Sari la conținut

Intalniri B - SUZUKI - GS 500


adya76
 Share

Postări Recomandate

La locul de intalnire e acum o ...piatza !

Cat despre excursie, nu-mi vine sa cred ca exact weekend-ul asta va plimbati :laugh:

 

Super tare ! Inseamna ca la anul imbinam utilul cu placutul si putem face si piata joia, la intalnire..

Duci acasa o rosie, un cartof, o ceapa .. etc (Sper ca de genul asta de piata ziceai mai sus :D )

 

Cat despre excursie:

Plecam duminica, pentru ca e mai cald:

 

Accuweather zice asa:

 

Bucuresti:

Sambata : 14 grade C

Duminica: 17 grade C

 

Brasov:

Sambata : 12 grade C

Duminica: 14 grade C

 

Traseul o sa fie asa (click pe link) : HARTA TRASEU

(ignorati rutele diferit de pe la Ploiesti -- pe-acolo ruteaza google maps..]

Ne vedem la arc, duminica, la ora 09:00, cu plinul facut si gata de drum.

Editat de mdvd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super tare ! Inseamna ca la anul imbinam utilul cu placutul si putem face si piata joia, la intalnire..

Duci acasa o rosie, un cartof, o ceapa .. etc (Sper ca de genul asta de piata ziceai mai sus :laugh: )

Facem piatza, dar cu ce le transportam acasa...eu unu am topcase :D, voi ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defineste "cei mai incepatori dintre incepatori" :P Acum depinde si de fiecare om in parte. Eu anul trecut nu am mers in septembrie cu voi ca tot asa eram in fazele incipiente si nu m-am abtinut ca sa ma duc pe 21 noiembrie pe Cheia!Recunosc ca am strans ceva din cyr :D .Nu e un traseu usor pt incepatori ,nu il recomand ,dar cum am zis si mai sus ,sunt oameni si oameni. Deja e o traditie ,trebuie sa ajung si anul asta in perioada asta. Merita intru-totul peisajul.

Eu prefer sa merg sambata ca atunci pot. Ma anuntati si asupra planului vostru maine.

Asfalt fara nisip pe cheia :laugh: ca TIR-uri sigur gasim .

mai facem o cheia de inceput de iarna ca anul trecut? :P dar sa nu lipseasca din peisaj visinata [stim noi a cui],slanina si beciul buclucas !desi ma indoiesc ca va fi vreme decenta de mers cu motoreta la sfarsitul lui noiembrie,ca anul trecut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e un drum destul de dificil pentru experienta mea.

Te iau pasagera??

Mesaj completat

Mai facem o plimbare la Cheia dar visinata nu mai am ca anul asta nu am fost pe faza si a trecut sezonul . Dar o sa compensez cu o sticla sau doua de JB.

J&B sau nu vad eu bine........cred ca ma risc si eu cu voi duminica. Paote mai scap si de tusea magareasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te iau pasagera??

Mesaj completat

 

J&B sau nu vad eu bine........cred ca ma risc si eu cu voi duminica. Paote mai scap si de tusea magareasca

 

Nu uita sa-ti incarci bateriile de la lanterna.. :D

Sau ti-ai reparat deja daunele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rau esti Florine ,dar ca sa nu recunosc ca am gresit imi fac marca proprie JB . Va fi facuta din mere si va avea 50 de grade .O sa ai placerea sa o savurezi cu prima ocazie cind ne vedem fara motoare.

Te iau pasagera??

Mesaj completat

 

J&B sau nu vad eu bine........cred ca ma risc si eu cu voi duminica. Paote mai scap si de tusea magareasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi fac marca proprie JB . Va fi facuta din mere si va avea 50 de grade .

Pai pana acum ce Doamne iarta-ma ai asteptat???

Mesaj completat

Buey nene........daca vreti munte adica cheia este prea devreme plecarea. Trebuie un minim ora 12 sa incepi sa urci pe serpentine.facam plecarea la 10,30 , ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey nene........daca vreti munte adica cheia este prea devreme plecarea. Trebuie un minim ora 12 sa incepi sa urci pe serpentine.facam plecarea la 10,30 , ce ziceti?

 

Prea tarziu acum sa mai schimbam datele problemei..

O sa fie mai frig dimineata dar na, asta e.. ori suntem motociclisti, ori nu mai suntem .. vorba aia :D

Ramane pentru noi ora 09:00, la arc, gata de drum.

Ne vedem pe drum poate, ca tu mergi mai tare... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea tarziu acum sa mai schimbam datele problemei..

O sa fie mai frig dimineata dar na, asta e.. ori suntem motociclisti, ori nu mai suntem .. vorba aia :D

Ramane pentru noi ora 09:00, la arc, gata de drum.

Ne vedem pe drum poate, ca tu mergi mai tare... :P

 

 

ok, drum bun sa aveti. Sa prind umezeala si gheata la ora 11 pe cheia nu ma bag. Soarele tocmai la pranz reuseste sa "bata' in sosea. Eu cred ca o sa plec pe la 10,30. Sper sa va prind din urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate cu umezeala nu e buna deloc pe curbe . Ne vedem la 10,30 . Vine si Ina si Florin Cioata (Politaiul) poate si alti depinde de cheful din seara asta .

Salutare la toata lumea :P ,....vreau sa rezerv si eu un loc la asa mare drumetie :D , ...poate mai strangem din trupa de altadata,....voi pe unde va intalniti?,...eu pe la 10.30 o sa fiu la mec la Otopeni (la o cafea),.....o sa mai vina si Catalin cu FZ-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze baieti ! Felicitari ! Peisaj de National Geographic :P , asfalt in cea mai buna forma , trafic redus in zona... Eu am plecat cu al doilea grup .Noi am facut Cheia-Cheia :D . Au fost facute si cateva poze , sa vedem cand au timpul si bunavointa sa le puna pozarii nostrii.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...