Sari la conținut

Ulei


bungeee
 Share

Postări Recomandate

oameni buni... nush ce sa va zic... am bagat initial bixxol de la omv, acum am castrol si e mai mocca de cat ala de 500 mii litru. imi place cum merge. Ideea e sa fie full synthetic.

Altii? Alte pareri? Desi cred ca s-a mai discutat pe alt topic mai demult. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare care o fi explicatia logica de costa atat de mult OMV Bixxol 2t syntetic...pretul mi se pare f mare (52 lei) pentru un ulei sintetic care nici macar nu este de firma cu renume (brand-ul dupa cum se stie conteaza f mult)...n-am luat niciodata,eu folosesc Mobil si Motul (kiar azi am luat 1 l de motul scooter power 2t full syntetic,46 lei)...fie vorba intre noi,cu Motul Scooter Power 2T (full synthetic) mia mers cel mai bine motoru, a prins cea mai mare viteza,sa auzit cel mai bine motorul si a scos cel mai putin fum dintre toate uleiurile care le-am folosit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare care o fi explicatia logica de costa atat de mult OMV Bixxol 2t syntetic...pretul mi se pare f mare (52 lei) pentru un ulei sintetic care nici macar nu este de firma cu renume (brand-ul dupa cum se stie conteaza f mult)...n-am luat niciodata,eu folosesc Mobil si Motul (kiar azi am luat 1 l de motul scooter power 2t full syntetic,46 lei)...fie vorba intre noi,cu Motul Scooter Power 2T (full synthetic) mia mers cel mai bine motoru, a prins cea mai mare viteza,sa auzit cel mai bine motorul si a scos cel mai putin fum dintre toate uleiurile care le-am folosit....

 

 

Din pacate nu stiu sa iti raspund la aceasta intrebare... de ce e asa de scump bixxol. Ideea e ca eu am banii si nu ii voi mai da pe bixxol.. i-am dat o singura data si cred ca a ajuns, daca nu cumva a fost si prea muilt. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde cumpar si eu Motul Scooter Power 2T ? :cheers:

 

ia ghici unde gasesti scooter pover 2t!

 

suna la tel de pe www.scuterul.eu si intreaba unde este magazinul din Giulesti, dc vrei in sect.6 (este undeva la intersectia Giulesti cu Constructorilor, langa fostl restaurant Ulmului, langa PSD sector 6)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cumparat pentru aprilia mea mobil 2t am dat 25 lei si nu imi face probleme.

 

mobil extra 2t ? din asta am si eu acum in rezervorul de ulei dar nu imi place la el ca scoate mult fum...nu o sa mai iau din asta...tot la Motul am ajuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut eu folosesc ulei XCEL ceva american la 10 lei litrul e din ala de culoare rosie.

 

Am pus si yo prima data knd am luat scuteru' ulei d'asta xcel si scotea o pacla zici k era locomotiva,plus k scuipa ulei nears p la toba.Acum folosesc Valvoline SynthPower 2t(45lei/l) si mere brici,nu mai scoate aproape deloc fum si nici ulei p la toba. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e cu uleiurile minerale si semisintetice,nu au o ardere completa si provoaca depuneri multe pe toba...am desfacut intro zi toba si sunt peretii plini de mazga amestec de ulei nears si praf etc...ca si eu am in mom de fata ulei semisintetic Mobil,nu are ardere completa,mai arunca si pe toba...si pina sa ajunga afara din toba se depune garla pe peretii interiori ai tobei,cilindru,piston etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...