Sari la conținut

BIKERFEST CLUJ-NAPOCA 2005


Razvan/TRB
 Share

Postări Recomandate

Consider ca organizatorii "Biker Fest"-ului nu au greshit cand impun anumite reguli ... intr-un fel este dreptul lor.

Pe de alta parte greshelile au fost:

1. Regulile acestea nu au fost mentzionate la intrunirea cluburilor.

2. Evenimentul ar trebui sa se numeasca petrecere privata shi sigur nu "Biker Fest"

 

Totushi vreau sa mentzionez ca sustzin o sortare a participantzilor ... adik intrarea sa se faca pe baza carnetului de conducere ... daca este intrunire a motociclishtilor sa fie a motociclishtilor.

Bineintzeles motociclishtii sa poata intra cu inca o persoana nemotociclista de sex opus.

 

Iar pentru ceilaltzi (nemotociclishtii) care doresc sa intre neaparat ... pretzul de intrare sa fie net superior (de 3-4 ori mai mare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Care CV?

se transmite doar pe PM celor care au laudat intrunirea de anul trecut de la Cluj?

 

1. sa se ataseze si 5 recomandari de la real bikeri atestati, care-si vor asuma responsabilitatea pt sit. financiara, comportamentul, preferintele, si gusturile celui care depune CV-ul

2. sa se ataseze foaia matricola din care sa reiasa rezultatele obtinute la limba engleza si notele la purtare pe toata perioada scolarizarii.

3. adeverinta de la servici din care sa reiasa totalul orelor de intarziere si problemele cu colegii.

4. declaratie de la vecini despre comportamentul motociclistului

5. adeverinta de la Asociatia de Proprietari - ca nu a intarziat nici odata cu platile si nici nu s-a plans de preturile pt. caldura, apa rece\calda ...

6. in functie de intrunirea la care vrea sa participe sa ataseze si cazierul

6.1. pt. intrunirile de la Cluj

- cazier curat, fara condamnari

- adeverinta de la inspectoratul de Politie pe raza careia isi are domiciliul din care reiese ca nu a avut abaterii, nu i sau aplicat amenzi, nu a incalcat niciodata regulile de circulatie, si nu a fost implicat (activ, pasiv sau involuntar) intr-un accident.

6.2 pt. restul intrunirilor

- documente din care sa reiasa motivul condamnarii, perioada si locul de detentie

- sunt avantajati cei cu condamnari pt. vatamare corporala grava, tentative de omor sau prin sprijinirea pasiva a actelor de acest fel

- cei care prezinta documente din care reiese ca sunt recidivisti pot linge bere cu apa, oferit cu un discout de 50% de cei din Cluj in limita cantitatii ramase dupa intrunirea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi pare cel mai rau este faptul ca acesti pseudo organizatori au scos capul putin in lume si s-au dedulcit la fitele de comunitari cred ca nici n`aveau habar cu ce se mânca moto pe vremea când erau motociclisti adevarati pe comuniste aia care nu aveau motoarele de acum si nici echipamentele actuale cu X protectii au X+Y oase rupte si tot mai merg pe moto. Va spun eu Motociclistii adevarati sunt aia cu COMUNISTE nu cei cu super scule.

Aceasta întrunire ar trebui BOICOTATA SI SA SE ORGANIZEZE ALTA ÎN PARALEL ca sa se stearga la popou cu invitatiile alea ale lor.Pot sa va mai spun ca probleme fac tot oamenii lor de slaba conditie etica si morala nu cei de departe caci un mitocan nu trebuie sa se deplaseze la naiba în praznic ca sa faca scandal si probleme are el lânga casa unde sa se poata desfasura.Sa va mai spun ca motociclistii adevarati nu vin la petreceri pentru mici si bere ci sa se întâlneasca cu confrati sa vada si sa discute despre motoare si despre fenomenul moto în general. BOICOT!!!!!!!!!!!!

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Placebo sunt de acord cu o sortare a participantilor, dar pe niste criterii rezonabile: carnet cat A, adica oameni care chiar au ceva in comun cu lumea moto.

Imi vine sa :blink: cind vad ca niste "unii" incep sa judece cine este real biker, cind vad atitudinea infantila de gen "eu sunt seful", cind unii se apuca sa faca petreceri private pentru ca oamenii au avut tupeul si indrazneala sa comenteze despre preturi sau organizarea de cacao a intilnirilor precedente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce veti fi organizatori de festivale moto, voi putea tine seama de "sugestiile" voastre "aruncate la un pahar de vorba";si asta nu pentru ca ma simt superior, ci pentru ca noi anuntam o stare de fapt (pt care nu stiam ca trebuie sa fim jurnalisti), NU negociem.

nu e nevoie sa fiti suparati pt ce facem noi; sa fiti suparati pt ce NU faceti voi

va rog sa organizati un festival moto unde sa va aplicati cunostintele pretioase

 

PS: sa va dau un "sfat": pt asta trebuie sa va intalniti, nu sa carcotiti pe net

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btony,sa stii ca unii dintre noi participau la organizarea de intruniri ,pe vremea cand tu nici nu stiai ca exista asa ceva la noi.....

 

ps: de ce prescurtati numele clubului vostru(trb)?va e rusine cumva?

 

 

T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca organizatorii "Biker Fest"-ului nu au greshit cand impun anumite reguli ... intr-un fel este dreptul lor.

Pe de alta parte greshelile au fost:

1. Regulile acestea nu au fost mentzionate la intrunirea cluburilor. 

2. Evenimentul ar trebui sa se numeasca petrecere privata shi sigur nu "Biker Fest"

 

Totushi vreau sa mentzionez ca sustzin o sortare a participantzilor ... adik intrarea sa se faca pe baza carnetului de conducere ... daca este intrunire a motociclishtilor sa fie a motociclishtilor.

Bineintzeles motociclishtii sa poata intra cu inca o persoana nemotociclista de sex opus.

 

Iar pentru ceilaltzi (nemotociclishtii) care doresc sa intre neaparat ... pretzul de intrare sa fie net superior (de 3-4 ori mai mare).

 

dintre toti carcotasii tu esti cel mai aproape de adevar si meriti raspuns.

 

1. Decizia a fost luata dupa Predeal. Initial vroiam sa facem a 10a editie (2005) tot mare, si abia pe urma (2006) sa o facem pe cea restransa (din motive partial expuse si intelese). Dupa discutiile avute la Predeal, unde multi au adus in discutie faptul ca intrunirile scad calitativ, devin monotone, etc am hotarat sa nu mai are rost sa asteptam 1 an. O facem acum si gata.

2. Fiind un eveniment organizat de noi, avem dreptul sa-i spunem cum vrem: bikermeeting, bikerfest etc.

Aici chiar n-ai dreptate.

 

 

Daca mai adaugi in ecuatie si capaciatea locatiei, vezi ca nu-i destul ca si criteriu doar permisul de conducere. Daca apar 1000 sau mai multi posesori de permis? Ii cazez pe sosea?

 

N-am vrut sa lasam loc de discutii gen eu am permis da n-am bai, sau eu am bani dar n-am permis etc. 400, invitatii, si gata. Cine se supara bine, cine nu si mai bine. Oricum n-avem de dovedit la nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btony,sa stii ca unii dintre noi participau la organizarea de intruniri ,pe vremea cand tu nici nu stiai ca exista asa ceva la noi.....

 

ps: de ce prescurtati numele clubului vostru(trb)?va e rusine cumva?

 

 

T.

 

de data asta nu ma pot abtine.

 

Esti foarte intereseanta. Cand ziceai de "unii dintre noi" nu te refereai la tine nu? Simpla prezenta la intrunire nu se pune ca si experienta organizatorica. Sau ma rog poate i-ai mai adus cate o bere rece lui Cristi, caruia nu-i contest aportul la organizarea intrunirilor noastre.

Sau poate ai umblat prin oras dupa aprobari, sponsori, materiale etc si nu-mi amintesc eu. Nu cred.

Si apropo, Tony era membru in club cand tu "participai" la organizarea de intruniri. Aici te iert, a fost intr-adevar acu mult ani.

 

Si ca incheiere, am prescurtat numele clubului ca sa nu ti se blocheze cutiutza cu ganduri cand citesti tot numele de la atata informatie.

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi ati inceput cu atacurile la persoana,eu am polemizat pe un subiect deschis de voi,atat,asa ca nu mai fa pe cocosul,ca nici tu nu esti perfect....restul pe privat.

 

 

T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un singur sfat as avea, celor de la TRB si sustinatorii lor.: Nu va sta bine acest rol al lui Don Quijote! De ce va mai luptati cu aceste mori de vant? Este in zadarâŚ

âBalaurulâ nu se va dezlantui niciodata!

Pe de alta parte, sunt prea putini si imi pare rau sa spun, dar consider ca au prea putina experienta in ceea ce priveste organizarea unei intruniri. Este foarte posibil sa fii participat cativa ca organizatori. Adica, sa se plimbe prin multime cu ecusonul de organizator ca si unul din invitati, sa se uite plini de sine la scena luminata si totusi sa se intrebe cand si cum s-a facut asa de mare si frumoasa Sa nu uitam nici de berile din protocol, care defapt este cel mai mare profit pe care-l poate avea un astfel de organizator.

Urmaresc de ceva vreme aceasta âdiscutieâ si este foarte probabil ca, intrunirea oreganizata de TRB va fii una reusita. Da Domnilor!!! REUSITA

Reusita, si prin raspunsurile a celor cateva persoane care se simt acesti âbikeri irealiâ.

Este la atitudinea fiecaruia sensul indreptatit a expresiei âbiker realâ sau âbiker irealâ.

 

Multi vorbesc fara cunostinta de cauza. âDupa cite stiu eu,in occident,nu sint restrictii de gen la intilniri declarate public,deci daca tot e sa copiem,ce ar fi sa incepem cu partea buna a lucrurilor?â

 

Aceste restrictii, in occident, sunt deja cunoscute!!! Nu mai trebuie afisate. Sunt intruniri la care esti primit , sunt si intruniri la care nu esti tolerat si sunt intruniri la care nu ai ce cauta.

 

Toate intrunirile organizate de pana acum in Romania, au si vor avea caracter privat. Daca pana acum nu s-au impus restrictii, uite ca a sosit vremea.

 

Nimeni nu are dreptul sa calce in picioare o traditie de zece ani. Trebuie sa vina altii mai buni ca voi, voi ce vorbiti in van si sa faca mult mai multe decat au facut cei de la TRB, Crazy Bike, Blues Riders M.C., Daimler, Bull Bikers, Free Frogs Riders, Moldavia Bikers, Road Patrol.

Voi, cei ce va bucurati ca ati scapat de comunism si tot amintiti de cei 15 ani de âlibertateâ, nu uitati ca sloganul vostru a ramas in continuare :ânoi nu gandim, noi muncim!â. In acest caz, voi doar scrieti!

NU aveti nici un drept sa va luati de persoanele ce incurajeaza initiativa clubului TRB. Nu aveti de unde sa stiti ce se ascunde dupa un pseudonim de genul: âBlackriderâ, âgeorge salcudeanâ sau de ce nu âgazyâ.

Felul in care va comportati pe aceasta pagina de internet sunt sigur ca nu este departe de comportamentul pe care-l aveti si la intruniri. Ma intreb, de unde acest bun simt, de va luati de numele clubului, de ce se prescurteaza si va permiteti chiar si glume proaste.

Voi sunteti cauza pentru care se âprocedeaza corect si balcanicâ!!! Mai bine decat balcanic nici nu se poate!!! Nu meritati altceva!!!Din cauza voastra sufera multi altii, mult mai de valoare decat voi.

De ce va este greu sa asteptati rezultatele intrunirii!? De ce va hazardati la cuvinte goale!? De ce va ganditi doar la suprafata si pe termen scurt!?Pardon, am uitat de sloganul âD-voastraâ.

Precum va expuneti voi parerile, am si eu dreptul. In cazul vostru in schimb, nu sunt doar pareri! Faceti o mare greseala prin incercarea de a manipula motociclistii. Cuvinte precum: boicot si apel v-au fost interzise pana in 1989, acum va folositi de ele fara sa cunoasteti puterea lor adevarata.

 

Va doresc mult succes in tot ce aveti de gand sa realizati intr-o viata scurta de motociclist dar aici, âtropotiti pe multe coziââŚ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super-tare!

bravo voua ca v-ati gandit sa organizati o petrecere privata!

Chiar super-tare!

 

...dar odata ce este privata, atunci sa fie privata! nu trebuie sa imi explice mie nimeni de ce si cum nu pot sa vin... ca poate ca imi place ceva sau altceva de la o intrunire... sau nu conteaza... treaba mea.... imi rezerv dreptul ca placerile mele sa fie private, da!

 

privat.punct. foarte bine. nu comentam nimic. nu exista. nu ne intereseaza.punct.

oricum foarte misto ideea pe bune.

 

imi pare rau ca o spun, dar explicatiile voastre cred ca cine le-a dat ori era beat, ori... era... $%*@ <cuvant urat> :blink:

 

deci intrunirea de la cluj este o petrecere privata.

 

 

multzumim, la revedere! :P

 

P.S. am bilete la negru la intrunire la Baiazid. cine mai doreste trei la zecemii!

Editat de BiG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect de acord cu propunerea celor de la Transylvania Bikers care vor un eveniment civilizat si care promoveaza ideea de apartenenta a motociclistilor la un club moto. Acest eveniment va ramane intotdeauna in calendarul oficial fiind unul din principalele evenimente ale anului viitor. Se pare ca nu se intelege ideea de civilizatie in motociclism ,tot ceea ce se vrea de la aceste intuniri doar alcool ieftin, muzica tare sa ne dam cu capul de scena si cam atat. Cu ocazia acestei intruniri se va vedea si cat de important este sa fii membru al unui club legal organizat si nu isi va mai permite oricine orice fel de comportament necivilizat. Cine isi inchipuie ca in motociclism este democratie se insala cu adevarat. Numai in Romania exista acest paradis unde fiecare face ce vrea si nimeni nu il trage la raspundere. Afara in motociclism sunt reguli stricte si asa ar trebui sa se intample si la noi. Transylvania  Bikers mergeti pana la capat pe drumul care l-ati ales, numai asa se poate face cu adevarat ceva! BRAVO!!!

Tocmai am intrat pe acest topic si nu-mi vine sa cred cat esti de incuiat mai George.

Cine dreaq ti-a zis tie ca in occident o intalnire se organizeaza doar pe baza de invitatie ??? :blink:

Atunci cum ramane cu Faaker See Austria ce este cel mai mare HD party organizat in Europa ,este sub tutela Hells Angels si are intrarea libera???

Ca sa nu mai vorbesc de Daytona....!!!

Mai baieti mai, TREZITI-VA!!! ceea ce faceti voi e private party si nimic mai mult!!!!

Daca voi vreti sa o tineti in programul intalnirilor UCMR nu aveti decat dar am mai spus si o repet ceea ce faceti voi nu se incadreaza in nici un caz in capitolul intalnire moto ci doar in zona privata asa ca luati masuri pentru a evita orice neintelegeri.

Editat de dummybike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este rostul acestui sondaj ?

 

In nota informativa scrie foarte clar la punctul 1 : ".FESTIVALUL SE TRANSFORMA DIN EVENIMENT POPULAR IN EVENIMENT PARTICULAR... " asa ca nu stiu de ce ne agitam...

 

Daca este ceva particular, nu poti impune cuiva pe cine sa invite si pe cine nu, la el acasa...

 

Interesant pentru mine este cum s-a ajuns la numarul 400 pentru participanti...

Cine va pleca de la sute de kilometri ca sa afle ca "a castigat" numarul 401. 402, s.a.m.d. ? :blink:

 

:P "Limitarea mass mediei " acum cand toata lumea "baga" bani grei in publicitate ?!

 

In rest, au perfecta dreptate si cred ca totul va fi OK (program, trasee, etc.)...totusi ar fi bine sa se gandeasca si la cei care acum au venit acum in aceasta lume (fac parte dintre acestia) si nu trebuie limitat accesul la informatii de orice fel ( fiecare poate "filtra" si poate alege ce crede ca este bine pentru el)...

 

 

Bafta B) ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RUSINE :blink:

 

Cu toate astea este treaba lor. Daca vor sa se intilneasca doar ei, citi or fi, este treaba lor si nu stiu de ce mai fac publica aceasta intilnire.

 

Haide-ti sa le uram petrecere placuta in trei sau patru sau cinci si sa nu mai ii bagam in seama si sa discutam altceva pentru ca ei nu merita atentia nostra cu nici ei nu ne-o ofera pe a lor.

 

BAFTA LA CLUJ BAIETI SI PETRECERI CIT MAI REUSITE INTRE VOI. :P B) :nono: :huh: :smoke: :moto: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tare curios ce definitie vor scoate astia pentru "real biker".

La intrebarea asta tot n-ai raspuns. Zi odata domn'le, daca tot ai folosit expresia, explica-te, ce inseamna?

As vrea sa stiu si eu daca ma incadraz in aceasta categorie, si daca nu ce am de facut?

Sau sunt doar simple vorbe mari nascute din conceptii funariste-separatiste mostenite din vremuri caritabile?

:blink:

 

EXCLUSIVA PENTRU MOTOCICLISTII ADEVARATI.

post-13-1104245516_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE FOARTE MULT TIMP URMARESC DIALOGURILE SI DEZBATERILE PROMOVATE IN CADRUL ANUMITOR TEME. NU SUNT O PERSOANA CU MULT TIMP LA DISPOZITIE, PENTRU A INTERVENII DE FIECARE DATA CU O POZITIE LEGATA ANUME DE SUBIECTUL DISCUTIEI, DAR ACUM SIMT NEVOIA SA RASPUND LA SUSPICIUNILE CELOR CARE NU INTELEG SAU NU VOR SA INTELEAGA MESAJUL NOSTRU.

 

AM OBSERVAT CA MULTI MOTOCICLISTI SE SIMT LEZATI, OFENSATI, INLATURATI, SI FRUSTRATI LEGAT DE EXPLICATIILE DECIZIEI NOASTRE. IMI PARE RAU CA NU MA CUNOSC PERSONAL CU MULTI DINTRE VOI, MOTIV PENTRU CARE CU PRIMA OCAZIE, MI-AS DORI SA LUAM LEGATURA SI SA VA POVESTESC CATEVA REALITATI DIN LUMEA MOTO. TRAIM IN SECOLUL VITEZEI SI NU AVEM TIMP SA RASPUNDEM LA TOATE PROVOCARILE, INJURIILRE SI PARERILE UNORA SAU ALTORA CARE SUNT CU MINTEA ODIHNITA, DAR ACUM ESTE MOMENTUL:

 

1.TRANSYLVANIA BIKERS NU ESTE CLUB DE SNOBI CARE INLATURA MOTOCILISTII CU MOTOARE COMUNISTE- PRINTRE CELE 4 MOTOCICLETE ALE MELE, SE AFLA O JAWA 250 DIN 1962 SI UN MZ ES 250 DIN 1961, LA CARE NU VREAU SA RENUNT-INDIFERENT DACA UNII RAD PROSTESTE DE MINE.

2.IN NICI UN CAZ, NU AM PUS PROBLEMA STEAGULUI ROMANESC(TRICOLORUL) ATUNCI CAND AM ORGANIZAT INTRUNIREA MOTOCICLISTILOR- NU SUNTEM

SOVINI- AVEM UN MEMBRU IN CLUB CARE ESTE CETATEAN MAGHIAR-AVEM

PARTENERIATE CU 2 CLUBURI CELEBRE DIN UNGARIA SI APRECIEM IN EGALA MASURA CELE 3 CLUBURI DIN SECUIME: BLUES RIDERS, DAIMLER SI FREE FROGS RIDERS- ASA CA NU VA INFECTATI MINTILE IN ZADAR CU IMAGINATIE BOLNAVA.

3.PROBLEMA "PRETURILE DICTATORIALE" NU ESTE LEGATA DE NOI. SE STIE FOARTE CLAR CA ADAOSUL COMERCIAL LA PRODUSE NU ESTE STABILIT DE CLUBUL ORGANIZATOR. AR FI IDEAL SA DISPUNEM DE UN TEREN AL NOSTRU PE CARE SA ORGANIZAM FESTIVALUL SI ATUNCI AM PUTEA SA VINDEM PRODUSELE LA PRETUTI SCAZUTE. NU ESTE NIMENI OBLIGAT SA MANANCE LA RESTAURANT SI DEASEMENI NU PUTETI SA OBLIGATI PE NIMENI SA VA SUBVENTIONEZE COSTURILE PERSONALE- EXISTA CONSERVE, FRUCTE, MURATURI SAU SLANINA CU CEAPA, CARE POT FI ADUSE DE ACASA- SAU VA ESTE RUSINE SA MANCATI DIN PUNGA?

VA SPU EU CA INAINTE SA MANCATI SLANINA CU CEAPA AR MERGE SI O TUICA

BUNA-NU E OBLIGATORIU SA BETI TOATE PROSTIILE DIN COMERT.

LA FEL SI PROBLEMA DORMITULUI- NU AI BANI DE CAZARE? FOARTE SIMPLU-

POTI CUMPARA UN CORT, UN SAC DE DORMIT(CU PUF SAU FARA PUF DE PINGUIN),

UN IZOLIR (MAI GROS SAU MAI SUBTIRE) SI POTI DORMI GRATIS UNDE VREI. DACA NU AI UNDE LE PUNE, CUMPARATI SI UN SET DE CUTII ATASABILE LA MOTOR. VA GARANTEZ CA TOATE POT COSTA ECHIVALENTUL PRETULUI CATORVA NOPTI LA HOTEL, TOTUL FIIND O INVESTITIE PE TERMEN LUNG CARE ESTE AMORTIZATA IN PRIMUL SEZON.

4. PENTRU CEI CU GANDIRE INFANTILA, LE SUGEREZ SA NU SE LEGE DE SIGLA CLUBULUI NOSTRU. DACA NU STII CE REPREZINTA INSEMNELE SI SIMBOLURILE

NOASTRE, TACI DIN GURA SI NU-TI EXPRIMA GANDIREA RETARDATA.

DESIGUR CA ORICE INSEMN TRANSMITE UN MESAJ, GREU DE DESCIFRAT PENTRU UNII CARE NU-SI POT SCOATE DIN CREIER, PENIBILA SIGLA A PCR-ULUI.

NOI RESPECTAM INSEMNELE ALTOR ORGANIZATII INDIFERENT DE PROFIL (CLUB DE SPEOLOGI, CLUB DE ALPINISTI, ASOCIATII UMANITARE SI ALTE O.N.G.-URI) PENTRU CA EMBLEMA ESTE SIMBOLUL EXISTENTEI SI ACTIVITATII UNEI ASOCIERI DE OAMENI CARE SI-AU PROPUS SA FUNCTIONEZE IN BAZA UNUI PROGRAM(STATUT IN CAZUL NOSTRU) CLAR DEFINIT.

5.IN MINTEA ROMANULUI, UNIVERSUL CULINAR ESTE FOARTE LIMITAT (MICI, GRATARE, CASCAVAL PANE SI CEVA CIORBE-CAM ATAT). PRIETENII NOSTRI DIN TARA CUNOSC FAPTUL CA NOI (TOTI CEI CARE ORGANIZAM INTRUNIRI) PROMOVAM SI ALTE FELURI CUM AR FI CELE TREDITIONALE :GULAS CU CARNE DE VITA, TOCANITE DE PORC, MAMALIGA CU BRANZA, ETC, CARE SUNT MAI IEFTINE SI MAI HRANITOARE DECAT CE GASIM PRIN RESTAURANTE.

6.LEGAT DE AFISUL EDITIEI DIN ACEST AN: A FOST REDACTAT TEXTUL IN LIMBA ENGLEZA, DEOARECE AVEM SIMPATIZANTI DIN STRAINATATE CARE NE URMARESC ACTIVITATILE SI ACCESEAZA ACEST SITE. PENTRU ROMANI AM REDACTAT ACEA NOTA INFORMATIVA, DIN CARE SE PARE CA NIMENI NU A INTELES NIMIC. PROBABIL CA PRINTRE NOI SUNT CATIVA CARE URMARESC LATURA GRAMATICALA A TEXTULUI, DECAT REALITATEA EXPRIMATA PRIN CUVANTUL SCRIS. CAUTAM ACUL IN CARUTA CU FAN- DRAGII MEI LINGVISTI. PREFER SA NO COMMENT-EZ CALITATILE LITERARE DE CARE DATI DOVADA.

7.FEMEILE AU SI ELE LOCUL LOR-UNELE PE MOTOARE, ALTELE LA BUCATARIE. NU CRED CA DIN EXPLICATIILE NOASTRE REZULTA CA FEMEILE NU AR AVEA ACCES LA INTRUNIRE. ASA CA NU E CAZUL SA UMBLATI CU SPECULATII NOCIVE IN RANDUL BIKERILOR. NU VA DATI RANITE DACA NU ATI FOST IMPUSCATE.

8.AM FOLOSIT EXPRESIA DE "REAL BIKER" PENTRU A DEPARTAJA LUMEA MOTO DE

RESTUL POPORULUI CARE VINE " CA LA CIRC"-ESTE CEVA RAU IN ASTA? DACA UNII INTELEG MAI MULT DECAT SPUNEM NOI, ESTE TREABA LOR SI SUNT CONVINS CA INTERPRETAREA LOR VINE DIN DORINTA DE-A CREA DIVERSIUNE.

9. AM CITIT DE MULTE ORI AFIRMATIA"INTRUNIRILE MOTO DIN ROMANIA SUNT NISTE AFACERI PENTRU ORGANIZATORI !" POTRIVIT CAREIA SE TRAIESTE CU IDEA CA NOI NE IMBOGATIM PE SPATELE BIKERULUI NECAJIT CARE PLATESTE BILETUL DE INTRARE. IN CAZUL ACESTA POT SA ZIC: CINE NU-I IN BRANSA, SA-I TACA GURA PENTRU CA ESTE PARALEL. MI-AS DORII CA ASTFEL DE AFIRMATII SA FIE INSOTITE DE UN SUPORT MORAL SAU SA SE EXEMPLIFICE CAZURI CONCRETE DE IMBOGATIRE SURVENITA DE PE INTRUNIRI. NIMENI NU ASISTA LA PLATA FACTURILOR FINALE-CARE REPREZINTA COSTUL PAGUBELOR PRODUSE DE EVENIMENT SI PE CARE TREBUIE SA LE SUPORTAM DIN BUZUNARUL NOSTRU IN FIECARE AN. VA-TI PUS VREO DATA INTREBAREA- CE BUGET PREVEDE ORGANIZAREA? CINE ASIGURA FONDUL DE RISC ? CUM RASPUNZI FINANCIAR IN FATA STATULUI? CUM ACOPERI DREPTURILE DE AUTOR? CARE ESTE LIMITA IMPUSA DE C.N.A.? AFLATI CATEVA RASPUNSURI SI VETI GANDII ALTFEL.

10. NU COMPARATI CONCEPTUL DE BIKER DIN ROMANIA CU CEL DIN STRAINATATE, PENTRU CA VA INSELATI AMARNIC. TERMINATI CU DOGMELE DEMOCRATIEI PENTRU CA V-A FACETI DE RAS- DEMOCRATIA A EXISTAT ACUM 2000 DE ANI SI NU ARE NICI O LEGATURA CU LUMEA MOTO DIN PRZENT. ORGANIZATIILE MOTOCICLISTICE FUNCTIONEAZA CU REGULI SCRISE SI IMPUSE."CLUBURILE MOTO, SUNT NISTE MICI DICTATURI"-SPUNEA DIDI-PRESEDINTELE TRUST M.C. ROMANIA, DE ALTFEL UN CONDUCATOR

PREA CAPABIL PENTRU SUBALTERNII LUI. INSASI STATUTUL CLUBURILOR REFLECTA REGULAMENTUL DE ORDINE INTERIOARA. CE SA MAI ZIC DE R.O.F.(REGULAMENT DE ORDINE SI FUNCTIONARE) IMPUS DE LEGE. VA-TI OBISNUIT SA BAGATI DEMOCRATIA LA INAINTARE CAND NU VA CONVINE CEVA. AVETI MARE GRIJA CA TRAITI IN LUMEA ILUZIILOR FALSE.

11. PENTRU BIKERII INCEPATORI CARE NE BOMBARDEAZA CU REPLICI SI PARERI DE PROST GUST- SI EU AM FOST INCEPATOR SI RESPECT ORICE PERSOANA CARE ADERA LA MOTOCICLISM, DAR PENTRU MINE A FOST MAI IMPORTANT SA INVAT, SI SA PARCURG MULTI KILOMETRI , DECAT SA INTRU IN DISCUTII CONTRADICTORII SI SA-MI DAU CU PAREREA UNDE NU ERA CAZUL. AVETI GRIJA LA LIMBAJUL FOLOSIT PENTRU CA ROMANIA ESTE O TARA MICA SI INTR-O BUNA ZI NE VOM INTALNII FATA IN FATA SI V-A FI MAI BINE SA CIOCNIM O BERE DECAT SA NE OCOLIM EVITAND ANUMITE DISCUTII.

12. CINE ASOCIAZA CLUBUL NOSTRU CU MANELELE SI MENTIONEAZA NUMELE UNOR VEDETE CUM AR FI PEPE, DAU DOVADA DE IPOCRIZIE MAXIMA. DEOCAMDATA SUNTEM SINGURII CARE N-AM INFECTAT BIKERII CU ASTFEL DE PROSTII. CINE A FOST LA CLUJ IN FIECARE AN, POATE SA CONFIRME ORIENTAREA NOASTRA MUZICALA. CAT DESPRE VEDETE- DISPRETUIM CEI CARE NU-SI VAD LUNGUL NASULUI- N-AU CE SA CAUTE PRINTE NOI. STATI CUMINTI SI VEDETI-VA DE TREABA CA N-ATI NIMERIT-O. SUNT CONVINS CA

SUFERITI DE SCHIZOFRENIE PARANOICA- DAR VA POATE TRATA DOAMNA DOCTOR TITILUKA. (PROBABIL CA AM GRESIT BOALA SI VOI FI MUSTRAT CU VEHEMENTA IN URMATOARELE COMENTARII).

 

LA INCEPUTUL LUNII IANUARIE VOM AVEA SEDINTA ORDINARA ANUALA A ADUNARII GENERALE CU TOTI MEMBRII CLUBULUI SI VOM HOTARA PLANUL DE EXPEDIERE AL INVITATIILOR, DUPA CARE IL VOM PUBLICA IN PRESA DE SPECIALITATE SI PE ACEST SITE SPRE INFORMAREA VOASTRA.

IN CONTINUARE VA LAS SA DATI FRAU LIBER PARERILOR SI COMENTARIILOR, BUNE SAU RELE. NU VREAU SA RASPUND LA PROVOCARI DE MOMENT-NU AM TIMP DE POLEMICI. CINE VREA O INFORMATIE UTILA DESPRE MOTOCICLISM IN GENERAL, POATE SA MA SOLICITE.

 

RADU ZARNESCU

TRANSYLVANIA BIKERS MC

CLUJ-NAPOCA

ZARNESCU @PERSONAL.RO

0723873061

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vor sa se intilneasca doar ei, citi or fi, este treaba lor si nu stiu de ce mai fac publica aceasta intilnire.

 

Haide-ti sa le uram petrecere placuta in trei sau patru sau cinci si sa nu mai ii bagam in seama si sa discutam altceva pentru ca ei nu merita atentia nostra cu nici ei nu ne-o ofera pe a lor.

 

BAFTA LA CLUJ BAIETI SI PETRECERI CIT MAI REUSITE INTRE VOI. :blink:  :P  B)  :nono:  :huh:  :smoke:  :moto:

Exact. Parerea celor din TRB despre aptitudinile fiecaruia de a fi "Real Biker" ar trebui sa nu va intereseze. Nu sunt invitat la Cluj: Vax Albina Crema Puca...de asta nu mai vine primavara! Atat timp cat fiecare stie cat de biker este, de cati ani se da pe motoare, cate cazaturi etc nu are nevoie de parerea unui club in aceasta materie, oricare ar fi acesta.

Chiar atat demult va doreati sa ajungeti la Cluj? Sunt convins ca exista si alte intruniri. Sa speram, totusi, ca la celelalte intruniri neaosii mici nu vor fi exclusi de catre nu mai putin neaosa, insa mult mai perfida, tocanitza de porc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai zic...dupa o zi de munca vin aici si vad treburile astea?de ce o lauda lumea asa mult decizia celor de la "TRB"?sau poate ca e linguseala?Oricum bine ca am citit sa imi fac timp pentru a cumpara programul tv in perioaba intruniri(daca se mai poate numi asa)probabil multi din noi motociclistii de jos faceau drumul pana la Cluj si pt placerea de a conduce un motor fie el si comunist pana la Cluj.cum adica pasagerul care ma insoteste trebuie sa aiva cat A?e o prostie.daca eu o sa vin cu prietena mea care inca nu a implinit 18 ani?o sa vb cu CNA-ul sa puneti si un patratel rosu?poate in 2006 si cei care o sa priveasca de pe trotoare parada o sa fie obligati sa aiba categoria A.ce sa mai spun ca in Fagaras nu avem club moto,dar poate ca e mai bine asa.in sfarsit e treaba voastra,decizia voastra si o sa incerc sa ma impac cu gandul.poate ca am exagerat putin dar nu cred ca eu am exagerat cel mai tare.

 

cat despre BETIVI si...nu mai stiu cum le-ati zis puteti face selectia altfel.prin preturi se face selectia,parerea mea.

 

BAIAZID mai ai los de un cort si pt mine?vreu sa vin si eu la intalnirea ta.

o sa astept concertele de la intalnirea lu' BAIAZID :Andree,blondy,o-zone,3sud-est.sigur o sa iasa mai bine.BAIAZID vb cu PSD-ul poate mai au bere si mici moca.

 

Inca o daca mai repet Toata stima pentru TRB,nu am nimic cu ei si stiu ca nici eu cu mine dar am ce am cu ideea lor

 

 

 

 

 

AN NOU FERICIT TUTUROR !!!!

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut rabdare sa citesc...si imi pare rau...sunt curios de unde or sa fie pana la urma 400 de invitati???

Eu am fost la Cluj anul trecut ca sa ma distrez nu ca sa ling berea stimati domni de la TRB....pentru ca nu ma face o bere....si oricum am platit-o inainte de a o linge.....

In al doilea rand nu se poate padure fara uscaturi "ca sa zic asa"...cat ati vrea dvs sa culcati pe toata lumea la orele 12 nu se va putea...pentru ca vine omul acolo, <nu toata lumea>, sa se distreze, sa asculte o muzica la un volum mai mare decat in permite POLITIA DE PROXIMITATE la el acasa si sa savureze o bere cu prietenii pe care o plateste si pe care o bea nu o linge vorbind de lingvistica...

Apoi, sincer sa fiu, eram acolo langa dvs. domnule RAdu si langa cei de la CARGO, cand au refuzat ca cante in acea remorca de camion...SA FIM SERIOSI...>>>SA PUI CARGO SA CANTE INTR_O REMORCA DE CAMOIN.... B) >>>apropape plecasera...

Sunt de acord sa renuntati la munca penibila de politai...dar anul trecut la Cluj nu am vazut nici un om in uniforma de care sa se sperie eventualii hoti si nici nu am auzit pe cineva ca i-ar lipsi cate ceva la plecare....Imi pare rau doar ca nu am poza in care domnul Radu trata la iesire acolo cu un politist cateva milioane bune in hartii de 500.000.......regret ca nu am poza....am crezut ca nu imi trebuie....acea conferinta era oare pt. linistea sau pt paza motociclistilor sau pt aprobarile si aceepturile CNA-ului si alea primariei de care vb dvs....

 

:blink: ...... E destul de trist ca nu suntem decat vreo 100.000 prin tara asta si am inceput cu tot felul de astfel de snobisme dupa parerea mea.........sper sa ma insel...

Contraziceti-ma daca nu am dreptate.....

Va salut...

P.S.: Multumesc clubului clujean ca ne-a anuntat din timp de aceste modificari in loc sa fi primit un telefon cand eram la Turda, in care sa ne spuna ca avem nevoie de invitatii......

uite si :P ...ahhj

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NOTA INFORMATIVA REFERITOR LA FESTIVALUL TRANSYLVANIA BIKERS M.C DIN 27-29 MAI 2005

.

SEDINTA CONSILIULUI DIRECTOR AL CLUBULUI TRANSYLVANIA BIKERS M.C. CLUJ-NAPOCA

DIN 30 NOEMBRIE 2004

 

 

IN 27-29 MAI 2005 VA AVEA LOC A 10-A EDITIE A FESTIVALULUI MOTOCICLISTIC DE LA CLUJ âNAPOCA ORGANIZAT DE CLUBUL TRANSYLVANIA BIKERS. IN CALITATE DE CLUB MOTOTCICLISTIC CU TRADITIE SI VECHIME IN ROMANIA, NE REZERVAM DREPTUL DE A SCHIMBA PROGRAMUL SI REGULAMENTUL FESTIVALULUI MOTO ORGANIZAT DE NOI.

CU ACEASTA OCAZIE ESTE DE DATORIA NOASTRA SA VA INFORMAM DIN TIMP DESPRE NOUA PROCEDURA DE ORGANIZARE A EVENIMENTULUI DUPA CUM URMEAZA:

 

1.FESTIVALUL SE TRANSFORMA DIN EVENIMENT POPULAR IN EVENIMENT PARTICULAR , ACCESUL PERSOANELOR FIIND LIMITAT LA 400 DE PARTICIPANTI.

2.FESTIVALUL ESTE ORGANIZAT NUMAI PENTRU MOTOCICLISTI ( ACCESUL ALTOR PERSOANE STRAINE DE LUMEA MOTOCICLISTICA ESTE INTERZIS !) (adica membrii familiilor motoretistilor adevarati sa stea acasa!? familia nu intra la categoria "real bikers")

3.INTRAREA LA FESTIVAL SE FACE NUMAI PE BAZA DE INVITATIE SI TAXA DE PARTICIPARE IN VALOARE DE 10 EURO. (atentie, exista scannere si imprimante color de mare performantza in Romania!! pentru cine mai vrea sa bata drumul pana la Cluj ca sa manance mamaliga)

4.CLUBUL NOSTRU VA EMITE O SERIE DE INVITATII SI LISTE DE INSCRIERE PENTRU PARTICIPANTI, PRIORITATE AVAND MOTOCICLISTII INSCRISI IN CLUBURI SI MOTOCICLISTII PRIETENI AI CLUBULUI NOSTRU, VECHI PARTICIPANTI LA EVENIMENTELE NOASTRE. (nu mai zic nimic, ca oricum s-a zis tot ce se putea zice decent despre acest subiect)

5.ACCESUL MASS MEDIEI VA FI LIMITAT, AVAND PRIORITATE DOAR REPORTERII AGREATI DE CLUBUL NOSTRU. (adica se va face o selectie a reporterilor, (metode comuniste si naziste), sa vedeti ce o sa va "ajute" reporterii respinsi, in promovarea motociclismului in Romania)

6.REFERITOR LA ZIUA DE SAMBATA -PROGRAMUL DE DIVERTISMENT,RESPECTIV CONCURSURILE DE AGREMENT SUNT INLOCUITE DE ORGANIZAREA A PATRU TRASEE IN MUNTII APUSENI. ALEGEREA TRASEULUI DE CATRE INVITATI VA FII OPTIONALA. (adica de ce sa cheltuie banii de intrare pe striptis si alte concerte, cand puteti sa va plimbati singuri, pe benzina voastra, prin munti pe la pesteri si chei, stane si izvoare)

CELE PATRU TRASEE AU URMATOARELE CARACTERISTICI:

-SUNT CONDUSE DE CATRE DOI MOTOCICLSTI, MEMBRII AI CLUBULUI NOSTRU (traseele sunt conduse de doi motoretisti?! Stiam ca motoretele sunt conduse de motoretisti iar traseele sunt conduse de mama natura, nu chiar cea de la Ciao Darwin)

-SE DESFASOARA PE DRUMURI ASFALTATE AVAND ACCES ORICE TIP DE MOTOCICLETA. "traseele se desfasoara pe drumuri asfaltate". ma rog. .nu mai revin la traseele conduse de motoretisti. . cam care este calitatea asfaltului pe trasee? rog, raport detailat si schema GPS.

 

-LUNGIMEA UNUI TRASEU ESTE DE LA 100 KM LA 160 KM

-INCLUD STATIONARI IN ZONELE DE MAXIM INTERES-MONUMENTE ALE NATURII, ZONE CARSTICE, LACURI, PESTERI, CHEI. mda, frumos, la intrarea in pesteri cu motoretele platim si acolo 10 euro?

 

-ESTE INCLUSA PAUZA DE MASA-CU ACEASTA OCAZIE MASA DE PRINZ ARE CARACTER RUSTIC SI ARE LOC LA O STANA DE OI. toate traseele sunt prevazute cu stane de oi? vrem sa primim pe email meniul zilei de la fiecare stana de oi.

 

-STARTUL LA DRUM SE VA DA LA ORELE 11, IAR SOSIREA IN CAMPING VA FI IN JURUL ORELOR 18. Banuiesc ca se va merge in viteza 1-a tot traseul. 7 ore cu tot cu masa rustica si coborarea in pesteri in rapel?

 

7.DUPA ORELE 20, CINA VA FI ASIGURATA DE PREPARATELE PREGATITE DE DOI BUCATARI, MAESTRI AI ARTEI CULINARE. 2 bucatari la 400 de real bikeri? hmm. . .era mai simplu cu micii. . pe care ii poti lua si la pachet daca nu ai loc unde sa stai jos sa mananci. Asiguratzi si caserole pentru tocana? Va trebuie si niste cuptoare cu micro-unde pentru reincalzirea mamaligii.

 

8.PROGRAMUL ARTISTIC-RESPECTIV CONCERTELE DE MUZICA ROCK, VOR AVEA LOC IN MIJLOCUL INVITATILOR PE TERASA UNDE SE TINE PETRECEREA DE BIKERI. Programul artistic . .vor avea loc? ma rog, adica chiar ca am fost intens frustrat la Brasov ca nu mi-au spart timpanele rockerii in timp ce mancam. . huh. .micii. .Aa, am uitat se va canta rock la 1000 de Watti.. .mai bine punetzi frate un pian cu coada in mijlocul terasei si lasati sa cante cineva acolo . . Mozart ceva sau Stevie Wonder.

 

9.SONORIZAREA SE REDUCE DE LA 10.000 WATI LA 1000 DE WATI SI SE PUNE BAZA PE FIDELITATEA APARATELOR CARE ASIGURA SUNETUL.

 

10.PROGRAMUL DE STRIPTEASE ESTE SUPLIMENTAT CU O PARADA DE MODA MOTOCICLISTICA. Intrucat real bikerii nu vor fi satisfacuti hormonal de striptis se va face si o parada de cagule, manusi, si dopuri de urechi Louis.de. intrucat colectia toamna- vara J.P. Gaultier nu va sosi la timp datorita tsunami-ului de anul viitor din Asia, prezentarea de moda moto va include si colectia Catalin Botezatu "Fire and Ice makes my ass look nice", cu ultimele modele de suspensoare din carbon si kevlar, prezentate de striperi din Bucuresti.

 

11.IN PARALEL CU PROGRAMUL ARTISTIC SE ORGANIZEAZA UN FOC DE TABARA INSOTIT DE O DEMONSTRATIE DE STREET FIGHTER PE TIMP DE NOAPTE, LA LUMINA TORTELOR. Avetzi cumva de gand sa blocatzi si traficul conservar pe segmentele respective?! Inteleg ca e pitoresc cu tortze si masti de cauciuc cu Dracula, dar totusi sa fie si SMURD pe aproape.. . Oricum ideea e preluata din Ghostrider part one.

 

 

DIN CE MOTIV ACEASTA SCHIMBARE ? ESTE O INTREBARE LA CARE TREBUIE SA RASPUNDEM DIN OFICIU.

 

IN ULTIMII ANI, FESTIVALELE MOTO DIN ROMANIA MERG PE O CALE GRESITA. EVENIMENTELE DE ACEST GEN AU TENDINTA TRANSFORMARII IN PETRECERI POPULARE, UNDE SPIRITUL DE MOTOCICLIST SE REGASESTE TOT MAI RAR (popularu nu are nimic de a face cu sobrietatea legendara a motoretistului). AM AVUT OCAZIA SA STUDIEM PE PIELEA NOASTRA ACEST FENOMEN SI AM RAMAS DEZAMAGITI. DESIGUR CA SUNT FOARTE MULTI BIKERI CARE URMARESC CU PLACERE ACESTE MANIFESTARI SI SE VOR SUPARA PE NOI PENTRU SCHIMBAREA HOTARATA IN ACEST AN. NU VREM SA SUBESTIMAM PE NIMENI, NU VREM SA IMPUNEM UN REGULAMENT GENERAL PENTRU TOATE CLUBURILE ORGANIZATOARE DE INTRUNIRI MOTO, NU VREM SA PROVOCAM POLEMICI SI

DISPUTE PE ACEASTA TEMA -DAR NOI ORGANIZATORI LA A 10-A EDITIE, NU NE REGASIM STILUL DE BIKER INTR-O MANIFESTARE POPULARA COPLESITA DE PROSTIE SI EVIDENTIERE LOCALA CARE DUCE LA DEGENERAREA MOTOCICLISMULUI. NE PARE RAU, DAR TREBUIE SA AFIRMAM CA SUNT MULTI ASA NUMITI MOTOCICLISTI CARE NU CUNOSC DEFINIREA NOTIUNII DE INTRUNIRE MOTO SI ESTE ADESEA O CONFUZIE VOITA CU FESTIVALELE DE BERE

SAU CU FESTIVALELE DE MUZICA ROCK (pai de ce naiba mai aduceti o trupa rock daca nu sunteti de acord cu rockul? Nu era mai bine Benone Sinulescu?!). IN CAZUL NOSTRU CONCEPTUL ESTE SIMPLU:

MOTOCICLISTUL ESTE IN CENTRUL EVENIMENTULUI, IAR EVENIMENTUL ESTE CONCENTRAT IN JURUL MOTOCICLISTULUI (se poate detaila concentrarea asta, eu sufar de claustrofobie cateodata) . ESTE DECIZIA FIECARUI CLUB SA-SI IMPUNA ORIENTAREA STILULUI ORGANIZATORIC. ANUL 2005 VA FI UN AN CU MAI MULTE EVENIMENTE MOTO, MENTIONAM CA VOR FI 14 INTRUNIRI MOTO âDECI PROGRAMUL SEZONULUI ESTE SUPLIMENTAT CU DEBUTURI ORGANIZATORICE, IAR BIKERI VOR AVEA O GAMA MAI LARGA DE OFERTE LA CARE POT OPTA. PENTRU NOI ANUL 2005 FIIND UN AN ANIVERSAR NE

DORIM SA FIM PRINTRE INVITATI. RENUNTAM LA MUNCA PENIBILA DE POLITAI (utila nu penibila)- AI GRIJA DE BIKERI SA NU FACA ACCIDENTE (pai nu serviti bere deloc atunci ci doar ceai de tei ca sa staviliti hormonii si adrenalina de la party). , STAI LA FUNDUL POPORULUI SA NU DISTRUGA LOCATIA, URMARESTE SA NU SE FURE (pai fara politie, lasa ca cei care au primit invitatie au dovedit ca nu au cazier si nici nu sufera de cleptomanie) - SA NU IASA SCANDAL, UNI NU POT SA DOARMA âALTII VOR SA DOARMA DAR NU POT , CAUTA TELEFOANE MOBILE PIERDUTE LA BETIE, CAUTA CHEI DE CONTACT PIERDUTE IN IARBA SI PARADOXAL -ZIMBESTE LA TELEVIZOR CAND ESTI INTERVIEVAT DE REPORTERI INCOMPETENTI-PENTRU CA TOTUL TREBUIE SA IASA BINE.(adica daca nu zambesti la televizor si spui ca la TBC Real Biker Party e naspa organizarea, atunci reporterii sunt competenti dar rauvoitori , oricum mai buni decat cei incompetenti dar binevoitori care zic ca toate bune si frumoase despre party. Make a decision on this one, folks)

 

BINE PENTRU CINE ? BINE PENTRU VALUL MODERNIST DE PROMOVARE GRESITA, SUSTINUT DE MANIPULAREA MEDIA, CARE A AJUNS SA AFECTEZE CHIAR SI LUMEA MOTO.

IN MAI MULTE RANDURI AM FOST VIZITATI DE NUME CELEBRE DIN LUMEA VEDETELOR CARE S-AU PLANS CA NU LE-AM ACORDAT ATENTIA CUVENITA IN CADRUL FESTIVALULUI. ASA NUMITELE VEDETE LA POPORUL ROMAN SUNT PERSOANELE CARE AU ANUMITE CALITATI ARTISTICE. EI VOR SA SE IMPUNA IN ANUMITE MEDII INDIFERENT DACA SUNT ACCEPTATI SAU NU, BENEFICIIND DE SPRIJINUL MASS MEDIEI CARE-I PROMOVEAZA INDIFERENT DE GUSTURILE OAMENILOR. PROBABIL CA S-AU SIMTIT FRUSTRATI CA NIMENI NU LE ACORDA ATENTIA CUVENITA. AM INCERCAT DE CATEVA ORI SA INTRAM IN DISCUTII CU EI DESPRE MOTOCICLISM DAR TOTUL A FOST IN ZADAR- SUNT PARALELI. (faptul ca unii artisti nu sunt aplaudati de marea majoritate a motoretistilor, nu inseamna ca ei sunt pseudo-artisti (desi multi cam sunt); daca le-ati explicat ca motoretistii au probleme mult mai spinoase de parlamentat in timpul concertelor lor, la ce naiba i-ati mai invitat sa zdrangane acolo pe scena si sa vocifereze, daca discutiile despre caii putere (la ROATA) si alte dastea sunt mai importante. Nu mai invitati artisti live. . punetzi acolo o caseta RAKS cu muzica diversa si lasa-ti casul sa cante acolo in legea lui

LA FEL SUNT FOARTE MULTI DINTRE NOI CARE SE AUTOINTITULEAZA BIKERI SI SE BAT CU PUMNUL IN PIEPT OFENSIV CAND ESTE VORBA DESPRE MOTOCICLISM, IAR CAND AJUNG ACASA IN MINTEA LOR RAMANE DOAR PRETUL MICULUI SAU AL BERII CARE A LINS-O INSETAT.(pai da, cand ajung acasa se gandesc la ce au dat banii degeaba, ca in opinia unora daca esti motoretist adevarat, poti sa mananci si o lopata de balegar fara sa protestezi, ca suntem in epoca spartana aici, sau la scoala ninja din Slobozia. ) LA UN ASTFEL DE EVENIMENT AVEM OCAZIA SA INTILNIM ALTI COLEGI MOTOCICLISTI, SE POT VIZUALIZA ANUMITE TIPURI DE MOTOCICLETE INEDITE (care ar fi acele motorete inedite?! vreun proiect tinut secret pana la petrecerea TB?) , SE DISCUTA DESPRE CAI PUTERE, TEHNICA, CALATORII, FEMEI SAU MULTE ALTE PRIORITATI. DIN PACATE MULTI SE INTORC ACASA CU CAPUL GOL-PARDON CU CAPUL PLIN,PLIN CU PRETURI

DE MICI ,BERE SAU CAFEA. OARE ASTEA POT FI SINGURELE AMINTIRI ? OARE ASTE SUNT PROBLEMELE PENTRU CARE TRBUIE SA NE LUPTAM CU MUNTII SI SA FACEM PROSTITUTIE INTELECTUALA IN FIECARE AN ? SE MERITA ORE ACEST EFORT ? Pai scuza-ma dar unii oameni poate or sa dea 10 Euro, dar nu ca sa discute despre cai putere si femei, ca pot discuta asta si pe gratis, cu garantia ca platesc juma de milion pentru niste servicii care sa ii faca sa se simta multumiti de lungul drum pana la Cluj. Adica, macar sa manance bine. Ca nu ma omor sa dau 10 Euro pe intrare, plus cheltuieli de transport (benzina, mancare, cafea, apa pe drum), plus alti bani pentru cazare (ca nu imi cumpar cort, sac de dormit si alte izolire numai pentru private party for real bikers) , adica te duci usor in cateva milioane, ca sa vorbesc despre femei, calatorii pe la RAR sau Herculane, Cai putere (pe care ii pot afla de pe net la mine acasa), sau sa fac parada de costumul meu moto sau alte bandane si tatuaje bengoase. Si sa mai fac si vreo 500 de km pentru asta. . .Parerea mea (cui nu-i place asta e).

 

 

 

EDITIA DIN MAI 2005 VA FI O INTRUNIRE RESTRANSA SI EXCLUSIVA PENTRU MOTOCICLISTII

ADEVARATI.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...