Sari la conținut

O Motocicleta Superba


Bogdan D.
 Share

Postări Recomandate

In cele din urma am reusit sa gasesc motocicleta mult visata ... Yamaha XTZ 750 Super Tenere ...

Se afla intr-o stare excelenta ... fabricata in 94 ... inmatriculata in 98 (o perioada de 4 ani a fost in pauza) ... numarul de kilometri este relativ mic pentru varsta motocicletei: 44 000 km (kilometrii putini reflecta fff bine starea motocicletei, adik excelenta)... din motor nu se aude nici un sunet dubios, toarce ca o matza :cheers:

- are toba "Marving" care se aude ffoarte bine

- geam touring "Givi"

- Topcase "Maxi Givi Monorack 3"

post-9218-1187585029_thumb.jpg post-9218-1187585045_thumb.jpg

Voi mai pune poze atunci cand "domnu' Cristi-mic" va avea chef si timp ca sa o pozeze, ca la asa motocicleta am nevoie de un fotograf bun :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai parte de ea dom'le. sa ai grija de ea, dar si ea de tine...

parca mai misto era o comunista... :D

ms pt urari :o

dc era o comunista care sa semene cu asta o cumparam :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pt urari :o

dc era o comunista care sa semene cu asta o cumparam :cheers:

 

 

sa ai bafta de ea e un super motor.acu o luna am cumparat si eu una si sunt extrem de multumit de ea.este cred un motor care nu stiu daca am sa il mai schimb.sa ai multi km fara evenimente.am o curiozitate si eu cum suna toba marving?am gasit si eu in germania toba dar nu stiu daca merita investitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai bafta de ea e un super motor.acu o luna am cumparat si eu una si sunt extrem de multumit de ea.este cred un motor care nu stiu daca am sa il mai schimb.sa ai multi km fara evenimente.am o curiozitate si eu cum suna toba marving?am gasit si eu in germania toba dar nu stiu daca merita investitia.

suna fff bine toba ... toba originala e putin cam silentioasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cele din urma am reusit sa gasesc motocicleta mult visata ...Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Sa o stapanesti sanatos si cu placere ! Ma bucur ca se inmultesc teneristii, cred ca pe SuperTenere-uri ar trebui sa scrie "Made for Romania". Nu cred ca e alt model mai potrivit pentru drumurile noastre, iar preturile lor sint mai mult decat ok. Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai putea atasa un trail cu sunetul tobei?

cu cea mai mare placere ... dar vreau sa gasesc o camera care sa nu distorsioneze sunetul mai deloc :agree:

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 20:43 -------------

Sa o stapanesti sanatos si cu placere ! Ma bucur ca se inmultesc teneristii, cred ca pe SuperTenere-uri ar trebui sa scrie "Made for Romania". Nu cred ca e alt model mai potrivit pentru drumurile noastre, iar preturile lor sint mai mult decat ok. Bafta !

ai dreptate ... ideala pt drumurile romanesti cat si pentru buzunarul romaniilor :ok:

am avut noroc ca am cumparat-o "noua" :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba suna bine, dar fiind o toba "street legal" e destul de silentioasa. Recomand (pentru tobele originale) operatiunea descrisa in topicul meu despre ST. La mine sunetul este destul de apropiat de cel cu Marving, mai ales ca motoarele astea nu au un sunet deosebit, orice toba ai pune, datorita configuratiei motorului si multelor supape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...