Sari la conținut

Mobra


Denis TM
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 313
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

la mobra asta motorul este original, deci implicit nu am magnetou de Ducati! :cheers:

 

motoarele Mobra au fost echipate original cu magnetouri Bosch sau Ducatti (nu "de Ducatii"). Vezi ce scrie pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mobra asta motorul este original, deci implicit nu am magnetou de Ducati! :D

intrebare, bobina asta nu intra in magnetoul original de la mobra? :cheers:

 

 

daca bobinele sunt dispuse in "STEA"...vreo cinci...e ducati, ( si are condensatorul gros cam de 10mm)..... daca sunt " doua mari si doua mici" ( alea mici ...si una singura da' cu 2 iesiri) " fata in fata" e bosch....sau electroprecizia- asta ultimile loturi. La ce am facut eu: farul e de 12v/ 55x50w ( si e alb) pozitie 12v/5w, frana 12v/10w, aptinderea am lasat-o tot pe 6v :lol: . cand am timp fac o poza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mobra asta motorul este original, deci implicit nu am magnetou de Ducati! :P

intrebare, bobina asta nu intra in magnetoul original de la mobra? :cheers:

daca bobinele sunt dispuse in "STEA"...vreo cinci...e ducati, ( si are condensatorul gros cam de 10mm)..... daca sunt " doua mari si doua mici" ( alea mici ...si una singura da' cu 2 iesiri) " fata in fata" e bosch....sau electroprecizia- asta ultimile loturi. La ce am facut eu: farul e de 12v/ 55x50w ( si e alb) pozitie 12v/5w, frana 12v/10w, aptinderea am lasat-o tot pe 6v :D . cand am timp fac o poza!

 

chiar sunt curios sa vad pozele :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis acest topic pentru noi(toti cei care au mobra sau hoinar) laudativa fiecare cu mobrele voastre si puneti poze ca vreau sa vad care e cea mai frumoasa :moto: numai bine :( asfalt uscat :) si salutari cu faru' daca merge sau daca ai :lol: :crack: :baldy:

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 23:23 -------------</small><br/>Poze cu a mea ink nu ii gata ca nu ii pusa frana fata dar na uitatio :lol:

misto frankensteinul;da'aripa fata... :P nu se leaga. parerea mea

 

--- Mesaj completat în 26 Nov 2007 21:09 -------------
:finger: :baldy:

o am dar am lasat mobrele deoparte demult...ce-i drept a fost si pt mine un inceput mobra(trebuie sa recunosc) :duel:

nu ma apuc sa sustin sau sa scriu nush ce despre mobra pt k a trecut.... :drums:

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, frumos! da aripile alea albe............. :finger: parerea mea!

 

Salut, nici mie nu-mi plac, dar asa a fost de la mama ei. Deocamdata o las asa, dar cand o sa am mai mult timp, prin primavara o sa le fac negre.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:finger:

Salut, nici mie nu-mi plac, dar asa a fost de la mama ei. Deocamdata o las asa, dar cand o sa am mai mult timp, prin primavara o sa le fac negre.

 

Bafta

 

asa a fost din fabrica?? :baldy: proaste gusturi mai aveau comunistii :baldy: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am o Mobra Hoinar adica are tata... si ca tot veni vorba nu stiti de unde pot face rost de robinet de benzina si clapeta de soc ca vreau sa o scot din nou pe durmuri dar aceste piese nu le-am gasit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am o Mobra Hoinar adica are tata... si ca tot veni vorba nu stiti de unde pot face rost de robinet de benzina si clapeta de soc ca vreau sa o scot din nou pe durmuri dar aceste piese nu le-am gasit

 

Robinet ti-as putea da eu,dar nu are limba in rest e bun :D

Daca te intereseaza pm sau intra pe id meu(e la profil) :D

Bafta :)

Ma bucur sa aud ca inca un om vrea sa scoata saracuta Mobra pe strada :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult, am bagat id tau, abea astept sa vedem cum facem cu robinetul...ca mie imi trebuie sa inchida bine garnitura nu cuiul acela.....

daca mai are cineva clapeta de soc v-as fi recunoscator...ca mai am sa vopsesc aparatorile sa schimb robinet si placuta soc si apoi o voi inmatricula dupa numere noi ca nu am m-ai folosit-o adica tata nu am mai folosit-o si a ramas imatriculata cu numere vechi , comuniste cu multe cifre

si ar mai fi o problema, cablul de la vitezometru...ma poate ajuta cineva si cu asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult, am bagat id tau, abea astept sa vedem cum facem cu robinetul...ca mie imi trebuie sa inchida bine garnitura nu cuiul acela.....

daca mai are cineva clapeta de soc v-as fi recunoscator...ca mai am sa vopsesc aparatorile sa schimb robinet si placuta soc si apoi o voi inmatricula dupa numere noi ca nu am m-ai folosit-o adica tata nu am mai folosit-o si a ramas imatriculata cu numere vechi , comuniste cu multe cifre

si ar mai fi o problema, cablul de la vitezometru...ma poate ajuta cineva si cu asta?

 

Nu ai pentru ce :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut ghidon de mobra 50s original cu toate comenzile + cabluri (ambreaj acceleratie frana fata)....m am hotarat...imi readuc mobra la forma originala.....deocamdata n am timp de ea insa vreau sa strang piesele necesare si knd mai dau p la tara (probabil numai prin vacante si un week end la 2 luni) am sa mai bibilesc p la ea...oricum deocamdata caut ghidonul....:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut ghidon de mobra 50s original cu toate comenzile + cabluri (ambreaj acceleratie frana fata)....m am hotarat...imi readuc mobra la forma originala.....deocamdata n am timp de ea insa vreau sa strang piesele necesare si knd mai dau p la tara (probabil numai prin vacante si un week end la 2 luni) am sa mai bibilesc p la ea...oricum deocamdata caut ghidonul....:D

 

 

hai ca ai noroc :)

Eu am ghidon Mobra 50s(ala care l-am avut pe mobra mea) :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii poti face o poza? :D ce piese mai ai?

vezi ca are topic deschis si gasesti acolo poze :)

 

@Denis: trabanturi s-au facut mai recent si pe 12 v, cu becuri pe halogen...am avut unu nemodificat cu totul original pe el, si lua dupa 15 ani 110 km/h, el avand in bord 120 :lol:

 

La mobra am aprindere super faina, cu doua bobine doar, dintre care una pt lumini si una bobina de inductie, cu fisa care iese direct din magnetou...la consumatorii mobrei e super ok asa :lol: Nu s-a plans niciodata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...