Sari la conținut

Yamaha Xj650...in Special


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Sunt propietarul unui xj650 model 82 de care pana acum vreo cateva zile m-am bucurat cu placere,asta pana cand sa iau cu el o mica tranta shi pana cand sa-l aduc intr-o duba akasa...actiunile de mai devreme soldadandu-se cu urmatoarele pagube...aripa fata + toba finala indoite+un semnal(d la tranta)...maneta de ambreiaj rupta(transport :smoke: )...Acum incerc sa-i repar cele stricate shi dup sa ma duc cu el sa-l inmatriculez...de aici shi prooblema....pt care sper k nu-s singurul cu asa ceva... :agree: ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Asta e fiara pe vremea cand era cafe racer...intre timp a ajuns street-rider :blink:

 

--- Mesaj completat în 17 Jan 2008 20:06 -------------
Deci cine mai are xj...650...550...750?? Hai sa facem shi noi un grup al posesorilor de... :laugh:

post-11570-1200592845_thumb.jpg

post-11570-1200592893_thumb.jpg

post-11570-1200592913_thumb.jpg

post-11570-1200592936_thumb.jpg

post-11570-1200592960_thumb.jpg

post-11570-1200592980_thumb.jpg

post-11570-1200592997_thumb.jpg

post-11570-1200593019.jpg

post-11570-1200593044.jpg

post-11570-1200593070.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e fiara pe vremea cand era cafe racer...intre timp a ajuns street-rider :blink:

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Jan 2008 20:06 -------------</small><br/>Deci cine mai are xj...650...550...750?? Hai sa facem shi noi un grup al posesorilor de... :laugh:

:o salve gixere...eu am un xj 900 f din 89...aceeasi motoreta cu a ta , numai ca difera cilindreea....mai are xj 550 nae din giulesti[ ''gemenii''] imi place foarte mult 650 -ul tau...poate vin pe la capitala , as vrea sa o vad si eu ....lasa si tu un nr de telefon.....ia zi , cum ti se pare si de ce i-ai lasat coarnele asa jos?cum stai cu consumul? cu stabilitatea? ce cauciuc intra pe spate , maximum de latime?saua se vede destul de mare , cred ca merge si cu doua persoane de n-ai treaba ...creste inima-n mine cind vad si tineri ca prefera un oldtimer fiabil si vinjos fata de elctronica si plasticele din ziua de azi.....marzocchi aia cred ca e fenomenala....sa faci multi km cu ea :D :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul in momentul in care l-am cumparat avea caren shi semighidoanele din primele poze...Dupa un timp datorita unor probleme aparute la un semighidon(s-a rupt bucsa de aluminiu care il tinea p bratul amortizorului ) shi dupa o tura p la louis...am decis ca-l fac un soi de hot-rod...i-am cumparat farul...coarnele dragbar wide shi 2 oglinzi cromate shi am trecut la treaba :blink: Am facut peste 3000km cu ea in cateva luni... din ianuarie pana in...august cand am pus-o la pamant shi n-am mai gasit timp sa o repar...Apropo... eu sunt Alex 0742.85.92.87... :laugh: Despre cauciucuri nus mare lucru pt k am luat-o cu ele in stare f buna(inca sunt)...iar in privinta suspensiei...f comoda

 

--- Mesaj completat în 17 Jan 2008 23:58 -------------
aa...era sa uit... consumul e undeva intre 7 shi 10 :( :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut vin si eu cu o intrebare...Un service moto in zona berceni-brancoveanu...gasesc si eu? Am cateva treburi minore de reparat la japoneza si n-am nici timp nici chef sa fac asta+ ca vreau sa o mai si inmatric...Aprop daca am la ea talonul si cartea de la mama ei ajung? :bigstar: ms anticipat pt rasp

 

--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 01:44 -------------
BUZZ :bigstar: Hai ca nu sunt singurul cu xj seca...mai e Nae cu un 550...jenifer cu unu de 900 si am mai vazut unu identic cu al meu la vanzare...Chiar nu vrea nimeni un topic special pt noi...Se stie ca xj-urile din prima generatie indiferent de capacitate difera substantial de ...slabutele din generatia a2-a... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un xj ca al tau, vroiam eu sa iau. era unul abandonat, fara numere, il luase rugina pe ici pe colo. statea de vreo 7 ani in ploaie. era al unui neamt, si vroiam sa il iau. era modelul cu far rotund. nu lipsea nimic de pe el, ci doar ca era matuit, ruginit pe alocuri. insa, a dat-o altcuiva intre timp. pacat, caci mai mult ca sigutr a ajuns doantoare de piese. eu vroiam sa o fac sa mearga.

 

din ce tara este adusa a ta?

o sa te coste in jur de 500 ron inmatricularea. atat m-a costat pe mine sapt trecuta, dar am umblat singur sa fac actele. numai RAR-ul este 220 lei. mai sunt niste taxe de talon, de inmatriculare, asigurare, traduceri legalizate(cca 70 lei), copii legalizate dupa traduceri(pentru financiar), numere preferntiale 62 lei.eu mi-am bagat picioarele si am luat la nimereala. am dat 17 lei. aaa..si amenda de 25 lei la financiar ca nu am declarat-o in 30 zile de la data actului de vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...