Sari la conținut

Daca ar fi sa va vopsiti motocicleta...


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 168
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta era smecheria deci.... se face cumva si de 1500 daca sufli mai tare???  :laugh:  :friends:

mah, ai dracu suntetzi voi mah.... :bier: :laugh: :bier:

ah, ce soare e in Aviatiei....de maine apare primavara....si o sa pot sa scot pe Venica... :cheers: :bier: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare mie sau un capac este pictat invers.. adica lupu' merce cu curu inainte ..  :friends:

BDule, fiti-ar spiritu de observatie al dracu, da si mie mi se pare ca e la fel..hai ca l-am bagat pe Radu in boala.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta pentru ca nu stitzi niciodata cum si in ce directzie urla lupu' ! Domnilor, e litera de lege ca lupu' urla de la dreapta spre stinga precum scrie? Si daca e stingaci, ca fi-miu, cum urla? Nu urla tot pe gura cu botul spre stele? Hai sa fim seriosi! Da, raspunsul este DA. E invers. Asa, ca sa se intrebe lumea cum de urla lupul invers... ei bine, lupul poate sa urle si mergind cu spatele, considerind faptul ca are "git de lup" si se intoarce mai greu, cu tot corpul... NA! V-am facut teoria lu-pu-lui... Urlatzi aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta pentru ca nu stitzi niciodata cum si in ce directzie urla lupu' ! Domnilor, e litera de lege ca lupu' urla de la dreapta spre stinga precum scrie? Si daca e stingaci, ca fi-miu, cum urla? Nu urla tot pe gura cu botul spre stele? Hai sa fim seriosi! Da, raspunsul este DA. E invers. Asa, ca sa se intrebe lumea cum de urla lupul invers... ei bine, lupul poate sa urle si mergind cu spatele, considerind faptul ca are "git de lup" si se intoarce mai greu, cu tot corpul... NA! V-am facut teoria lu-pu-lui... Urlatzi aici!

vrajă...

moogoo, nu te ofensa, dar cred că simetria a cam luat-o aiurea de la dreapta la stânga şi viceversa...şi dacă făceai aerografia la desen în oglindă nu mai dădeai greş...aşa cred că doar ai zbârcit-o niţel...

auzi..lupul urlă de la dreapta la stânga...haha...teoria lu-pu-lui nu se certifică..

 

am urlat, deci exist...

Editat de lupalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
mi se pare mie sau un capac este pictat invers.. adica lupu' merce cu curu inainte ..  :cheers:

acel lup este plin de subinteles si profunzime.... si probabil urla pe poponeata....:friends::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o ciudatenie sa stiti ca lupul urla avind vintul in spate. Banuiesc ca ati inteles de ce. Doar steagul dacic se folosea invers tocmai pentru ca scotea acel sunet avind nevoie de un curent de aer, el fiind purtat de calareti.

Desenele sunt diferite. Nu cred ca veti reusi sa vedeti concomitent ambele parti. :bier: Daca dau cu spatele stati pe o parte iar daca merg cu fata stati pe pertea cealalta ca sa fie vintul in spate tot timpul :laugh: :laugh: :friends: :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o ciudatenie sa stiti ca lupul urla avind vintul in spate. Banuiesc ca ati inteles de ce. Doar steagul dacic se folosea invers tocmai pentru ca scotea acel sunet avind nevoie de un curent de aer, el fiind purtat de calareti.

Desenele sunt diferite. Nu cred ca veti reusi sa vedeti concomitent ambele parti. :bier:  Daca dau cu spatele stati pe o parte  iar daca merg cu fata stati pe pertea cealalta ca sa fie vintul in spate tot timpul  :laugh:  :bier:  :friends:  :cheers:  :laugh:

Hai mă Renegatule că noi suntem invidioşi şi de aia căutăm motive de cârcoteală pentru aerografia ta! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, nu cred ca s-a suparat nimeni pentru atita lucru, nu? Cel putzin din partea mea totul e OK... sincer, n-am zbircit-o... am facut un sablon pe care l-am folosit cu buna stiintza pe ambele partzi, stiind ca o sa iasa invers, adica spre spate, dar nu mi-a parut un subiect demn de a fi comentat. Am crezut ca e mai cu schepsis sa schimb layout-ul, decit sa incerc sa pastrez o simetrie care - asa cum zicea si Radu - oricum nu s-ar fi observat concomitent. Aia e o zona care si-asa e cam acoperita in timpul mersului si n-am facuit decit sa reiau putin tema... nu-i o piesa "tare" in rezumatul motocicletei. E de "sustinere" hehe! Una peste alta, asamblata cred ca va arata elegant... sper... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad nici o problema in asta .Daca erau doi lupi pe un capac si stateau fata in fata care era problema?Unu mergea pe sens invers?Eu tin cont de asa ceva daca e vorba de de o imagine care sugereaza miscarea ,superman sau o racheta de exemplu si in multe cazuri reproduc exact aceeasi imagine pe ambele parti si nu e nici o problema daca nu se vad amandoua in acelasi timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ma, corb la corb nu-si scoate ochii si nici aerografist la aerografist.. :friends:

off-topic: Koffa, vreau sa-it trimit o geaca de piele pentru aerografie, ti-am explicat intr-un p.m acum vreo sapt de ce e vorba..Cand crezi ca pot sa ti-o trimit si cam cat crezi ca dureaza aerografierea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de vopsit am si eu o intrebare. Mi-am facut o masca din fibra de sticla pentru motocicleta mea si nu stiu ce trebuie sa fac pentru a prinde mai bine vopseaua pe ea.

Stie cineva cum se vopseste fibra de sticla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...