Sari la conținut

Ce Sa Aleg? Gilera Dna Sau Peugeot Jet Force


bogtech
 Share

Postări Recomandate

salut ,vreau niste recomandari ,de ce as alege gilera si nu peugeot

as vrea sa stiu care-i mai buna, motor,rezistenta in timp a motorului,ca nu ma intereseaza designul ca ambele-s frumoase :agree:

Editat de bogtech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,vreau niste recomandari ,de ce as alege gilera si nu peugeot

as vrea sa stiu care-i mai buna, motor,rezistenta in timp a motorului,ca nu ma intereseaza designul ca ambele-s frumoase :agree:

gilera 100% ... nu ca am io piaggio, dar se stie ce poate gilera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca veni vorba de Gilera...a avut cineva Gilera DNA 180?.....daca da sa mi zica si mie ce poate ....

 

Salut. N-am avut personal, dar cunosc pe cineva care a avut si stiu in mare cam ce poate si POATE! Acum nu stiu cum sa-ti zic dar imi este destul de greu sa fac o comparatie cu altceva din aceeasi clasa ....

 

Pot sa-ti spun ca pe DNA-ul ala avea o evacuare Gianelli de MOTOCICLETA. Arata super si mergea brici ...

 

Poti sa incerci sa cauti prin pozele de la cursa de scutere de pe AMCKART din 2006 unde am facut mai multe poze si printre ele sunt doua DNA-uri rosii, unul de 70cmc si unul de 180cmc :)

 

Sa vezi ce rateuri dadea CPM cu ea ... nu era a lui dar el o preparase :)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P :smoke:

 

--- Mesaj completat în 28 Aug 2007 08:28 -------------

salut ,vreau niste recomandari ,de ce as alege gilera si nu peugeot

as vrea sa stiu care-i mai buna, motor,rezistenta in timp a motorului,ca nu ma intereseaza designul ca ambele-s frumoase :agree:

 

Salut. Ambele sunt capabile, iar daca le mai gadili poti sa storci si mai multa vlaga din ele. Designurile sunt total diferite asa ca depinde doar de alegerea ta. Pentru ambele exista foarte multe kituri si piese aftermarket. La aceeasi capacitate eu as opta pentru Jet-Force, dar numai daca este vb. despre 307 WRC 125 Compressor (cel mai bun moped din lume la clasa sa) altfel este discutabila treaba ...

 

Din experienta iti spun ca un scuter iti ofera ceva mai multa protectie decat o moto in cazul unui impact lateral, sigur aici intra in calcul foarte multe variabile (greutatea moto si a pilotului, viteza, capacitatea si distanta de franare, daca ai pasager, etc), dar dupa un impact lateral pot spune ca daca eram pe moto acum nu mai aveam piciorul stang, ceasul rau, coinidenta, ii poti spune cum vrei insa eu m-am decis voi opta pentru un maxiscuter, nu pentru o motocicleta!

 

Bafta indiferent de alegerea ta. Asfalt uscat si salutari cu farul! :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as alege Jetforce-ul pentru ca:

- design modern, superb dealtfel :bounce:

- daca e pe injectie => consum mai mic si eficienta (putere ceva mai mare)

- tehnica de ultima ora la constructie

 

Dna-ul e un scuter frumos, dar as zice ca nu e asa confortabil la drum un pic mai lung, datorita pozitiei.

La urma urmei alegerea e a ta. Ia-ti ce iti place mai mult. Fiabile sunt amandoua, amandoua fiind "de firma", nu chungu-bungu d-alea facute de aia cu ochii mici :D . Bafta la achizitie si sa ne spui ce ti-ai luat

Editat de nightmare_cristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i ati altceva decat jet force...e prost,nu merge deloc,cad piesele de pe el,se strica imediat si e si scump.

Nu are rost sa iti iei ca deja sunt prea multe

Editat de Sufletzel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"nu avea de gand sa-mi iau jetforce, ti-am zis ar fi una din variantele de mai sus dar astept o salveare de las voi sa imi dati o oferta sa fie in jurul bucurestului sau chiar bucuresti!!astept...va rog frumos"

 

 

wa nu te baga peste altii dute in alta parte cu anuntu tau,

u nu vezi ce scrie?????

anunturile sunt in alta parte

Editat de bogtech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...