Sari la conținut

Rodaj La Cbr 125


Postări Recomandate

mi-am cumparat recent un cbr 125 2007, si mi sa spus ca rodajul se face pana la 1000 de km, si sa nu trec de 7000 de ture, intrebarea mea este dak asta este adevarat, ca la alte motoare, rs dexemplu, am vazut ca nu trebuie sa treaca de 5000 de ture

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am cumparat recent un cbr 125 2007, si mi sa spus ca rodajul se face pana la 1000 de km, si sa nu trec de 7000 de ture, intrebarea mea este dak asta este adevarat, ca la alte motoare, rs dexemplu, am vazut ca nu trebuie sa treaca de 5000 de ture

arde-o capat de la inceput ca nu pateste nimica ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum poti stii daca nu ai sau nu ai avut cbr? :D

unii se pricep mai bine ca altii ...

 

mergi pana in 7000 si din cand in cand , dai gaz capat si imediat lasi cazu sa vina singura in frana de motor ...

 

Nu trebe sa ai motoreta respectiva ca sa stii cum se face un rodaj :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am cumparat recent un cbr 125 2007, si mi sa spus ca rodajul se face pana la 1000 de km, si sa nu trec de 7000 de ture, intrebarea mea este dak asta este adevarat, ca la alte motoare, rs dexemplu, am vazut ca nu trebuie sa treaca de 5000 de ture

 

 

Tot ceea ce ti-am spus este intemeiat! Nu te costa nimic daca mergi mai incet la inceput. Ba chiar aduni experienta, conducand safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am cumparat recent un cbr 125 2007, si mi sa spus ca rodajul se face pana la 1000 de km, si sa nu trec de 7000 de ture, intrebarea mea este dak asta este adevarat, ca la alte motoare, rs dexemplu, am vazut ca nu trebuie sa treaca de 5000 de ture

Parerea mea este ca sa incepi sa ii dai inca din rodaj , ca sa inveti motoru cu fuga si cu stilul tau de mers :D

7000 fata de 5000 normal este in 4t fata de 2t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ceea ce ti-am spus este intemeiat! Nu te costa nimic daca mergi mai incet la inceput. Ba chiar aduni experienta, conducand safe

 

pai io oricum nu ii dau tare in oras, mai mult de 60 pe strada nu iam dat, pe stradute necirculate noaptea am mai fortato. eram doar curios ca m-am mirat ca la rs trebuie tinuta sub 5000 in loc de 7000 ca la mn, si imi era frica ca poate nu fac cum trebuie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pai io oricum nu ii dau tare in oras, mai mult de 60 pe strada nu iam dat, pe stradute necirculate noaptea am mai fortato. eram doar curios ca m-am mirat ca la rs trebuie tinuta sub 5000 in loc de 7000 ca la mn, si imi era frica ca poate nu fac cum trebuie :moto:

 

ai modelul nou de CBR? :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da :bounce: dar mai bine mi-as fi luat un naked, carenele ma streseaza la culme, sunt acolo ca sa ai pur si simplu c sa repari la el in caz ca faci cunostinta cu asfaltul :D

Cel putin la modelu vechi de Cbr daca cazi ai sanse sa zgarai carena superioara (cea de la far) si sa rupi un semnal ...pe cand la modelu nou nu stiu cum e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am cumparat recent un cbr 125 2007, si mi sa spus ca rodajul se face pana la 1000 de km, si sa nu trec de 7000 de ture, intrebarea mea este dak asta este adevarat, ca la alte motoare, rs dexemplu, am vazut ca nu trebuie sa treaca de 5000 de ture

salut man. unchiul meu este mecanic si se pricepe la masini foarte bine dar si la motociclete cat de cat. la motociclete mai mult varamiu ca are si el un cb450s. mi-a spus ca nu trebuie facut rodajul. si in plus ca multe persoane ziceau ca motorul se invata cu stilul tau de mers asa ca daca il inveti de la inceput cu viteze mari asa va merge mereu. acum eu nu stiu daca e adevarat sau nu. eu asa am auzit, acum nu sariti pe mine daca gresesc. ai grija de frumusetea aia de motor ca e super. apropo, cat ai dat pe el? mie imi place mult culoarea neagra la cbr.

post-20685-1188732225_thumb.jpg

post-20685-1188732251_thumb.jpg

post-20685-1188732410_thumb.jpg

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut man. unchiul meu este mecanic si se pricepe la masini foarte bine dar si la motociclete cat de cat. la motociclete mai mult varamiu ca are si el un cb450s. mi-a spus ca nu trebuie facut rodajul. si in plus ca multe persoane ziceau ca motorul se invata cu stilul tau de mers asa ca daca il inveti de la inceput cu viteze mari asa va merge mereu. acum eu nu stiu daca e adevarat sau nu. eu asa am auzit, acum nu sariti pe mine daca gresesc. ai grija de frumusetea aia de motor ca e super. apropo, cat ai dat pe el? mie imi place mult culoarea neagra la cbr.

 

merci pentru ajutor, 3600 cu transport din belgia :D al meu e rosu...daca era negru parea si mai subtire decat e deja.. asfalt uscat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...