Sari la conținut

EX-NEPRA, viitoare castigatoare la BC?


bik_motors
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci faza este urmatoarea ,am vorbit cu tipul si ...mine dimineata tre sa ma duc sa vad ce are in stoc de second heand si preturile....ai ceva preferinte la modelul furma cauciucului sa stiu...dar iti spun eu sigur o chestie 225 pt spate de motor nu cred ca se gaseste asa usor...pe 200 sar gasii si pe 250 este o diferenta cum stii si tu mai mica cu 2.5 cm sau mai mare cu 2.5 cm .....daca nare de 225 care din astea doua te intereseaza??????

raspundemi azi ca mine dimineata ma duc sa vad ce are........

salut roby :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar ca sa raspund in asa fel incat sa vada si ceilalti...rotile sunt facute, nu sunt cumparate de nicaieri.

da mai eu nu am zis ca nu sunt facute...da stiu ca sunt facute......

chestia este ca stiu pe cineva din cluj care are doua roti la fel ca a tale numai

mai bine zis identice....ca lucrare atita tot si au fost facute anul trecut in toamna in timisoara si leam vazut cu ochii mei.......

oricum inventia este superba

salut

si mai zimi o chestie cit este de lat cercul rotii din spate.....??????? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau un sfat prietenesc ...pune aparatoare din fata mai aproape de cauciuc...va arata mult mai bine.....sigur iti spun..sau macar inceraca si zimi cum arata dupa aia???

ok te salut

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, am un prieten care vrea sa-si modifice o nepra dispune de bani,si e interesat.

daca te intereseaza am eu pe cineva in cluj care dispune de atelier cu tot ce trebe si modifica si face orce la motoare......dacai convine prietenului tau la cluj datimi un raspuns vorbesc cu baiatul si se rezolva va dau nr de mobil al lui ok?? :blink: salut

roby :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby, aripa fata de fapt sta mai aproape de cauciuc, dar acum era putin dezumflata, si oricum am scos-o doar putin la poze, nu sa ma dau cu ea :blink:

deci cu parere de rau iti spun ca nu am gasit nici un cauciuc pe 15 toate erau pe 16,17,18 nimic pe 15 chestia este ca sunt foarte rare pe 15 la second heand......

si acum sati spun o chestie stii cit face un cauciuc nou de la avon 250.-60-15 este 250 euro:))))) mult e foarte mult in tara iti iei un motor de nipru la banii astea

te salut roby :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, Roby, la faza cu "guma". Insa s-ar putea sa fac un efort si sa imi iau unul. Daca ma hotarasc, poti sa ma ajuti? Platesc ce trebuie, normal

da normal cum sa nu...tu ce vrei imi spui ok

salut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

avon face cauciucuri pe 15 tzoli pentru harley-urile clasice, eu am vazut unul cum itzi trebe tzie pentru roata din fatza dar e cu dunga alba lateral si scrie pe el harley davidson

in cateva zile o sa ma duc sa-l vad mai de aproape si itzi spun despre el. imi place cum ai facut cadrul . telescoapele sunt de nipru, asha-i? ce carburator ai montat central, de la ce la-i luat ? numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,

avon face cauciucuri pe 15 tzoli pentru harley-urile clasice, eu am vazut unul cum itzi trebe tzie pentru roata din fatza dar e cu dunga alba lateral si scrie pe el harley davidson

in cateva zile o sa ma duc sa-l vad mai de aproape si itzi spun despre el. imi place cum ai facut  cadrul . telescoapele sunt de nipru, asha-i? ce carburator ai montat central, de la ce la-i luat ? numa' bine!

Salutare, Kerosen!

Da, telescoapele sunt ale lui, insa difera asezarea la cele din spate(probabil se vede si in poza), iar cele din fata au fost imbracate (si par upside-down). Carburatorul l-am luat de pe Dacia mea :blink: Galeriile au fost facute din inox.

Nu ma deranjeaza ca scrie Harley pe cauciuc, sincer :P Daca imi poti spune cum sa facem (logic, dupa Rev), ti-as fi recunoscator. Insa mult mai mult ma intereseaza un cauciuc pe spate. Tu de unde esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kerosen este din alba iulia :blink: si o corectare.....harleyulrile clasice nu au avut niciodata roti pe 15.....chestia este ca cauciucul pe 15 nu sa folosit pe harleyurile de serie.....sa folosit doar pe chopperele modificate....se vindea separat geanta pe 15 si cauciucul pe 15.....kerosen nu mio lua in nume de rau doar am vrut sa spun ca sa nu fie o confuzie

atita tot

salut :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BIK MOTORS un sfat prietenesc.....nu pune cauciucuri cu dunga alba pe motor ca nu se pune pe genul de chopper ce ai tu.....se pune doar pe chopperele modificate in stilul clasic......

salut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bik_motors daca vrei un cauciuc nou pe spate sau fata poti incerca la Filter Auto, cum urci de la baie spre Marasesti faci prima asau a doua straduta la stanga, unde era candva Country Pizza. Daca nu gasesti acolo, da un mesaj la 0741354688 Luci si te pun in legatura cu un tip care are o firma care se ocupa doar de cauciucuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai..eu nu inteleg o chestie :blink: ...Bik...cel care a facut motorul asta e din botosani si ne cunoastem f bine....deci nu are nici o treaba cu suceava....posesorul motocicletei este din suceava ...deci pana la urma userul bik_motors cine este?....posesorul sau Bik , omul care a muncit la motorul asta?...pentru ca daca este vb de posesor ...mi se pare cam nefiresc sa spuna ca a facut ceva la motorul asta.....

oricum..Bik imi e este un bun prieten si un adevarat motociclist....mecanic excelent ...iar dupa cum vedeti are si simt artistic ...ce sa mai vb ....10X pentru calitate si simt artistic .....

mai recent stiu ca si-a mutat atelierul ..si va putea face mai multe decat a facut pana acum..iar cine are nevoie de el ca sa customizeze vreo motoreta il poate gasi la nr 0742263195 .....si credeti-ma ca poate sa customizeze mai mult decat nepre sau alte comuniste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...