Sari la conținut

Turul Greciei Ca Baietii


Postări Recomandate

am plecat acum 2 sapatmani, cu chef de duca, motociclete, bani si gps sa vedem grecia in detalii.

 

Cifre:

 

3 mobre : CBF 600 (2007), hayabusa 2004 si M1800 Intruder 2007

3 cabaleros :lol:

3660 km

14 zile

2 insule

3 cazaturi :moto:

1 accident cu un scuter :)

4 giga de poze

1 cort

1gps

2 aparate foto

2 saltele

bronz :moto:

 

vom reveni!

 

poze pentru inceput:

 

Serres, in prima zi, pe seara...

post-4400-1187097858_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bun, acuma ca ati intrat in statistici, ...cand vedem POZE?? ..cu cei 3 cabaleros (and mobre), bronzati, cazuti, etc.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa pozele cu motoarele voastre,le stim prea bine :moto: ...Peisaje,gagici,etc :) ...Zi-i cu V-maxu' , gps-u' si stopurile...A! Si curtzile babelor :lol: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa pozele cu motoarele voastre,le stim prea bine :moto: ...Peisaje,gagici,etc :) ...Zi-i cu V-maxu' , gps-u' si stopurile...A! Si curtzile babelor :lol: ...

Ia taci, mah invidiosule

 

uite, pentru tine:

post-4400-1187099395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rectificari:

 

- 4 cazaturi [nu stiu care ai sarit-o tu, dar pot sa banuies: aia cand statea intruderul ca o fata mare cu coarnele perpendiculare pe asfalt in intersectie in Korint? :lol: ]

 

- au fost si filmulete, nu doar poze!!facute cu camera lipita cu banda "izolier" neagra de casca mea :moto:

 

inca o poza din Corfu si cu motoretele si motoretii bronzati doar pentru Cria

 

more to come! :)

post-11127-1187100145_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rectificari:

 

- 4 cazaturi [nu stiu care ai sarit-o tu, dar pot sa banuies: aia cand statea intruderul ca o fata mare cu coarnele perpendiculare pe asfalt in intersectie in Korint? :lol: ]

 

 

 

pai trosneala cu grasul imputit din egumenitza este enumerata separat. :moto: :)

 

pentru cunoscatori:

post-4400-1187100815_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rectificari:

 

- 4 cazaturi [nu stiu care ai sarit-o tu, dar pot sa banuies: aia cand statea intruderul ca o fata mare cu coarnele perpendiculare pe asfalt in intersectie in Korint? :lol: ]

 

- au fost si filmulete, nu doar poze!!facute cu camera lipita cu banda "izolier" neagra de casca mea :nono:

 

inca o poza din Corfu si cu motoretele si motoretii bronzati doar pentru Cria

 

more to come! :moto:

 

* Foarte misto poza, merci vecine, ...asa mai treziti si voi interesul publicului :)

Ca daca va luati dupe darian si trimiteti peisaje, ...nu mai zic nimic, ca si-asa am prea multe "simpatii" ...in atmosfera :lol:

(pai peisaje poti gasi in orice album cu Greca si cred ca pe cateva sute de pagini de net..., and so on).

 

Cred ca vacuta avea nevoie de somn, d-aia s-a culcat. Nu e vina lui circel :moto:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt hienele insetate de sange ce sunteti... prezentam TRANTA A LA GREQUE

 

ingrediente:

- una bucata sosea de munte cu curbe apetisante

- 175 de cai japonezi inveliti in plastic

- una bucata camion grecesc intrand absolut normal in curba pe sensul opus

- una portie asfalt extrem de alunecos (inglobat cu pietricele rotunde de faleza cat cuprinde)

 

Se tureaza binisor caii japonezi pt o savuroasa unduire pe curbe.

Se observa camionul din sens opus si se ia instantaneu decizia unei trase mai stranse pe viraj pt a evita un contact neplacut cu remorca care ar putea taia banda (curba foarte stransa).

A se tine cont de conditiile de aderenta la fata locului (fix pix).

 

La final se aduna de pe jos toti caii sus mentionati precum si un cabalero prea increzator, toti putin sifonati.

 

Se adauga putin dressing Urgo, dupa gust.

 

Savurati cu placere!

post-2720-1187101098_thumb.jpg

post-2720-1187101381_thumb.jpg

post-2720-1187101409_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul "O fi ceva in aerul grecesc", astazi episodul "Narcolepsia vine din Romania"

 

Fiecare cu nevoile lui in viata... omul nostru aici de fata are o necesitate de-a dreptul patologica de somn. Oricand, oriunde, oricum.

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 17:54 -------------
Exista dovezi clare ca e contagios!

post-2720-1187102826_thumb.jpg

post-2720-1187102839_thumb.jpg

post-2720-1187102847_thumb.jpg

post-2720-1187102859_thumb.jpg

post-2720-1187102869_thumb.jpg

post-2720-1187102881_thumb.jpg

post-2720-1187102921_thumb.jpg

post-2720-1187102932_thumb.jpg

post-2720-1187103267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey! ce-mi faceti!? ...nu ma mai pot opri din ras!... si trebuie sa duc copilu' la culcare (dar si el rade in hohote...)

 

you made my day!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul "O fi ceva in aerul grecesc", astazi episodul "Narcolepsia vine din Romania"

 

Fiecare cu nevoile lui in viata... omul nostru aici de fata are o necesitate de-a dreptul patologica de somn. Oricand, oriunde, oricum.

<small>--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 17:54 -------------</small><br/>Exista dovezi clare ca e contagios!

 

Din pacate nu reusim sa atasam imagini cu domnul pe confortabilul si pufosul intruder, care dormea in mers la aprox 100-120km/h la drumul spre intoarcere dupa munti si ca un motociclist hotarat si experimentat mai si depasea un tir in somn.....in fine sau macar remorca, ca la jumatea tirului mos ene a inceput sa numere "mioare" si a uitat sa mai dea gaz si mergea in paralel cu tirul [probabil acolo era mai ferit de vant si monoxidul de carbon de la esapamentul tirului ajuta la starea de "somnic pufos"]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul "O fi ceva in aerul grecesc", astazi episodul "Narcolepsia vine din Romania"

 

Fiecare cu nevoile lui in viata... omul nostru aici de fata are o necesitate de-a dreptul patologica de somn. Oricand, oriunde, oricum.

<small>--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 17:54 -------------</small><br/>Exista dovezi clare ca e contagios!

 

 

:lol:

 

mi-aduc aminte primul meu drum cu motorisca la mare. dupa 4 ore pe marauder, am adormit in picioare pe o terasa, sprijinit de un stalp. Niste prieteni draguti m-au parcat pe un scaun si asa a venit dimineata, imbracat in costum de piele si cu cizme....bine ca apucasem sa-mi dau casca jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare plimbarik, si condimentata pe deasupra... mai vrem poze...aaa si filmuletze, mai ales ce-a filmat Mircea :moto: - se vedea macar cerul? :lol: :)

@circel: de cand te-ai apucat bre de fumat??? :moto:

Editat de Mystyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu reusim sa atasam imagini cu domnul pe confortabilul si pufosul intruder, care dormea in mers la aprox 100-120km/h la drumul spre intoarcere dupa munti si ca un motociclist hotarat si experimentat mai si depasea un tir in somn.....in fine sau macar remorca, ca la jumatea tirului mos ene a inceput sa numere "mioare" si a uitat sa mai dea gaz si mergea in paralel cu tirul [probabil acolo era mai ferit de vant si monoxidul de carbon de la esapamentul tirului ajuta la starea de "somnic pufos"]

:) bai fratilor, sunteti din filmele lui benny hill..... :lol: tari poze si tari comentarii.....frumoasa aia cu monstru' ala care dormea pe trotuar sau ce era acolo....bine si cea de pe hayabusa ...chiar putea sa doarma in pozitia aia amarita? :moto: frumos rau....daca as mai avea douazeci si ceva de anisori...oricum nici eu n-am stat degeaba la anii aia ..... :moto: sunteti oricum fantastici :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigsta

bai fratilor, sunteti din filmele lui benny hill..... :) tari poze si tari comentarii.....frumoasa aia cu monstru' ala care dormea pe trotuar sau ce era acolo....bine si cea de pe hayabusa ...chiar putea sa doarma in pozitia aia amarita? :nono: frumos rau....daca as mai avea douazeci si ceva de anisori...oricum nici eu n-am stat degeaba la anii aia ..... :moto: sunteti oricum fantastici :D

 

Sa-i auzi ce povestesc :moto: :lol: ...Si n-am auzit decat doar de la Mircik (alias circel),si-un pic de la Alex (Ikarus)...Astept versiunea Dubici :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: bai fratilor, sunteti din filmele lui benny hill..... :lol: tari poze si tari comentarii.....frumoasa aia cu monstru' ala care dormea pe trotuar sau ce era acolo....bine si cea de pe hayabusa ...chiar putea sa doarma in pozitia aia amarita? :D frumos rau....daca as mai avea douazeci si ceva de anisori...oricum nici eu n-am stat degeaba la anii aia ..... :nono: sunteti oricum fantastici :D

 

 

pai cine mai are 20 de anisori? personajul somnambul are 30 si :lol:

 

--- Mesaj completat în 15 Aug 2007 13:26 -------------

mega tare!!! :)

:moto:

 

nu ne-am iradiat ca tine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

mi-aduc aminte primul meu drum cu motorisca la mare. dupa 4 ore pe marauder, am adormit in picioare pe o terasa, sprijinit de un stalp. Niste prieteni draguti m-au parcat pe un scaun si asa a venit dimineata, imbracat in costum de piele si cu cizme....bine ca apucasem sa-mi dau casca jos.

 

* putem sa-ti spunem "Sleepy", ...ca parca nu se mai potriveste "circel" :lol: (Eu sunt Alba ca Zapada, daca vrei :moto: )

 

...si eu mi-aduc aminte de primul meu drum lung cu motoreta, ..parca a fost ieri (de fapt acum vreo cateva saptamani :moto: ), am luat-o in jos, pe valea Oltului, apoi in sus pe Dunare si am trecut muntii mai jos de Herculane, apoi am ajuns pe o ploaie torentiala in Resita unde rasarise intre timp soarele :nono: De acolo la Raul Alb n-a mai fost decat un pas (mare pentru mine, ca eram zob, dar mic pentru Toni care s-a suit pe Intruderul meu si pana am clipit eu l-a urcat in poienita/tabara). Pe drumul ala m-am si uscat, iar cand am ajus am pus corturile si n-am vazut somn pana pe la 1 am. Dar asta-i viata, unii au parte de somn, altii de restul :)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* putem sa-ti spunem "Sleepy", ...ca parca nu se mai potriveste "circel" :D (Eu sunt Alba ca Zapada, daca vrei :nono: )

 

Sau putem sa-i spunem "sleeping beauty" :lol:

 

dar sa nu fim bulangii ca si noi am dormit un pic: domnul invelit bine pe banca era Ikarusu si pe intruderul pufos dormea subsemnatul cu casca pusa pe cap ca batea vantul ca la balamuc in port si oricum Mircica vorbea numai aiurea si asa nu-l mai auzeam :moto:

 

ultima poza e de cand inca eram cu 2cm mai innalt....ca pe drumul din imagine cred ca mi-am ros complet macar o vertebra.....

 

--- Mesaj completat în 15 Aug 2007 15:09 -------------

* putem sa-ti spunem "Sleepy", ...ca parca nu se mai potriveste "circel" :D (Eu sunt Alba ca Zapada, daca vrei :lol: )

 

Sau putem sa-i spunem "sleeping beauty" :)

 

dar sa nu fim bulangii ca si noi am dormit un pic: domnul invelit bine pe banca era Ikarusu si pe intruderul pufos dormea subsemnatul cu casca pusa pe cap ca batea vantul ca la balamuc in port si oricum Mircica vorbea numai aiurea si asa nu-l mai auzeam :moto:

 

ultima poza e de cand inca eram cu 2cm mai innalt....ca pe drumul din imagine cred ca mi-am ros complet macar o vertebra.....

 

post-11127-1187179552_thumb.jpg post-11127-1187179661_thumb.jpg post-11127-1187179715_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul "O fi ceva in aerul grecesc", astazi episodul "Narcolepsia vine din Romania"

 

Fiecare cu nevoile lui in viata... omul nostru aici de fata are o necesitate de-a dreptul patologica de somn. Oricand, oriunde, oricum.

 

 

Mircea, vad ca recidivezi. Adu-mi aminte sa te intreb ce mananci. Ma apuc de gatit pentru nevasta-mea care nu mai doarme ca lumea de cand am picat examenul :) :lol: :moto: . Sau macar invata-ma cum o fac sa adoarma in depasiri (ma strange in brate de mi se lipeste corneea de viziera). Poti sa inveti legislatie in somn? Sa iti aduc numai bancnote mari maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...