Sari la conținut

Intalnirea Motocicletelor Cu Atas


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Vizitator DARK-RIDER-82

:hug: pai eu sper sa vina mai toti comunistii "activi" de pe forum , ca de fapt mor de curiozitate sa-i vad si eu la fatza pe cativa... sa mai vb. despre una alta...etc... cu toate ca parintii mei , unchiu-meu , sora-mea , TOTI mi-au zis(de fapt m-am certat cu TOTI) , sa nu mai merg cu motorul... nici macar cu amicii mei , ca cica NU VOR SA SE INTAMPLE VREO NENOROCIRE :D ...astea sunt urmarile accidentelor din ultimele 3-4 zile... cel de pe Plevnei a "cam" fost mediatizat si i-a ingrozit pe ai mei... acuma...SERIOS VORBIND , EU MA GANDESC SA MA LAS DE "SPORTUL ASTA EXTREM"... chit ca nu mi-am scos motorul la plimbare de mai bine de un an...ACUMA CHIAR CA AM O RETINERE ... nu prea mai am tupeul sa ies cu ea ;) ...

 

 

vad eu cu ce ajung la intrunirea asta...DAR CHIAR AS VREA SA VIN...ca si asa nu prea vin pe la intruniri ( m-am convins de ce e vb si... :D ...)

 

CIAO! :)

 

--- Mesaj completat în 15 Sep 2007 08:55 -------------
;) pai eu sper sa vina mai toti comunistii "activi" de pe forum , ca de fapt mor de curiozitate sa-i vad si eu la fatza pe cativa... sa mai vb. despre una alta...etc... cu toate ca parintii mei , unchiu-meu , sora-mea , TOTI mi-au zis(de fapt m-am certat cu TOTI) , sa nu mai merg cu motorul... nici macar cu amicii mei , ca cica NU VOR SA SE INTAMPLE VREO NENOROCIRE :D ...astea sunt urmarile accidentelor din ultimele 3-4 zile... cel de pe Plevnei a "cam" fost mediatizat si i-a ingrozit pe ai mei... acuma...SERIOS VORBIND , EU MA GANDESC SA MA LAS DE "SPORTUL ASTA EXTREM"... chit ca nu mi-am scos motorul la plimbare de mai bine de un an...ACUMA CHIAR CA AM O RETINERE ... nu prea mai am tupeul sa ies cu ea :) ...

 

 

vad eu cu ce ajung la intrunirea asta...DAR CHIAR AS VREA SA VIN...ca si asa nu prea vin pe la intruniri ( m-am convins de ce e vb si... :-L ...)

 

CIAO! :lol:

post-2592-1189835718_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:) ......fratilor ,eu as venii bucuros,insa al meu Ivan ,mai are de luat o vopsea,ca sa fie si atasul in ton cu restul,ca l-am fol mai mult fara atas.....am sa incerc ,insa nu promit...oricum ,daca nu vin,petrecere super sa aveti ,si sa veniti cu cat mai multe poze....salutari cu farul !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi si mie va rog, se va sta la cort sau exista si posibilitati de cazare la o casuta ceva... nu ma intereseaza apa calda, gaz etc... daca stau sa ma gandesc bine nici de curent n-am nevoie ca vin cu generatorul.Dar sunt destul de sensibil la frig si in septembrie si la munte nu cred ca as putea sta la cort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate.. cred ca prin satul ala oi gasi tu loc.

Daca nu, umple atasul cu multe paturi izopren sac de dormit, pulovere, nevasta si vodca, in ce ordine vrei si va fi cald.

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Sep 2007 23:11 -------------</small><br/>Maine dau o fuga pana la Varna sa cunosc pe american si sa-i dau niste chestii de M72, poate am bani si-mi termin Niprul si vin si cu MT16-le...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

CHIAR se poate sa dormi in atas! partea cea mai buna e ca nu stai direct pe pamant, si daca mai adaugi vreo cateva straturi de izopren si sac de dormit pentru temperaturi de minus 15 grade .... ADIO "HOTEL" CABANA SAU ORICE ALTA LOCATIE :lol: (uitam ...plus nevasta ...cine are ;) ) BAI VODCA NU-I BUNA... IESE LA SUFLAT IN APARATUL POLITAILOR...(asta daca te miroase si daca ai incredibilul ghinion sa te opreasca imediat ce te-ai suit pe motor...)

 

pana la urma care este locatia? 7 scari? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CHIAR se poate sa dormi in atas! partea cea mai buna e ca nu stai direct pe pamant, si daca mai adaugi vreo cateva straturi de izopren si sac de dormit pentru temperaturi de minus 15 grade .... ADIO "HOTEL" CABANA SAU ORICE ALTA LOCATIE :lol: (uitam ...plus nevasta ...cine are ;) ) BAI VODCA NU-I BUNA... IESE LA SUFLAT IN APARATUL POLITAILOR...(asta daca te miroase si daca ai incredibilul ghinion sa te opreasca imediat ce te-ai suit pe motor...)

 

pana la urma care este locatia? 7 scari? :)

ai mai dormit vreodata pe o masina de cusut? :) (Ileana...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:lol: DROBULE ... m-ai bagat in ceata... cam stiu cum arata o masina de cusut , DAR ILEANA?! asta cum mai e? ;) si ce legatura are aatasul cu masina de cusut? :)

 

 

anyway ,, tu stii ce vrei sa spui :)

 

CIAO! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate.. cred ca prin satul ala oi gasi tu loc.

Daca nu, umple atasul cu multe paturi izopren sac de dormit, pulovere, nevasta si vodca, in ce ordine vrei si va fi cald.

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Sep 2007 23:11 -------------</small><br/>Maine dau o fuga pana la Varna sa cunosc pe american si sa-i dau niste chestii de M72, poate am bani si-mi termin Niprul si vin si cu MT16-le...

vine si Charlie sau nu pana la urma?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma oameni buni... deci data ramane p weekendu asta...sa inteleg.... dar faza e k azi dimineata la ora 7 fara ceva.. am urcat spre brasov.. si am facut popas acolo.. la locu cu pricina.. in drum.. nu am urcat in poiana.. si sincer.. era bruma... si friggggggggggggggg........ RAAAAUUUUUUU!!!!!!!!!!!1 deci... tarie ... foc si izoprene...k e jale.. d haine groase nu mai zic....

 

sasperam k nu ploua... si sper sa gasesc si eu motor sa vin... k amanta nu mai e.. :)(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:D lui VALI de motor ii era.... :hug: STII , VINERI VA PLOUA SI PE LA BUZAU SI PE LA BRASOV... am cautat ceva prognoze meteo... si nu stiu ce sa zic... ;) DACA EDY A POMENIT CUVANTUL " BRUMA" :lol: deja nu sunt sigur de nimic... adica hai ca am haine groase si combinezon moto... DAR LAS-O DREAQU DE TREABA , CU ADERENTA LA ASFALT CUM FACEM? Eu ma gandeam sa-l "aburesc " pe unul din amicii mei sa merg cu ei "o fuga" pana la brasov , dar deja nu stiu ce sa mai zic... nu prea mai e o placere... m-am saturat de mers pe frig... si de degete care DOR de zici ca mi-am dat cu ciocanul in TOATE (dupa vreo 30-40km... la 3 grade celsius... si asta cu manusi...) NORMAL CA E BINE DACA E FRIG ... pentru temperaturi mici au fost facute boxerele rusesti ...dar totusi nu prea mai inghit frigul deloc...

poate vin poate nu vin... :) cu toate ca as vrea sa vin... :)

... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma dark rider.... cum sa nu vi.. :) la cata tararaie ai facut.. tre sa t prezinti acu.. ;) asta e...

 

glumesc.. ma.. p bune... e rece... dar... dupa un anestezic bun.. nu s mai simte.. :) plus k asta e farmecu.. dak ar fi tot asa usor si lejer.. nu ai mai avea motiv sa iti aduci aminte.. :lol:

 

hai k ma straduiesc sa trag si eu d un atasist sa scoata drujba... k nu vrea sa vina.. l-a speriat frigu si p-asta....

 

si ma.. o intrebare am... de vineri s incepe da ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:lol: bah , GATA M-AM SUPARAT ......... MA DUC ACUM SA VAD CE POULA MEA ARE KAKATUL ALA DE CILINDRU ....... SI DACA NU-I DAU DE CAP O FAC BUCATI SI O IAU DE LA CAPAT SI TOT O FAC SA MEARGA ;) M-AM OFTICAT... DA' CE MORTII EI DE TREABA ..... EU N-AM MOTOR?! :) STAU SA MA ROG DE ALTII.... VIN ASA CU 50 KM/H SI FARA ASIGURARE... DE PARCA AR FI OBLIGATORIU... AMICUL ALA A MEU CU VFR A MERS 7 LUNI FARA ASIGURARE , SI L-A OPRIT POLITIA DE COISPE MII DE ORI SI DE FIECARE DATA I-A ZIS POLITAIULUI CA NU ARE ACTELE LA EL... CA ACUM A CUMPARAT-O SI CA URMEAZA SA FACA ACTELE CU VANZATORUL :D SERIOS CA M-AM SUPARAT.... IN SEARA ASTA O FAC BUCATZI SI PANA VINERI TOT O FAC SA MEARGA CUMVA.... :) NUMA BINE CA-I SCHIMB SI ULEIUL (STAU 4 LITRI DE 20W50 SI ASTEAPTA DE O GRAMADA DE TIMP.... ;) cretiyn mai sunt...)

 

 

va salut ca ma duc sa ma murdaresc pe maini :hug:

 

MAINE LA PRIMA ORA VA ANUNT CE AM REUSIT SA FAC...

 

SI ASA SUNT DEPENDENT DE FORUM... MAI BINE NU-MI LUAM CALC SI NU BAGAM NET.... CA E "BOALA" CURATA :-L

 

:D BRB :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: bah , GATA M-AM SUPARAT ......... MA DUC ACUM SA VAD CE POULA MEA ARE KAKATUL ALA DE CILINDRU ....... SI DACA NU-I DAU DE CAP O FAC BUCATI SI O IAU DE LA CAPAT SI TOT O FAC SA MEARGA :D M-AM OFTICAT... DA' CE MORTII EI DE TREABA ..... EU N-AM MOTOR?! :) STAU SA MA ROG DE ALTII.... VIN ASA CU 50 KM/H SI FARA ASIGURARE... DE PARCA AR FI OBLIGATORIU... AMICUL ALA A MEU CU VFR A MERS 7 LUNI FARA ASIGURARE , SI L-A OPRIT POLITIA DE COISPE MII DE ORI SI DE FIECARE DATA I-A ZIS POLITAIULUI CA NU ARE ACTELE LA EL... CA ACUM A CUMPARAT-O SI CA URMEAZA SA FACA ACTELE CU VANZATORUL :D SERIOS CA M-AM SUPARAT.... IN SEARA ASTA O FAC BUCATZI SI PANA VINERI TOT O FAC SA MEARGA CUMVA.... :) NUMA BINE CA-I SCHIMB SI ULEIUL (STAU 4 LITRI DE 20W50 SI ASTEAPTA DE O GRAMADA DE TIMP.... ;) cretiyn mai sunt...)

va salut ca ma duc sa ma murdaresc pe maini ;)

 

MAINE LA PRIMA ORA VA ANUNT CE AM REUSIT SA FAC...

 

SI ASA SUNT DEPENDENT DE FORUM... MAI BINE NU-MI LUAM CALC SI NU BAGAM NET.... CA E "BOALA" CURATA :(

 

:-L BRB :D

Hai ca ti-o 'tomnim' noi acolo! :hug:

 

....trei zile , ce crezi ca o sa se intample altceva decat baut si reparat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

vali , daca te referi la mine , lasa-ma ca nu mai am chef de de-astea... de dat la **** .... pur si simplu mi s-a acrit de de-astea... asa-i, nu se poate fara , dar mai rarutz ca-i mai dragutz... apropos > e plin rm. de proastte sugative innascute....

 

sau cum vrei tu sa le zici...

 

mai mult ma doare capul de motorul meu... sau ce motor as vrea :) ... numa ca nu prea reusesc nici un kakat...... :) ( macar asta de ar functiona cum trebuie...)

nu am umblat la avans dar am scos centrifugalul ala cu arculete si una din contragreutati are o sigurantza lipsa... :lol: cum dreaqu a iesit ... nu-mi explic..... deci contragreutatea poate sa iasa oricand... din locasul ei... maine ma uit si la platina , ca inca nu am bagat motorul in casa si nu am LUMINA cum trebuie... si eu mai port si ochelari... :D ....

 

oricum desfac toata partea stanga maine sa vad TOT ce ar putea sa fie cu problema!

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko sunt:

Ba care se cacao pe el de vreme sa nu vina, oricum prognoza e rea entru vineri, cald si soare sambata si duminica. Care nu stie ce e ala cort si vara tarzie la munte treaba lui . Domnisoarele pe 3 roti sa nu vina, acolo o sa vina motociclisti care merg cu motocicleta.90% din cei care vin nu au calculator. La intalnirea comunistelor au venit o gramada care nu au pus nici un post pe topic, si multi "forumisti" au renuntat pe ultima suta... Plecarea din Bucuresti va fi vineri la ora 1, care vrea sa mai discute sa vina maine la Arc.

Dark-rider de la o vreme esti prea "dependent' si vorbesti prea offtopic, fa-ti o autocenzura, nu trebuie sa scrii chiar tot ce iti trece prin cap, incep sa prind alergie. Daca io scriam tot ce imi trece prin cap, va intorceam matzele pe dos, va durea capul instant si imi dadeati toti ignore.

 

Pentru intrebari legate de plecare aici e nr meu: 0726177092

Editat de hexstatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

ok , o sa fiu mai atent la ce spun... da' asa am fost dintotdeauna... ;) ! sunt socat ...... eu habar nu aveam cam cum arata "LOCATIA" :lol: .... n-am fost cu nipru asta al meu niciodata prin zone de-astea...

ar fi BINE SA FIE CHIAR CU MINUS TEMPERATURILE... ca la ce e de urcat... e grava treaba...(pt. mine, si din punctul meu de vedere...)

ORICUM , E SUPERBA LOCATIA, NU POTI SA ZICI NIMIC :) am gasit ceva poze pe link-ul pus de "EDY" acuma CHIAR VREAU sa ajung si eu!

post-2592-1190149573_thumb.jpg

post-2592-1190149707_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 poze in loc de 1000 de cuvinte

 

PS: traseul e pe valeni?

 

eu cred ca ajung mai pe vineri seara

 

--- Mesaj completat în 19 Sep 2007 09:32 -------------
2 poze in loc de 1000 de cuvinte

 

PS: traseul e pe valeni?

 

eu cred ca ajung mai pe vineri seara

post-3690-1190183403_thumb.jpg

post-3690-1190183422_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai.. nu m-am speriat d vreme...a umblat p munti si p vremuri mai de cacao la cort... dar.. problema mea e k a renuntat omu cu care trebea sa vin... frigu l-a bagat la barlog.. ce sa ii faci.. eu unu NO COMENT.. cine ma cunoaste... ma intelege.. cine nu... sa ramana cu carcoteala sa... imi pare foarte rau k n-am ajuns.. desi im doream asta... si sper ... sa reusesc sa fac o treaba.. aleko sti al ce ma refer.. adik la sfatu tau.. si.. sa fie bine... voua va zic distractie placuta. .sa aveti parte d vreme buna si... s ma ofticati cu poze macar..:lol:

 

bafta multa fratilor ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai.. nu m-am speriat d vreme...a umblat p munti si p vremuri mai de cacao la cort... dar.. problema mea e k a renuntat omu cu care trebea sa vin... frigu l-a bagat la barlog.. ce sa ii faci.. eu unu NO COMENT.. cine ma cunoaste... ma intelege.. cine nu... sa ramana cu carcoteala sa... imi pare foarte rau k n-am ajuns.. desi im doream asta... si sper ... sa reusesc sa fac o treaba.. aleko sti al ce ma refer.. adik la sfatu tau.. si.. sa fie bine... voua va zic distractie placuta. .sa aveti parte d vreme buna si... s ma ofticati cu poze macar..:lol:

 

bafta multa fratilor ! :)

nici eu nu am ajuns, din aceleasi motive... gagica a racit... si singur nu am vrut sa ma duc ...

 

 

imi pare rau, si salut initiativa organizarii acestei intruniri...

 

astept poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...