam sa dau VTR-ul, asta e facut pentru drumuri gen Sibiu-Paltinis :) Dai o tura din aia in weekend, un dus-intors asa, mai voiniceste, nu-ti mai trebuie nimic. Un 4L e mai ok pt noi, e mai linistit, trage mult mai liniar, nu e asa smucit ca un V si nu te oboseste nici asa de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, stii care-i treaba cu aste? Astea-s motoare de curbe, de viraje, ori noi pe aici prin sud trebuie sa bagam cam 150 km in orice directie ca sa prindem un drum "de dat". Daca stateam in BV sau SB nici nu ma gandeam sa dau VTR-ul, asta e facut pentru drumuri gen Sibiu-Paltinis :) Dai o tura din aia in weekend, un dus-intors asa, mai voiniceste, nu-ti mai trebuie nimic. Un 4L e mai ok pt noi, e mai linistit, trage mult mai liniar, nu e asa smucit ca un V si nu te oboseste nici asa de mult.

Un varadero generatie pe injectie,parca ar merge,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la 50 de ani aşea da.... :P

 

Varadero e misto daca mânci km pe paine....gen ture de Europa

sau daca-ti place sa schimbi o bujie spate in 2 ore :)) (hatin' around)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merci,

 

il am pe Cavaleru care a avut o gramda de timp primul model de 850 si la care mai mesteream impreuna, e Patrick cu 4TX-ul care mi-a facut si el capul calendar cu TDM-ul vietii si, mai nou, Cavaleru si-a luat un TDM 900 cu ABS. Deci ma asteapta o punere in tema ca la carte. :)


» Post actualizat in 19 Aug 2015 20:32

In weekendul asta se pare ca vremea naspa ma tine pe aici prin judet. Daca duminica se anunta vreme frumoasa, e careva interesat de vreo tura? Daca nu, m-as duce pana pe Adancata sa vad etapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mai ies cu tine si cu Rocker o sa o iau inainte, ca pe mine nu ma grabeste nimeni :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merci,

 

il am pe Cavaleru care a avut o gramda de timp primul model de 850 si la care mai mesteream impreuna, e Patrick cu 4TX-ul care mi-a facut si el capul calendar cu TDM-ul vietii si, mai nou, Cavaleru si-a luat un TDM 900 cu ABS. Deci ma asteapta o punere in tema ca la carte. :)

De la Patrick poti sa primeste sfaturi,doar.In rest...ma abtin de la comentarii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Patrick poti sa primeste sfaturi,doar.In rest...ma abtin de la comentarii :crack:

Sunt oameni pe aici care au TDM cam de cand ai inceput tu sa mergi pe moto :) Deci nah... mai stie unu-altu' cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni pe aici care au TDM cam de cand ai inceput tu sa mergi pe moto :) Deci nah... mai stie unu-altu' cate ceva.

N-are rost sa intru in detalii.

Pana la urma e forum de vtru,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putina porceala nu strica nimanui :)

daca tot o ardeti pe offtopic si fanii mei asteapta sa vada cu ce mai ard gazu' ... am tras o drumetie cu conu' Imperion pana la Alba Iulia si l-am "scapat" pe Cooler de xj-ul de 900

dupa o scurta exploatare a agregatului pot spune ca e o mobra extraordinara care merge foarte bine, trage ca o scroafa la 100m garduri si suna ca un muscle car din anii '70-'80 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...