Sari la conținut

Ce Sa Aleg Intre ...


sorinm
 Share

Postări Recomandate

Honda CBR F3 sau F4 din 1998 sau 1999, Suzuki GSX-F 1998, 1999, sau un kawasaki ninja cam tot din aceeasi perioada ?

 

Nu stiu ce sa aleg, doresc sa fie fiabila, de calitate si in ultimul rand mai usor manevrabila

 

Toate motoarele au 600 cc

 

 

Astept parerile voastre..multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:rock: mah eu am DNEPR, dar amicii mei sunt cu japoneze... cea mai fiabila marca de motor japonez este HONDA(NUMARUL 1 PE PLAN MONDIAL...) Si SUZUKI este... de ce sa vb aiurea... DAR KAWASAKI... e motor de circuit (de obicei) si cel putin ZX-9R din 1997 se conduce greu tare... o fi din cauza amortizorului de ghidon?! :cheers: un lucru e clar: honda e cea mai fiabila/manevrabila, suzuki e acceptabila , kawasaki =motor de pista :what:

 

off-topic: IA-TI BRE HONDA VFR-750F SAU VFR-800Fi , CA LE ARE APROAPE PE TOATE-MOTOCICLETA PERFECTA ( AM INCERCAT-O , SI "M-A UNS" LA SUFLETEL :lol: , SA NU MAI ZIC DE CONSUMUL DE BENZINA... DACA MERGI PANA IN 150 KM/H ... TE-AI SCOS CU 5,5 l LA SUTA DE KM :finger: ) nu cred ca se aplica si la cbr, gsx-f, sau ...sa nu mai zic de kawasaki... cu toate ca nu ai specificat CE KAWASAKI de 600... ca daca e supersport.... :moron: ...las-o dreaqu de consum :eek:

 

 

CIAO! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bicicleta GSXF-ului nu mi-a placut si nu o sa-mi placa niciodata. E un fel de porc lenes pe curbe. In rest e destul de confortabila si placuta la condus. Overall din cele trei modele- Honda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondita zic si eu... este si cea mai ieftina dintre cele ce le-ai amintit... este si mai cuminte decat celelalte. GSX-F este un tourer mai greut dect F3/4 care este mai sportiva putin. Ninjalaul este o sportiva pura.

Deci dintre un tourer, un tourer sport si un supersport asi alege mijlocul.

Nu stiu cat de mult merge inainte legenda asta cu fiabilitatea honda, dar eu chiar sunt multumit de hondita mea.

Orice ai alege faci o alegere buna daca motorul a fost intretinut. Cu pozitia pe sportiva te vei obisnui, cu greutatea tourerului te vei obisnui de asemeni. Acum alege ce crezi tu ca ti se potriveste cel mai bine. Eu? Eu asi alge CBR 600 F 3/4 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok , Honda are tot (fiabiliate, manevrabilitate.... etc. etc.) dar eu am 1.89 si 98 kg..... concluzia nu pot ca merg pe cbr *"neam" fie el 600 sau 900 (singurele pe care am incercat) e adevarat nu m-am urcat niciodata pe un cbr f ..dar rezervorul ala parca imi sta in gat ... no offence Honda fans .....! :blink:

 

*expresie folosita in cartierele Bucurestene (harlem) , a se citi deloc :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa f3'ul ca este urata ca drac ..

spune mai degraba cati bani ai de gand sa cheltui.

considera si varianta kawa zx6r anii 98-in sus, sunt motoare care merg foarte bine si nu au multe pb de fiabilitate, iar ca design mult in fata hondei f3-f4 (parere personala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f3-f4. nu zic asta pentru ca e "honda" pentru ca eu is de parere ca e bullshit.

dar intre modelele enumerate de tine eu asta as alege-o.in primul rand pentru ca zx-urile si gsx-f-urile din perioada aceea sun foarte urate.

manevrabilitate si alte detalii eu zic ca sunt foarte apropiate.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...