Sari la conținut

BIKERFEST CLUJ-NAPOCA 2005


Razvan/TRB
 Share

Postări Recomandate

Intalnirea "privata" de la cluj a fost un super eveniment, in sensul ca au fost oameni putini dar de calitate!!!

S-a putut sta la un spritz la o bere de vorba, relaxare totala, muzica buna.

Peisaj mirific, loc de cazare super curat si ingrijit.

 

Pe scurt.....a fost o initiativa buna, iar la anul sunt convins ca va fi mai multa lume care se va fi saturat de alte mizerii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Felicitari, locatie perfecta, preturi bune, curatenie,pacat ca au fost oameni putini. Mie mi-a placut.

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locul ales pentru acest eveniment a fost deosebit: un peisaj mirific si o baza turistica rupta parca din Austria.

Eu am ajuns acolo sambata la 8h20 dimineatza cand lumea inca dormea si totul, acoperit de roua diminetii, pleznea de prospetime.

Din pacate nu cunosteam decat o parte din baietii din TRB care insa erau ocupati cu treburile organizatorice si de pe forum nu am recunoscut decat pe Toni din Galati si pe patronul Dakoda care m-a si impins cu amabilitate sa-mi pot extrage motorul din parcare.

Am facut inventarul motoarelor prezente (tot unul si unul) m-am mai invartit pana pe la 10h30 cand am aflat ca la 12h plecam in plimbarile organizate. Tot atunci am aflat ca un grup pleaca in plimbare pana la cealalta intrunire. Din pacate am estimat gresit distanta pana acolo si am plecat si eu cu intentia de a ma intoarce pana in ora 12 pentru a putea participa la programul pus la punct.

Am ajuns dincolo pe la 11h30 .... asa ca am ramas alaturi de zecile de cunostinte si prieteni pe care i-am gasit acolo, cu intentia de a ma reintoarce pe la 17h la Rimetea. Iarasi planificare gresita caci la 15h eram atat de ars de soare si de rupt de oboseala de statul in picioare incat a trebuit sa intru la reanimare: m-am ascuns la umbra intr-un fotoliu dintr-un stand de firma (multumesc Tibi) si am inceput sa consum din greu PepsiCola si sucuri de fructe (RedBull nu era).

La 17h am rusit sa ma ridic de acolo si m-am "tarat" incet pana acasa in Cluj.

 

Deci, atat cat am apucat eu sa vad initiativa TRB, mi se pare o idee deosebit de buna de a organiza si astfel de intalniri "tihnite".

Exact cum spunea si RaduKu, locatie superba, atmosfera placuta, motoare faine si discutii cu prietenii despre ele!

Sper din tot sufletul ca si acest gen de divertisment moto isi va face locul in mod constant in calendarul nostru! :ok: :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout:

 

Ma bucur sa aud ca a iesit bine si asta. Eu am fost la cealalta din motive obiective.

 

Bagati niste poze !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locul ales pentru acest eveniment a fost deosebit: un peisaj mirific si o baza turistica rupta parca din Austria.

Eu am ajuns acolo sambata la 8h20 dimineatza cand lumea inca dormea si totul, acoperit de roua diminetii, pleznea de prospetime.

Din pacate nu cunosteam decat o parte din baietii din TRB care insa erau ocupati cu treburile organizatorice si de pe forum nu am recunoscut decat pe Toni din Galati si pe patronul Dakoda care m-a si impins cu amabilitate sa-mi pot extrage motorul din parcare.

Am facut inventarul motoarelor prezente (tot unul si unul) m-am mai invartit pana pe la 10h30 cand am aflat ca la 12h plecam in plimbarile organizate. Tot atunci am aflat ca un grup pleaca in plimbare pana la cealalta intrunire. Din pacate am estimat gresit distanta pana acolo si am plecat si eu cu intentia de a ma intoarce pana in ora 12 pentru a putea participa la programul pus la punct.

Am ajuns dincolo pe la 11h30 .... asa ca am ramas alaturi de zecile de cunostinte si prieteni pe care i-am gasit acolo, cu intentia de a ma reintoarce pe la 17h la Rimetea. Iarasi planificare gresita caci la 15h eram atat de ars de soare si de rupt de oboseala de statul in picioare incat a trebuit sa intru la reanimare: m-am ascuns la umbra intr-un fotoliu dintr-un stand de firma (multumesc Tibi) si am inceput sa consum din greu PepsiCola si sucuri de fructe (RedBull nu era).

La 17h am rusit sa ma ridic de acolo si m-am "tarat" incet pana acasa in Cluj.

 

Deci, atat cat am apucat eu sa vad initiativa TRB, mi se pare o idee deosebit de buna de a organiza si astfel de intalniri "tihnite".

Exact cum spunea si RaduKu, locatie superba, atmosfera placuta, motoare faine si discutii cu prietenii despre ele!

Sper din tot sufletul ca si acest gen de divertisment moto isi va face locul in mod constant in calendarul nostru! :moto:  :makeout:

hehehe..nenea 007..cred ca eram si eu prin grupul ala care a plecat in "spionaj" pe la cealalta intilnire....

cred ca ne-am intilnit fugitiv si cind ati iesit la plimbarea organizata de trb prin zona....asta daca ati fost cu ei....ca era si nenea de la dakoda care a batut europa pina in norvegia,era un trike baban si o gramada de harley-uri..

cit despre intilnire....ca toti care au fost acolo si au scris aici,peisaj fain,zona bestiala,linistita,preturi acceptabile ,dar oameni putini....

am stat la un pahar de vorba cu un tip dintre organizatori..nu mai retin cine.......am inteles intentia lui,si a clubului trb...daca iesea mai multa lume,totul era perfect cred...

pina la urma...daca cei care au fost acolo s-au simtit bine,atunci totul a fost o.k.

inceputul a fost facut,acum se va vedea ce rezerva viitorul

toate cele bune,

stef

 

p.s.

chiar a fost strip simbata seara??

daca da,rusinica ca nu ne-au pus si pe noi la curent cu evenimentul asta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai si voi cu niste poze....

e prea complicata procedura de pus poze aici

am trimis poze dincolo, pe grupul yahoo (lista de discutii pro-bike)

 

si vezi ca in galati este in curs de constituire un club moto, sper ca intr-o luna sa fie gata toate actele, deci daca esti interesat vei putea foarte curand sa schimbi "nu exista in galati" cu "Dunarea Motor Club Galati"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost i iooou. :ok:

Pentru prima data mam simtit super bine in ritmuri de calm si foarte calm cu un hardkor pe langa ureche (sau ceva de genul asta), cu bere, mici si roua de dimineata. :makeout:

 

Mai pe scurt a fost ceva silent hiper buber intrunire........... biggg thanks organizatorilor :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta n-a fost intalnire.

Am fost acolo 50 de bikeri din care 20 din Bacau.

Sa le fie rusine organizatorilor

.Parca a fost o adunare la Moldavia Bikers.VA ASTEPTAM LA BACAU.

10 - 11 12 IUNIE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am citit azi topicul si ieri am vazut pozele lui cristi d. am ajuns la urmatoarele concluzii:

 

"motociclisti de soi" vreo 50 din care 20 din bacau (traiasca moldova), cuminti cu motoare faine intr-o locatie faina, peisaj de vis, somn la greu , ceva muzica, BERE&MICI..... :moto: :ok: (asta puteau face si daca isi dadeau intilnire ca toata lumea pt o plimbarica)

 

aia "surghiuniti" cu sutele, distractie, corturi, urcat pe dealuri, muzica beton, motoare de tot felul (mici, mari, dacii1100 cu 3 roti, ATV-uri, trike-uri, masini

), BERE&MICI... :makeout: :blbl: (super intilnire moto)

 

cine mai vrea la Private party?

 

 

le doresc acelor motociclisti care au impus reguli timpite ca intr-o situatie ca aceea de la cheia de pe 29 (un motor cazut intr-o ditamai prapastia, omul intreg si fierul asigurat) sa fie ajutati in fata prietenilor de catre un "surghiunit" ( eventual un rocar care la intruniri se cam imbata si apoi se plinge de pretul la mici )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...