Sari la conținut

Comanda tzoale de chopper din USA


theBD
 Share

Postări Recomandate

http://leathercatalog.net/cgi-bin/html_web_store.cgi

 

transportul este 3-5$/pound, greutatea este indicata in descrierea produsului la sfarsit de genu [ 7# ] reprezinta 7 pounds.

 

se plateste in avans si livrarea este in 4-10 zile.

 

cine se inscrie sa posteze aici sau ma gaseste pe yahoo mess bdragon_ro.

 

sper sa fim cat mai multi sa impartim costurile de transport, adica mai multi pounds.. mai mic costul/pound

 

PS: nu am nici o legatura cu ei.. io doar vreau sa fac order acolo si ar fi frumos daca as putea sa impart costurile suplimentare. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca multe din firmele astea nu fac livrare in rominia eu am incercat o data cind au fost in tara si mau informat ca nu fac livrari in rominia

aici de cind sunt in barcelona am cumparat chesti pe net si miau trimis fara probleme

dale un telefon sii inreabai daca fac livrari la noi in tara ca sa fii sigur

te salut roby :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb deja cu customer service si ei mi-au dat preturile de transport.. deci livrare fac in romania cu conditia sa se faca plata in avans prin banca :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BD-ule,uita-te si pe ebay,am vazut si-acolo o gramada...intra pe ebay,da-i la motorcycle helmets si-acolo cauta seller JAFRUM:sa vezi ce de pielarie....trimit si la noi,da' gindeste-te k te mai costa si transportul+trimisul banilor,s-ar putea sa fie si vama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:huh: ATENTIE!Am fost azi la vama,mi-au venit tevile de esapament....cu ocazia asta am intrebat ce si cum e cu tzoalele ...DIN PACATE E VAMA SI TVA!Pantalonii de piele sunt cotati in vama la 58 euro,la care se plareste 30% vama plus TVA !Asta in cazul in care va vine pachetu-n vama si nu vi-l aduce cineva,atunci scapati...Apropo,la piese de schimb NU e vama...am platit 2 mii lei taxa! :wave:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar azi am primit comanda. La valoarea de 170 USD si greutatea de 2kg. am platit 8000 de lei. Asta prin US Mail. Adica posta regulata. Singura chestie mai scumpa este transportul adica, 30 USD. Va recomand ca in cazul in care se accepta Romania ca tara de destinatie, sa le trimiteti un mail prealabil ca sa va spuna cit costa transportul. Nu platiti cu Western Union decit daca aveti incredere totala. Cel mai bine e cu card Mastercard sau Visa. Unele site-uri au la comanda atasat posibilitatea de a trimite si un mesaj. Acolo e bine sa intrebati cit e transportul inainte de a se incasa banii de pe card. Daca cumva v-au tras banii instantaneu cind ati comandat, si nu sunteti de acord cu tranzactia din cauza transportului, ei va vor returna banii pe card cam in 7-10 zile. Asta va fi facut de catre banca in cazul in care in 7-10 zile firma care vinde nu prezinta documentul acceptat de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tevile mele de esapament plus un semnalizor au cantarit 4 kg.Sunt second-hand,da' arata k noi.Pe mine m-a costat transportul 39 $,cu AirMail.Am platit cu Western Union,K si pina acum-e al 6-lea pachet care-mi vine.Pana acum mi-au venit toate,doar unul a avut intirziere,scrisese adresa gresit.Repet,la piese de motocicleta NU SUNT TAXE VAMALE -e!sa nu considerati un motor intreg drept piesa de schimb...La coburi nu stiu daca e taxa,da' cred ca da,banuiesc ca o sa-i asimileze cu simple genti,care cred ca intra la rubrica tzoale,adica taxabile,ca si gecile si pantalonii de piele.Maine o sa postez si nr de tel. a-l astora de la vama sect.1,mi-i l-au dat chiar ei,sunt foarte de treaba (a se intelege in TOATE sensurile...).Apropo,castile de motor n-au vama....poate ne combinam mai multi la niste casti din alea cromate sau de neamtz(exista cromate,negru mat,negru lucios sau din piele).Luam mai multe,reducem din taxa de transport/casca... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca primiti marfa cu UPS/DHL sansele de a plati vama full sunt 100%. Daca primiti cu US Postal Service (USPS) si vin la coletarie/mesagerie puteti scapa. Eu am scapat de fiecare data. Acum astept o casca KBC half-face care vine cu USPS. M-a costat cu transport inclus, cu numar de tracking, fix 91USD, adica 46 casca si 45 transportul. Daca luam fara numar de tracking ma costa doar 36 transportul.

Atentie la plata. Cu cardul e mult mai sigur decit cu Western Union. Chiar si pe ebay spun ca nu recomanda decit plati secure. W-U nu e secure. Daca pot sa va ajuta contactati-ma. Pentru tzoale si altele cautati la www.hotleathers.com cu care am lucrat. La casti pe www.onlineparts.com . Am incercat si cu alte site-uri dar majoritatea nu trimit in Romania.

Succes!

 

ps: eu am comandat casca KBC TK-410 (FLAT-BLACK) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-a venit si casca. Ce am aflat la vama. Daca primiti ceva de afara, sa apara la expeditor din partea unei persoane, nu de la firma. Daca va intreaba cine va trimite pachetul spuneti ca o persoana, prieten. Apoi valoarea declarata sa nu fie mai mare de 45 E. Restul se vamuieste. Produsele sa fie pentru folosinta personala si nu pentru comert.

Nu am platit vama pentru ca pe documentul de vama aparea numele unei persoane si nu firma iar valoarea declarata era de 30 USD.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule...Si cei de la vama sunt functionari publici....Intelegi ce vreau sa spun?Daca ajungi sa-i cunosti,adica daca a-i fost acolo de mai multe ori(cazul meu),poti sa rezolvi orice....Intre tevile de esapament puteam sa primesc si-un gun...sa vezi ce frumos aduc eu k sa vind 10 Leatherman Wave,care se vind aici cu 100-150 euro,si le dau cu 100$ !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...