Sari la conținut

intrebare intrebatoare


yamaha woman
 Share

Postări Recomandate

salve..am si eu o rugaminte la toti cei care au choppere

de putina vreme am si eu un kawa en 500..super

cine poate sa-mi spuna unde gasesc un fel de polish pentru crom...un fel de crema care curata si protejeaza.

am intrebat pe la toate magazinele pe care le stiam eu, dar degeaba

 

mersi

 

daca nu,macar cu ce altceva pot sa protejez partile cromate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitarii

parca era ieri cand cereai sfaturi ce motor sa-ti iei

vad ca pana la urma e 500 EN

cum iti place, esti multumita, te-au prins bine sfaturili noastre ?

din pacate cu cromu nu te pot ajuta, eu am inox, il curat, lustruiesc si gata

bafta cu motoru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu acasa...... dar cred ca informatia asta nu te ajuta prea mult....

:blink:

 

Dar ce ai cu saracul crom?...... ca nu ti-a facut nimic...

 

Sfatul meu este sa nu-l folosesti daca nu e nevoie... Produsele de genul asta sunt abrazive... Asta inseamna ca pt un luciu de moment... vei plati gras mai tirziu... maninca cromul.

 

Daca.. pe de alta parte.. piesele tale cromate prezinta urme de rugina.... atunci .. vei avea rezultatul maxim.. (vor fi frumoase dupa curatare).. dar tot pe termen scurt.

 

 

Tot ce am scris acolo se aplica numai la crom...... produsul e si pt aluminiu... acolo poti sa il folosesti cu toata increderea.... rezultatul e maxim.

 

PS. Si ca sa merg pina la capat. Produsul respectiv poate fi gasit la mag de la romana. E adevarat ca nu am mai fost pe acolo de citeva luni dar poti incerca. Si daca nu au, il comanda..... nu pleci de acolo fara rezolvare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit in grupul posesorilor de kawa chopper! :blink:

 

daca ai pct de rugina pe crom foloseste WD40.. se gaseste la metro, mi-a curatzat toba destul de binishor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa nu-l folosesti daca nu e nevoie... Produsele de genul asta sunt abrazive... Asta inseamna ca pt un luciu de moment... vei plati gras mai tirziu... maninca cromul.

Whaaat ??? Asta e cel mai "chopperistic" sfat pe care l-am auzit vreodata de la un chopperist ? Daca ar fi dupa tine, toate chopperele ar arata ca niste enduro :blink:

Sunt destule produse care curata cromul si nu-l ataca, decat eventual superficial: Avea Renegade ceva de genul blow job ( B) ), mai sunt produse de la Mother's . WD40 merge doar sa cureti, dar zgarieturile nu le scoate.

Bafta la lustruit :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Whaaat ??? Asta e cel mai "chopperistic" sfat pe care l-am auzit vreodata de la un chopperist ? Daca ar fi dupa tine, toate chopperele ar arata ca niste enduro  :blink:

  Sunt destule produse care curata cromul si nu-l ataca, decat eventual superficial: Avea Renegade ceva de genul blow job ( :nono: ), mai sunt produse de la Mother's . WD40 merge doar sa cureti, dar zgarieturile nu le scoate.

  Bafta la lustruit  B)

Blue-Job mai colega ca e doamna si nu vreau sa se interpreteze :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit in lumea "vulkanologilor".....

bro's,nu va mai certati....mai bine dati-i sfaturi fetei....care este! :blink:

 

 

 

 

B.

Nu vazusi vere? Ii recomand un BLUE-JOB! E super doar ca trebuie comandat din USA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Servus..

Bine ai venit in lumea chopper-istilor in general si in cea a Vulkan-ologilor in special..

Ceva ce protejeaza cromul poti gasi in Militari,linga Metro,la Augsburg International.Este un fel de supermarket pentru auto.

Dar este un fel de sampon cu care il speli si care protejeaza partile cromate.

Oricum,intreaba si acolo..

Subscriu,WD-40 indeparteaza foarte bine rugina.Iar daca ai de cromat,linga Piata Obor(cea cu electrice) este un atelier de cromat care are un meserias foarte priceput:Dl Bratu:0745/686.256.

Face treaba buna si nu lucreaza scump:eu am cromat cam tot de pe Vulcanul meu(cu tot cu partile de aluminiu..inclusiv jenti,spite,butuci de roata,jugul,etc si m-a costat cam 100 euro!

Meseriasul este testat de mine!

LUIGI V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...