Sari la conținut

un nou accident in Timisoara


shakal
 Share

Postări Recomandate

alaltaieri dimineata dormeam si eu ca tot omul si am primit un telefon de la sora-mea cum ca prietenul ei e la spital....

Alin mergea la lucru cu Dnepr-ul cand, un bou cu o conserva nu cedeaza trecerea si se suie efectiv cu masina pe motocicleta...si, ca totul sa fie perfect l-a mai tarat 7 metri....curios la toata chestia asta este ca soferul daciei nici macar nu si-a dat seama ca s-a urcat cu masina pe cineva.....

inimaginabil.....

oricum, tipul a fost baiat gigel si l-a dus la spital unde se pare ca a fost OK. Acum urmeaza sa se discute valoarea pagubelor care ajung cam la 200 de euroi daca nu mai mult.

Dnepr-ul a fost recuperat de catre colegii lui Alin de la Electrica si se poate repara...

cam atat ....la sfarsit de sezon...

 

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin mergea la lucru cu Dnepr-ul cand, un bou cu o conserva nu cedeaza trecerea si se suie efectiv cu masina pe motocicleta...si, ca totul sa fie perfect l-a mai tarat 7 metri....curios la toata chestia asta este ca soferul daciei nici macar nu si-a dat seama ca s-a urcat cu masina pe cineva.....

inimaginabil.....

???? Nu sti-a dat seama ? Calcase o musca ? Sau DNEPR-ul ala era de jucarie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Baaii, sa-mi bag ceva....!!!! :hug: :what: CUM dreq nene!?re4 Mai e p-aci un topic cu Soferul secolului. (clik aici)

Cum sa nu-si da seama??!?!! :baldy: :laugh: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar naiba shtie cum de nu shi-a dat seama....nici mie nu-mi vine sa cred..

100% ca incerca sa se scoata in fata politzistilor...dar asta e placa veche

apropos.... nici macar nu era masina lui...

 

Shaq

 

PS: oricum e bine ca Alin a scapat fara probleme....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Adevarul este ca nu ii intereseaza. Motociclishtii oricum nu sunt perceputi favorabil. Shoferii ashtia nu tin cont de cedeaza trecerea decat daca se confrunta cu masini de aceeashi clasa sau mai mare decat a lor. Nu o data mi s-a intamplat sa-shi shtearga mashina de mine vre-un bou sau (just 4 funn) sa franeze la semafor dupa ce s-a infipt in roata mea din spate. Cat despre faza cu "baiat gigel" ...sa fim serioshi boul ala era oricum obligat sa-l duca la spital deci nu consider ca a facut vre-o treaba mareatza :baldy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu valoarea pagubelor...Alin e un om linistit si nu face prea mult scandal....el vrea sa ii se cumpere o casca (nu neaparat de firma), o geaca (simpla - geaca din accident nu era speciala pt motor)si sa i se plateasca de catre asigurare tot ce ii este distrus in urma accidentului...acum totul depinde de Alin (el a spus ca ii va cere in jur de 200....asta e treaba lui)

 

Nu a patit nimic pentru ca cilindrii Dnepr-ului nu au lasat sa se intample acest lucru, unul ii proteja piciorul stang iar celalalt piciorul drepr....a avut noroc, si - zic eu- mai are inca multe zile de trait....

 

Sa auzim numai de bine si sa ne vedem la anu' sanatosi

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca vreodata automobilishti se vor trezi din prostie shi se vor comporta cum trebuie in trafic.

Idiotzi ashtea nu intzeleg ca in momentul in care intra in trafic pun in pericol viatza celor din jur.

oricum, tipul a fost baiat gigel si l-a dus la spital unde se pare ca a fost OK. Acum urmeaza sa se discute valoarea pagubelor care ajung cam la 200 de euroi daca nu mai mult.

 

Ce baiat gigel ... a facut ce trebuia sa faca ... nu trebuie sa-i multzumim ca l-a dus la spital ... cei care nu fac macar asta nu-shi merita statutul de oameni sunt doar nishte animale. Scuze pentru limbaj dar astfel de topicuri ma enerveaza teribil. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca vreodata automobilishti se vor trezi din prostie shi se vor comporta cum trebuie in trafic.

Idiotzi ashtea nu intzeleg ca in momentul in care intra in trafic pun in pericol viatza celor din jur.

 

Imi pare rau ca s-a intamplat, si bine ca nu e grav.

 

Ideea e ca unii se comporta ca inconstientii oriunde s-ar afla, nu doar atunci cand sunt la volan - e o chestie de educatie.

 

Unii sunt mult mai aproape de maimutze(asa ca trebuie sa le dau cat mai multe banane :laugh: poate se satura odata) decat de specia umana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati verificat si permisul individului?

 

Nu era cumva pentru tanc sau excavator?

 

S-o fi obisnuit el cu asa ceva de nu simte daca trece peste ceva.

 

La Multi Ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu si-a dat seama... Daca nu iti dai seama cand treci peste cateva sute de kilograme de METAL, cum e cand treci peste un pieton?

Sau aia nu conteaza?

 

 

oricum, bine ca nu a patit nimic grav.

 

cat despre cei 200 euro......foarte putin!!!!!

 

 

numai bine

santy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...