Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Bre Vreau sa va marturisesc... m-am varsat cu Busa pe jos :disappointed: intre Varna si Burgas :cheers: problema era simpla, o curba inchisa de stanga, cu viteza pana in 40-50. Am luat-o cam larg si am avut de ceva crapaturi si pietris... de ieftin nu am scapat prea iefitn dar se putea sa fie mai rau. Deocamdata putem spune ca nu a fost asa de rau de vreme ce am venit pe ea acasa... carenajul zgariat peste tot, fara oglinzi si fara parbriz... plus un disc de frana de stanga fata indoit si capacul de alternator raschetat... ehe se putea si mai rau... avand in vedere ca la plecare inainte de a intra pe autostrada am facut pana pe spate...

 

Ghinion de nesansa... ce sa faci... :D

 

Cele bune... nu uitati... Busa Rules :kick:)

 

Ps: Protectiile de la Puig mai mari si clapauge isi fac datoria cum trebuie... apelati cu incredere la ele. M-au scos din cacao

 

pai o sa te coste ceva sa o repari...

 

numai bine!

Mesaj completat

Lasa man ca se repara si iesim la o tura ca acum o termin si eu pe a mea :yikes:

 

da' ce avea a ta, bogdane??

 

...am trecut si eu pe suzuki, cica merg tare.

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mine este o oferta trecatoare-adica doar pe timp de iarna.Daca da coltul ierbii cade oferta.Daca imi da Cucu pc3 promit ca nu o mai dau deloc retragand astfel concurenta si ai trmiit lui clientii mei.Ce zici Cucule?Nu dai pc3 macar in rate-ai vazut ca sunt baiat parolist?-Sunt si altii care pot confirma asta pe aici cu ar fii Cpt.Busa,Mac/.Eu mai am putin si ies din criza si ma gandeam sa o tin macar pentru iesiri mai rare din cauza junglei in care traim zi de zi.

 

 

Nu il dau frate, mersi de intentie dar nu m-am tampit sa dau busa ca nu mai imi place sau ca vine iarna. Tre sa rezolv ceva probleme de moment, daca nu ies banii nu pleaca de la mine! Si asa e cam moale pretul...! :D

Mesaj completat

Bre Vreau sa va marturisesc... m-am varsat cu Busa pe jos :disappointed: intre Varna si Burgas :cheers: problema era simpla, o curba inchisa de stanga, cu viteza pana in 40-50. Am luat-o cam larg si am avut de ceva crapaturi si pietris... de ieftin nu am scapat prea iefitn dar se putea sa fie mai rau. Deocamdata putem spune ca nu a fost asa de rau de vreme ce am venit pe ea acasa... carenajul zgariat peste tot, fara oglinzi si fara parbriz... plus un disc de frana de stanga fata indoit si capacul de alternator raschetat... ehe se putea si mai rau... avand in vedere ca la plecare inainte de a intra pe autostrada am facut pana pe spate...

 

Ghinion de nesansa... ce sa faci...

 

Cele bune... nu uitati... Busa Rules

 

Ps: Protectiile de la Puig mai mari si clapauge isi fac datoria cum trebuie... apelati cu incredere la ele. M-au scos din cacao

 

 

Bine ca nu ai patit nimic, Capitane cumpar-o pe Joiana si s-a rezolvat!

Eu am facut niste crash-pauri noi si pe cele vechi le-am transferat pe spate! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am refacut-o... cu buget de criza :cheers:) mai trebuie sa fac rost de un disc de fata mai drept decat al meu. In plus am facut-o un fel de BusaVegas...cum zicea Smoke :disappointed:) ptr ca am schimbat oglinzile si am pus unele cu semnalizare inclusa. Cand se aprind toate parca e pom de craciun :D in rest toate's bune. Mai imi trebuiesc niste clipsuri de plastic...

 

Cele Bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooooof...lasa ca e bine ca ai patit decat atat....Fata ta ma bucur ca ai reparat-o.

Otto, trebuia sa ne dam pe Mures cu busele nu cu busa si cu k-ul :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooooof...lasa ca e bine ca ai patit decat atat....Fata ta ma bucur ca ai reparat-o.

Otto, trebuia sa ne dam pe Mures cu busele nu cu busa si cu k-ul :cheers:

 

cand, ca nu m-ai anuntat sa fi fost pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost sa fac inspectia tehnica.M-au trimis la judet ca la noi nu au stand de frane!!!Iar la judet in 5 minute a fost gata-fara gaze,fara frane.A zis ca la km aia nu prea are ce sa aiba-decat un tzacanit la ghidon.Am primit si o oferta sa o schimb cu un k de 750 si diferenta,dar nu ma complic.Nu am ce sa fac cu pocnitoarea aia.Am mers cu ea si stau in pozitia ghemuit si mesteci in cutie de viteze ca la masina in Bucuresti.Daca nu am banul cash si de la unul care sa iubeasca fenomenul o tin si vad cum o rezolv eu cu criza.Ma bate gandul rau de pc3 si capace de carbon laterale la alternator si ambreiaj.In rest nimic de notat.Am venit pe autostrada pe un vant de nu puteam merge mai tare de 100.La 80 consuma 4,3.La 85 4,4 si la 100 constant 4,8.M-am uitat de plictiseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule mi-a scris Kelu nr lui de telefon ieri. O sa vorbesc cu el maine ca azi am avut treaba pe la Stomatolog... Auch!... :cheers:

 

In rest toate's bune... Ma gandeam sa o imbrac toata in folie de Carbon Gri si sa trag niste dungi albastre pe ea ca sa nu mai o vopsesc... iese mai ieftin. M-am saturat sa tot bag bani in ea...

 

Avenit si frigul pe aici... brrr...

 

Ps: Am gasit Motorex 15W50 full sintetic (4Ltr) la 175ron... no bad...

 

God Speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... si mie imi pare rau ca nu mai apare. Dar eu zic ca nu's de vina... Pictorul e cel care se lasa greu de prins... ptr ca are o gramada de lucruri pe cap... si munca cat cuprinde... :cheers:

S'auzim de bine.

Cele bune.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate si eu care credeam ca va apare gina pistol cu aceasta ocazie :P

 

:hug: :cheers: s-a facut mitraliera!

Mesaj completat

Da... si mie imi pare rau ca nu mai apare. Dar eu zic ca nu's de vina... Pictorul e cel care se lasa greu de prins... ptr ca are o gramada de lucruri pe cap... si munca cat cuprinde... :blink:

S'auzim de bine.

Cele bune.

 

Sa traiesti Capitane! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Man... de ce vrei sa divortezi de Busi... :cheers:??? te-ai indragostit de alta?

Mesaj completat

Lasa man ca se repara si iesim la o tura ca acum o termin si eu pe a mea :cheers:

Sper sa mai apucam Reap... ca la munte Ninge :hug:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Man... de ce vrei sa divortezi de Busi... :cheers: ??? te-ai indragostit de alta?

Mesaj completat

 

Sper sa mai apucam Reap... ca la munte Ninge :hug: )

 

Sal, momentan nu dar tre sa achit ceva si e singura solutie, daca vrei tu o garsoniera in Prel. Ghencea nu o mai vand, sau altcineva! La cat am unflat in ea.....nu prea vreau sa o dau dar.....! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:) ce mai gluma... dhe... maine o sa-ti puna in anunt si cuplajulul ptr mansarier...:hug:

Mesaj completat

Bre Reaper baga niste poze cu Busa ta... sa le curga balele oamenilor... In special Fumatorilor de Lucky Strike :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rest nimic de notat.Am venit pe autostrada pe un vant de nu puteam merge mai tare de 100.La 80 consuma 4,3.La 85 4,4 si la 100 constant 4,8.M-am uitat de plictiseala.

cu ceva pagini in urma...ziceai ca intre 100 si 120 ia 4,2 ...4,4 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pun si eu pinion de a 7-a :cheers:

Nu pun inca capitane.Sa ajunga rezervorul ...si ma mai gandesc :blink:

 

Reapere pai ce faci, pune dreaq pozele alea ca eu am vrut sa comand de pe ebay carene cu lucky stryke si unele maro si nu eram decis pe care....?

pai....acu de ce ai facut-o? sa o tii invelita...!

Mesaj completat

cu ceva pagini in urma...ziceai ca intre 100 si 120 ia 4,2 ...4,4 :P

 

Tudor dar tu ce vrei frate sa faci economie cu o moto de 200cp in bucuresti? :hug: :cheers:

Mesaj completat

la relanti nu consuma aproape deloc!

Mesaj completat

Imi pun si eu pinion de a 7-a

Nu pun inca capitane.Sa ajunga rezervorul ...si ma mai gandesc

 

Reaper vezi ca deschid aia la primavara in Prel. Ghencea bazinul de inot(piscina mai bine zis) poate te bagi cu ei, eu iti vand o garsoniera.....si esti aproape de locul de munca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ceva pagini in urma...ziceai ca intre 100 si 120 ia 4,2 ...4,4 :hug:

 

Bre' ia-ti un scuter... la naiba... ne-ai spart cu consumurile si sondajele de opinie...

 

O fi criza... da daca-ti place... cumpara-ti si o sa vezi ce si cum... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre' ia-ti un scuter... la naiba... ne-ai spart cu consumurile si sondajele de opinie...

 

O fi criza... da daca-ti place... cumpara-ti si o sa vezi ce si cum... :cheers:

 

Nasule in pozele alea din Bulgaria aveati poze numa' pe la benzinarii!

Spune-i si lui Tudor! :cheers: :hug:

Mesaj completat

Reaper isi cumpara rezervor de basculanta de aia asteapta atat dupa el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reapere pai ce faci, pune dreaq pozele alea ca eu am vrut sa comand de pe ebay carene cu lucky stryke si unele maro si nu eram decis pe care....?

pai....acu de ce ai facut-o? sa o tii invelita...!

 

 

 

Tudor dar tu ce vrei frate sa faci economie cu o moto de 200cp in bucuresti? :cheers: :blink:

Mesaj completat

la relanti nu consuma aproape deloc!

Mesaj completat

 

 

Reaper vezi ca deschid aia la primavara in Prel. Ghencea bazinul de inot(piscina mai bine zis) poate te bagi cu ei, eu iti vand o garsoniera.....si esti aproape de locul de munca!

 

pai normal ca o tin invelita la ce frig este afara ! Cat despre rezervor,vine mai greu ca nu m-am hotarat ce culoare sa-i dau,verde sau albastru(culoarea fetei unora cand o sa o vada :hug: ) Glumesc ,desigur...Cat despre garsoniera...pass...nu sunt un bun vecin :cheers:

L>E.Cine are 200 cp??

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre' ia-ti un scuter... la naiba... ne-ai spart cu consumurile si sondajele de opinie...

 

O fi criza... da daca-ti place... cumpara-ti si o sa vezi ce si cum... :hug:

am si scooter :blink: cat despre sondaje de opinie , nu opinia ma intereseaza ca asa intrebam la discutii depsre xx ce parere aveti despre busa sau altele....cum ziceam mai devrme incerc sami dau seama ce m-i se potriveste cel mai bine din toate punctele de vedere asa ca daca sunt oameni care au obiectu muncii ... m-am riscat sa sondez :cheers:

Cat despre criza nu ma plang deoarece ma avatanjaza :P

Mesaj completat

Tudor dar tu ce vrei frate sa faci economie cu o moto de 200cp in bucuresti?

la relanti nu consuma aproape deloc!

nu pentru orash imi iau motor si nici sa`l tin la relanti .. anu trecut am bagat intr`o zi 1500 km si m-am simtit foarte bine cu Fazerul din toate punctele de vedere , si cam asa ceva caut si acum la busa ,zzr , vfr sau ce`o fi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai normal ca o tin invelita la ce frig este afara ! Cat despre rezervor,vine mai greu ca nu m-am hotarat ce culoare sa-i dau,verde sau albastru(culoarea fetei unora cand o sa o vada :hug: ) Glumesc ,desigur...Cat despre garsoniera...pass...nu sunt un bun vecin :cheers:

L>E.Cine are 200 cp??

 

Mobra man are 200, cat despre vecin eu stau peste strada!

Mesaj completat

am si scooter :cheers: cat despre sondaje de opinie , nu opinia ma intereseaza ca asa intrebam la discutii depsre xx ce parere aveti despre busa sau altele....cum ziceam mai devrme incerc sami dau seama ce m-i se potriveste cel mai bine din toate punctele de vedere asa ca daca sunt oameni care au obiectu muncii ... m-am riscat sa sondez

Cat despre criza nu ma plang deoarece ma avatanjaza

Mesaj completat

 

nu pentru orash imi iau motor si nici sa`l tin la relanti .. anu trecut am bagat intr`o zi 1500 km si m-am simtit foarte bine cu Fazerul din toate punctele de vedere , si cam asa ceva caut si acum la busa ,zzr , vfr sau ce`o fi

 

tudor am un prieten care vinde un vfr!

daca vrei uite adresa lui de mess: alexandreifirst@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...