Sari la conținut

Accident 18.09.2007 - Bucuresti - Regie


Vizitator Hairy Poker
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Hairy Poker

Aseara in regie si mai exact la intersectia de dupa IDM (clubul de biliard) si anume la intersectia cu drumul ce duce din militari la podul grant, un nene visator cu F4 si caruia ii scapase putzin mana in gaz s-a trezit sa franeze cam tarziu, a blocat fata, a culcat motorul si a ajuns sub passat-ul din fata lui, care frana sa cedeze trecerea...

 

Motoreta sparta pe ambele parti, carene, far, radiator, schimbator, scaritze, etc....

Nenea visatoru ok, cu mici vanatai...

 

Eram curios daca a mai constatat noutati si daca a fost ok dupa ce ajuns acasa...

 

Nu am retinut numarul motoretei, dar era un F4 pe carburatie iar nenea visatoru' locuia pe undeva dupa stadionul Ghencea...

 

PS Next time sa portzi si manusile bre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Visa la si mai multi cai putere, ce D-zeu?

 

Ori e ghinion curat ori si-a facut-o cu mana lui. Bine ca este intreg si n-a patit nimic. Dupa motor paradit zdravan, spital ii mai lipsea.

 

 

Si totusi, mergea fara manusi? Au!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a scapat si nu a patzit mai nik. Pacat de motor (si io am tot un F4). Faza e ca el era intr-adevar visator, dar daca cumva accidentul avea urmari mai grave, probabil s-ar fi scris altfel pe aici...si anume " cel cu mashina a franat prea brusc si el saracu nu a mai putut evita"....

 

ATENTIE MAXIMA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Titlul asta cu F4 vs Passat e genial, e continuarea vesnicei dileme, Bmw sau Mercedes, Lancer Evo sau impreza sti, Puma sau Adidas etc. S-au intalnit in sfarsit titanii vanzarilor din cele 2 segmente auto-moto. In sfarsit o mana de ajutor pt cei care stateau in dubiu: sa-mi iau passat sau f4 Honda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important ii ca nu a patit nimic grav dar totusi si-a facut-o cu mana lui.Aproape zilnic ii cate un accident , iar motoristul in cauza trebuie sa multumeasca cuiva ca mai este in viata.Unii nu se invata ca motocicleta nu este o jucarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intra pe aici sa ne povesteasca el cu gurita lui ce s-a intimplat. Poate la el a fost acum acea secunda de neatentie si a scapat. Ii doresc sa nu mai aibe parte de asa ceva. Si vorba baietilor i-ati manusi sunt si ele bune la ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

Titlul asta cu F4 vs Passat e genial, e continuarea vesnicei dileme, Bmw sau Mercedes, Lancer Evo sau impreza sti, Puma sau Adidas etc. S-au intalnit in sfarsit titanii vanzarilor din cele 2 segmente auto-moto. In sfarsit o mana de ajutor pt cei care stateau in dubiu: sa-mi iau passat sau f4 Honda?

offtopic: te plictisesti rau bag seama...

 

ontopic:

@fast arrow: se pare ca nenea visatorul cauta piese multe acum... o sa aiba ditamai devizul...

@iacomia: ai fost acolea si matale??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel am patit si eu....: Iuliu Maniu, trecerea de pietoni din dreptul intrarii in Politehnica. De la Cora spre APACA.

 

Doar ca disperatul din masina avea cam 65 - 70 ani, iar pietonul ( pentru care a franat de la 50 km/h in cativa metri ) de abia era la jumatatea celuilalt sens de mers...acolo exista si scuar de vre-o 3 m. latime intre sensuri.

 

Frana...roata blocata...lipsa experienta =>motoru': PRAF ( inclusiv amortizoare strambe !!! )

 

Eu: nici macar o vanataie !!

 

De atunci, nu exista mai putin de 25-30 metri intre mine si masina din fata, decat la 10 km/h sau la semafoare, poa' sa zica cine ce-o zice.

 

Toate bune!

 

--- Mesaj completat în 19 Sep 2007 12:27 -------------

La fel am patit si eu....: Iuliu Maniu, trecerea de pietoni din dreptul intrarii in Politehnica. De la Cora spre APACA.

 

Doar ca disperatul din masina avea cam 65 - 70 ani, iar pietonul ( pentru care a franat de la 50 km/h in cativa metri ) de abia era la jumatatea celuilalt sens de mers...acolo exista si scuar de vre-o 3 m. latime intre sensuri.

 

Frana...roata blocata...lipsa experienta =>motoru': PRAF ( inclusiv amortizoare strambe !!! )

 

Eu: nici macar o vanataie !!

 

De atunci, nu exista mai putin de 25-30 metri intre mine si masina din fata, decat la 10 km/h sau la semafoare, poa' sa zica cine ce-o zice.

 

Toate bune!

 

 

PS: Eram COMPLET echipat si aveam cam 40 km/h..............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... un nene visator cu F4 si caruia ii scapase putzin mana in gaz s-a trezit sa franeze cam tarziu, a blocat fata, a culcat motorul si a ajuns sub passat-ul din fata lui, care frana sa cedeze trecerea...

 

PS Next time sa portzi si manusile bre...

 

Probabil se gandea la p...ele de pe trotuar umezite deja...

Manusi nu avea... sunt curios daca avea totusi prezervativ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...