Sari la conținut

Mobra


Denis TM
 Share

Postări Recomandate

Moooooooooooooooaaaaammmmmmmmaaaaaaa! Asa ceva nu am mai vazut de cand is io !!Nu am cuvinte sa ma exprim! :wink: E ceva epocal, minunat, mirific, FOARTE TARE!! Nu credeam sa vad asa ceva :nono:si nu credeam ca exista cineva cu o asa imaginatzie BETON, nota 100 k 10 nu-i destul Pfoai mo bagat in boala,m-am inbolnavit rau de tot ................Pacat ca nu vad fostii producatori ce minunatzie a iesit.............. :friends: :laugh: :laugh: +10..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 313
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asta e restul (astea is in ordine :laugh: )...

 

Merci George, dar am senzatia ca lipseste pagina 90, ia vezi matale daca o ai p-acolo pe undeva, ca e interesanta cartea si e pacat sa lipseasca...

 

Toate bune! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moooooooooooooooaaaaammmmmmmmaaaaaaa! Asa ceva nu am mai vazut de cand is io !!Nu am cuvinte sa ma exprim! :wave: E ceva epocal, minunat, mirific, FOARTE TARE!! Nu credeam sa vad asa ceva :nono:si nu credeam ca exista cineva cu o asa imaginatzie BETON, nota 100 k 10 nu-i destul Pfoai mo bagat in boala,m-am inbolnavit rau de tot ................Pacat ca nu vad fostii producatori ce minunatzie a iesit.............. :laugh: :laugh: :wink: +10..........

:blbl: :) :D super faina :friends: dar vreau cu sa poza sa vad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra ta e inscrisa rsgrigore?? adica o inscri daca treci de rar bafta

 

 

din pacate ..nu o sa se poata :laugh: ,,..am cv acte pe ia...dar nus originale...ash fi vrut eu, ar fi fost fain :laugh: ....o folosim doar local..si pe dealuri..asta e..de se putea mergeam pe viitor la intruniri..... am alta pe care o sa o inscriu daca pot :wink:....ms oricum :friends: ... la a ta care e starea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fo la tzara si m am dat cu mobra toata ziua :D

post-20898-1192207123_thumb.jpg aci se vedea la departare (6 - 7 km) Buzaul iar daca maritzi si va uitatzi cu atentzie in dreptul telescopului dreapta fatza se vede fabrica de bere Ursus de la Buzau :bigstar:

post-20898-1192207365_thumb.jpg aci ii dadusem rezervorul jos k sa il curatz de mizerie k nu imi mai alimenta cum trebe carburatorul (ramaneam tot timpul fara benzina in carburator :bigstar: )

post-20898-1192207333_thumb.jpg

post-20898-1192207474_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fo la tzara si m am dat cu mobra toata ziua :D

post-20898-1192207123_thumb.jpg aci se vedea la departare (6 - 7 km) Buzaul iar daca maritzi si va uitatzi cu atentzie in dreptul telescopului dreapta fatza se vede fabrica de bere Ursus de la Buzau :bigstar:

post-20898-1192207365_thumb.jpg aci ii dadusem rezervorul jos k sa il curatz de mizerie k nu imi mai alimenta cum trebe carburatorul (ramaneam tot timpul fara benzina in carburator :( )

 

Cool de-a dreputul am ramas fara cuvinte :rock: este super frumoasa :laugh: :D :bigstar: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau să văd şi io o poză cu o Mobră care să aibă furca cu basculă. Am avut o astfel de Mobră, dar a murit îngropată în rugină, dupa vreo 20 de ani petrecuţi într-un garaj umed şi cu acoperişul spart. A fost a tatălui meu, care a avut un accident foarte urît cu ea. Slavă Domnului, a scapat cu viaţă... Am încercat s-o recondiţionez, dar a fost, practic, imposibil. Era pătrunsă de rugină pînă în măduva oaselor, dacă pot zice aşa ceva...

 

Mişule (mihaiachi), tu aveai, parcă, una din asta... Dacă ai avea şi o poză, sau ai putea face una, ar fi excelent. Mulţam fain!

 

Toate bune! :bigstar:

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau să văd şi io o poză cu o Mobră care să aibă furca cu basculă. Am avut o astfel de Mobră, dar a murit îngropată în rugină, dupa vreo 20 de ani petrecuţi într-un garaj umed şi cu acoperişul spart. A fost a tatălui meu, care a avut un accident foarte urît cu ea. Slavă Domnului, a scapat cu viaţă... Am încercat s-o recondiţionez, dar a fost, practic, imposibil. Era pătrunsă de rugină pînă în măduva oaselor, dacă pot zice aşa ceva...

 

Mişule (mihaiachi), tu aveai, parcă, una din asta... Dacă ai avea şi o poză, sau ai putea face una, ar fi excelent. Mulţam fain!

 

Toate bune! :bigstar:

 

 

Bine ca o scapa cu viata cum de a avut accidentul? numai bine :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bine ca o scapa cu viata cum de a avut accidentul? numai bine :bigstar:

 

L-a lovit un autobuz, prin 1978... I-a trebuit un an ca să se recupereze...

 

Toate bune! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra mea cik ar fif fost initzial mobra 50 insa knd am gasito eu avea furca de 50 s avea rezervor de mobra 50 dar l am inlocuit cu unu de 50s k al ei era mancat pe dinauntru de rugina si am gasit si carburatorul original prin atelierul alui batran care e idem cu cel prezentat in manualul micului automobilist postat de mine acu cateva zile :bigstar: :bigstar: aa si are si stop de 50 :D si coarnele is puse de al batran de la o Danuvia pe care a avuto inainte de mobra

Editat de ionescu_george_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti va intereseaza niste piese de mobra ? am avut vreo 2 si una s-a furat dupa ce am revopsito si restaurat-o cum am stiut mai bine , arata superb din pacate nu am poze :bigstar: si mai am pe la boxa niste aripi un rezervor una alta o sa fac niste poze la piese pt cine are nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca o scapa cu viata cum de a avut accidentul? numai bine :bigstar:

 

 

Ashai.. bine ca o scapat cu viatza...si eu am lua o tranta intr-un shantz pe iarba..cu a mea...era sa-mi prind piciorul sub ea....eram pe neshte dealuri si dintr-o data in fatza mi-o aparut un shantz destul de adanc....am pus frana dar am aluncat si am cazut...dar nam patit nimik doar cateva zgarieturi :bigstar:....fratemio o luat o curba cam tare...pe un drum cu pietris...si o derapat si tot intrun shant o ajuns dar asta era plin de noroi.... noroc ca e din fier spatele ....mobra era implantata in noroi pana la jumate...sa spart doar farul,,acuma am pus altul in loc :D ...noroc ca o avut fratemio casca...altfel lua cateva pietre pritre dinti ca amintire :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ashai.. bine ca o scapat cu viatza...si eu am lua o tranta intr-un shantz pe iarba..cu a mea...era sa-mi prind piciorul sub ea....eram pe neshte dealuri si dintr-o data in fatza mi-o aparut un shantz destul de adanc....am pus frana dar am aluncat si am cazut...dar nam patit nimik doar cateva zgarieturi :bigstar:....fratemio o luat o curba cam tare...pe un drum cu pietris...si o derapat si tot intrun shant o ajuns dar asta era plin de noroi.... noroc ca e din fier spatele ....mobra era implantata in noroi pana la jumate...sa spart doar farul,,acuma am pus altul in loc :D ...noroc ca o avut fratemio casca...altfel lua cateva pietre pritre dinti ca amintire :(

Asta imi reaminteste k imi tre si mie neaaparat o casca...sa vad cum fac rost de bani imi iau si io una k protectzii n am dekt o geaca de piele amarata kre nu are nici un fel de intaritura :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta imi reaminteste k imi tre si mie neaaparat o casca...sa vad cum fac rost de bani imi iau si io una k protectzii n am dekt o geaca de piele amarata kre nu are nici un fel de intaritura :bigstar:

 

 

sa sti ca face mult sa ai o casca,,,si costum cat de cat bun chiar daca nu ai moto destul de puternica..pt ca nu se stie cand o iei pe aratura :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa sti ca face mult sa ai o casca,,,si costum cat de cat bun chiar daca nu ai moto destul de puternica..pt ca nu se stie cand o iei pe aratura :bigstar:

Am luat pana acuma o tranta mica : nu aveam bine prinsa toba si din cauza drumului de tzara a iesit cotul din toba mi a distras atentzia si eu nu vad d loc cu ochiul drept de vre o 3 luni incoa din cauza unui mic incident iar atunci avusesem acel mic incident chiar de cateva zile si nu ma obisnuisem inca numa cu un ochi aveam viteza mik pt k eram in a II a am luat un bolovan la roata spate si am cazut pe partea stanga dar n am avut nici cea mai mica zgaraietura din fericire :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat pana acuma o tranta mica : nu aveam bine prinsa toba si din cauza drumului de tzara a iesit cotul din toba mi a distras atentzia si eu nu vad d loc cu ochiul drept de vre o 3 luni incoa din cauza unui mic incident iar atunci avusesem acel mic incident chiar de cateva zile si nu ma obisnuisem inca numa cu un ochi aveam viteza mik pt k eram in a II a am luat un bolovan la roata spate si am cazut pe partea stanga dar n am avut nici cea mai mica zgaraietura din fericire :bigstar:

 

 

Eu am o casca de enduro/cross(Nolan) in vro 2 sapamani imi comand de pe louis niste manusi pentru enduro/cross cu 70 ron(taxa postala inclusa) si cam atat am :(

Numai bine asfalt uscat :bigstar: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm....ok, casca, manusi, etc...foarte frumos, da de mobre cine dracu sa mai zica ma ceva cand aici numai de mobre nu se vb? :bigstar: incercati si voi la sectiunile pt echipamente, pe bune ca nu degeaba e sectionat frumos forumu asta :D

 

sa incerc sa readuc putin la linie de plutire topicul asta, in speranta ca va veti reveni din chatuiala, pun o intrebare....care v-ati ridicat ma cu mobra pe o roata, involuntar?s-a intamplat sa si cadeti din cauza asta?

dat fiind ca mobra-i naravasa, cunosc multi care s-au imprastiat pe asfalt din cauza gazului si ambreiajului...eu unu nu am patit-o, recunosc...

 

PS: ma Denis, astia de la Aprilia te platesc bine ca le faci reclama?Oi intelege eu ca esti fan, dar daca ai stii ca totusi faci publicitate pe un forum public, pt care cineva ar lua ceva cascaval din asta, ce-ai alege?Ai pastra "semnatura" asta imensa?Iti iese ceva?Ca atunci, inteleg....era mai eficienta aia mica de-o aveai inainte...pe bune... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm....ok, casca, manusi, etc...foarte frumos, da de mobre cine dracu sa mai zica ma ceva cand aici numai de mobre nu se vb? :bigstar: incercati si voi la sectiunile pt echipamente, pe bune ca nu degeaba e sectionat frumos forumu asta :P

 

sa incerc sa readuc putin la linie de plutire topicul asta, in speranta ca va veti reveni din chatuiala, pun o intrebare....care v-ati ridicat ma cu mobra pe o roata, involuntar?s-a intamplat sa si cadeti din cauza asta?

dat fiind ca mobra-i naravasa, cunosc multi care s-au imprastiat pe asfalt din cauza gazului si ambreiajului...eu unu nu am patit-o, recunosc...

 

PS: ma Denis, astia de la Aprilia te platesc bine ca le faci reclama?Oi intelege eu ca esti fan, dar daca ai stii ca totusi faci publicitate pe un forum public, pt care cineva ar lua ceva cascaval din asta, ce-ai alege?Ai pastra "semnatura" asta imensa?Iti iese ceva?Ca atunci, inteleg....era mai eficienta aia mica de-o aveai inainte...pe bune... :D

:laugh: asa e mai secsy :D :( :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...