Sari la conținut

Motociclismo No 6


marque
 Share

Postări Recomandate

Din 10.09.2007, Motociclismo trece din nou la treaba. Numarul acesta au prioritate incepatorii. Cititi si vedeti de ce. Laude,critici, sugestii, amenintari, etc pe redactia@motociclismo.ro

 

post-7121-1189150991_thumb.jpg

 

 

 

VIAȚA PE DOUĂ ROȚI

6 Cuvântul cititorului

8 Actualitate

14 Polaris Club: acțiunea

din 10-12 august

post-7121-1189151030_thumb.jpg

15 Elfworkshop: un nou

centru moto

16 Interviu Octavian Vrăjitoru

post-7121-1189151058_thumb.jpg

20 Ghid pentru începători

post-7121-1189151102_thumb.jpg

58 Modele noi 2008

post-7121-1189151130_thumb.jpg

 

TESTE

26 Test comparativ: Aprilia Shiver, Honda Hornet și

Triumph Street Triple

post-7121-1189151174_thumb.jpg

40 Kawasaki GTR1400

post-7121-1189151382_thumb.jpg

48 Honda CBR 125R

post-7121-1189151401_thumb.jpg

54 Kymco Quannon 125

post-7121-1189151461_thumb.jpg

68 Yamaha XT 125X

post-7121-1189151501_thumb.jpg

72 ATV: Arctic Cat 500 4x4

post-7121-1189151534_thumb.jpg

76 Scuter: Motowell Magnet City

post-7121-1189151558_thumb.jpg

 

MOTO SPECIAL

80 MV Agusta F4 R312 și Daniela

post-7121-1189151581_thumb.jpg

86 Suzuki GSX-R 1100

post-7121-1189151607_thumb.jpg

 

EHIPAMENTE & ACCESORII

90 Ultimele noutăți

post-7121-1189151632_thumb.jpg

SPORT

94 Moto GP – Marele Premiu

al Cehiei

post-7121-1189151687_thumb.jpg

98 Track-day românesc la Serres

post-7121-1189151723_thumb.jpg

100 WSBK – Marele Premiu

al Marii Britanii

102 Endurocros

post-7121-1189151760_thumb.jpg

104 Enduro Muntele Băișorii

 

TEHNICA

106 Tips & tricks by Elfworkshop

post-7121-1189151837_thumb.jpg

TURISM

110 Peninsula Iberică în 10 zile

post-7121-1189151887_thumb.jpg

EPOCA

 

116 Cel mai rapid Indian din lume

post-7121-1189151917_thumb.jpg

SECOND-HAND

120 Yamaha FZS 600 Fazer

post-7121-1189151979_thumb.jpg

124 Anunțuri moto SH

post-7121-1189151793_thumb.jpg

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt vreun carcotas, dar nu cumva la "cel mai rapid indian" ar fi trebuit scris "Indian"?

Nu de alta, dar mai vede vreunul care n-are treaba si face confuzii, chiar daca a vazut filmul pentru ca in distributie apare numele lui SIR Anthony Hopkins...si doar atat!

 

Respect!

 

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 01:13 -------------

Nu sunt vreun carcotas, dar nu cumva la "cel mai rapid indian" ar fi trebuit scris "Indian"?

Nu de alta, dar mai vede vreunul care n-are treaba si face confuzii, chiar daca a vazut filmul pentru ca in distributie apare numele lui SIR Anthony Hopkins...si doar atat!

 

Respect!

 

Moaaaaama! "Visul unei nopti de vara"?????

Asta ar trebui sa se cheme "Visul unei nopti de om insurat :) "!!!!

In numele burlacilor care citesc revista, va somez sa ne spuneti cand si unde faceti astfel de sedinte foto. :lol: De galerie nu e nevoie? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste shootinguri au loc in locatii strict secrete, cunoscute doar de managementul superior al Motociclismo. De altfel si eu sunt transportat acolo cu o masca pe fata si prezenta mea e necesara doar pentru a intra in za feeling of icsaitmant dupa care sunt trimis urgent inapoi la birou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: cata incredere in obiectivitatea review-ului la motoarele sh putem avea, atata timp cand in paginile de mica publicitate se regasesc motoarele descrise in respectivul articol?

Acum avem review-ul fazer-ului de 600 si il regasim imediat in mica publicitate. Numarul trecut am vazut cb 500 care de asemenea se regaseste tot acolo...a mai fost un numar cu super tenere, care era si el de vanzare, culmea cu numarul de telefon al dealerului in articol.

Si inca ceva: toate anunturile sh sunt de la acelasi dealer...scrieti macar sus undeva in dreapta ca este reclama. Nu ma intelegeti gresit: motoarele sunt ok, dar mai poti avea incredere intr-un review in conditiile acestea?

 

Drive safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste shootinguri au loc in locatii strict secrete, cunoscute doar de managementul superior al Motociclismo. De altfel si eu sunt transportat acolo cu o masca pe fata si prezenta mea e necesara doar pentru a intra in za feeling of icsaitmant dupa care sunt trimis urgent inapoi la birou.

Vezi mai draga, toata tara asta e construita pentru bucuria managerilor superiori, a fotbalistilor si a politistilor, senatorilor, etc. si familiile lor.

Ei au parte in realitate pe gratis de toate Danielele, MV augustele si asa mai departe.

Pentru noi, poporul muncitor, chiar aflat in functii de conducere precum domnia ta, nu ramin decit revistele si posterele.

Si mai tre sa le si platim..

:lol: :)

 

Ia, sa-i spui lu' managerul tau superior sa dea un numar pe gratis la toti cititorii pentru vina de a fi participat la shooting! Pai de aia nici nu mai raspundea la telefon intr-o perioada...

Editat de apriliabiker2004
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valeleu, era o simpla si nevinovata gluma si uite unde s-a ajuns. Ca toata tara asta pare a fi construita inspre bucuria managementului superior, nimic mai adevarat... Deci, se "stie" toate: locatia, fata, motorul, eu sau Marius nu suntem dusi acolo legati la ochi, nu salivam (sau o facem teribil de discret), deoarece shootingul asta e o chestie complicata si ai tot timpul ceva de facut, fetele pana acum au fost super ok , desi eram convins ca o sa dau de niste panarame - nu a fost asa. Ok: locatii? Club Wizards, Daytona Twins si altele de care nu m-am ocupat eu...Am chiar si numarul de telefon al "Sefei de trib" dar asta e secret de serviciu and you gonna have to kill me in order to find it.

 

ps: prietena mea spune ca aceste shootinguri ne vor face sa pierdem publicul feminin. Asa sa fie oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o luam in ordine:

1. Review-ul motoretelor SH, poate ati observat, nu se bazeaza foarte mult pe exemplarul calarit de noi in poze, ci se face un istoric al modelului, se vorbeste despre eventuale probleme care au aparut, etc. Mai zicem cate ceva si despre motoreta pe care o calarim, dar orientativ mai mult, pentru ca nu se vrea neaparat un test. Cine vrea sa citeasca un review despre ce poate un R6, spre exemplu, citeste testele facute pe circuit atunci cand a aparut. Noi doar descriem in linii mari comportamentul motocicletei, si ne axam mai mult pe informatiile necesare unui eventual cumparator sau posesor al motoretei SH. Intr-adevar, majoritatea motoretelor sunt luate de la dealerul respectiv (MOTORAC) pentru simplul motiv ca are si ne da motociclete in conditie foarte buna, despre care nu trebuie sa ne ingrijoram ca o sa crape la jumatatea drumului spre Brasov sau mai stiu eu pe unde. Cine vrea sa ne dea motorete la test, sa faca un pas in fata si noi nu-l vom refuza. Pana una alta, majoritatea ne-au refuzat, MOTORAC ne-a dat, fie numele lor laudat. Am vorbit cat se poate de obiectiv despre motociclete, si am avut mai mult cuvinte de lauda pentru ca chiar erau foarte OK. Am mers cu CB500 o gramada si nu a avut absolut nici o scapare, nu a manifestat nici un defect. La fel si R6-le care o sa apara in numarul urmator. Fazer 600 nu era de la dealer, ci de la un posesor, care si-a si exprimat parerea in caseta din articol. Super Tenere a fost de la un alt dealer, si ei oameni foarte de treaba si motoreta foarte OK, nu a avut nici o problema in 4-5 sute de km. Pentru faptul ca ne da motorete, dealerul respectiv are si el dreptul la o mentiune in articol. Mi se pare foarte fair: noi castigam ca avem despre ce scrie, ei castiga ca se vede numele lor in revista. Daca ne dau doar o motocicleta sa facem cateva sute de km cu ea, ei ce au de castigat? Repet: nu favorizam si nu pupam in dos pe nimeni, motoare la test luam de la oricine ne da, cu conditia sa fie in stare buna si sa nu ne lase in drum.

 

2. Sedintele foto se fac mereu in alta locatie, in functie de unde gasim si putem. De participat se poate, in principiu, dar nu in numar foarte mare ca sa nu incurcam treaba. E foarte greu de gasit locatii, asa ca toate ideile sunt binevenite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...