Sari la conținut

Intalniri B - SUZUKI - GS 500


adya76
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru amatorii de iesiri in week-end:

 

Sambata, 08.08.2009, ora 10:30 se va pleca pe traseul Bucuresti-Alexandria-Oltenita-Bucuresti(aproximativ 250 Km).

 

Deocamdata suntem doi, Nk155 si cu mine.Noi ne intalnim in fata Primariei Bragadiru.

 

Vremea se anunta OK.

 

Va asteptam sa ne insotiti in numar cat mai mare.

 

;)

 

 

sambata fac traseul pana la Alexandria, dar din pacate cu conserva (o duc la ITP) :D

 

oricum, poate ne vedem pe drum :D

Atentie la traseul Alexandria - Giurgiu, daca mergeti prin Smardioasa - e plin de sate, tarani care confunda carosabilul cu alee de plimbare si VACI CARE APAR DE PE ULITE CAND NU TE ASTEPTI!

 

Iar in apropiere de Giurgiu sunt denivelari care te salta bine din sa. (asta e raportul pe care il stiu eu de vreo 5 luni cand am fost ultima oara, poate s-a mai schimbat intre timp, dar nu cred). Oricum, varianta cu intoarcere spre Bucuresti si dreapta la Ghimpati spre Giurgiu e mai linistita.

 

 

Va doresc asfalt ca'n palma! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha cand nu pot sa vin eu atunci va strangeti la plimbare ;)

Pai de ce nu poti veni ma...ia si tu exemplul meu...ia bicicleta din dotare si dai drumu...sa ai timp sa ajungi ;)

 

Deci pana la urma cati suntem? Care veniti? Hai ca dupa aia avem si plimbare in afara Bucurestiului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata fac traseul pana la Alexandria, dar din pacate cu conserva (o duc la ITP)

 

oricum, poate ne vedem pe drum

Atentie la traseul Alexandria - Giurgiu, daca mergeti prin Smardioasa - e plin de sate, tarani care confunda carosabilul cu alee de plimbare si VACI CARE APAR DE PE ULITE CAND NU TE ASTEPTI!

 

Iar in apropiere de Giurgiu sunt denivelari care te salta bine din sa. (asta e raportul pe care il stiu eu de vreo 5 luni cand am fost ultima oara, poate s-a mai schimbat intre timp, dar nu cred). Oricum, varianta cu intoarcere spre Bucuresti si dreapta la Ghimpati spre Giurgiu e mai linistita.

 

Va doresc asfalt ca'n palma! ;)

 

 

Dancri,

 

Din pacate nu o sa ne vedem pe drum sambata asta. Cel putin nu spre Alexandria. Poate doar daca mergi spre Giurgiu... :D

Anuntul facut de mine pe 07.08.2009 a fost valabil pentru sambata 08.08.2009.

Impreuna cu Catalin am facut traseul Bucuresti-Alexandria-Zimnicea-Giurgiu-Oltenita-Bucuresti.Am evitat Smardioasa, ocolind prin Zimnicea.Zona Alexandria-Zimnicea-Giurgiu e de-a dreptul infecta:fara gropi, insa e plina de denivelari.Te rupe de sale.... :D

 

Poate azi sau maine iti faci ITP-ul la masina in Bucuresti(asa cum zicea cineva mai sus, ITP-ul poate fi facut oriunde) si sambata facem impreuna traseul Bucuresti-Giurgiu-Oltenita-Calarasi-Lehliu Gara-Fundulea-Bucuresti.

 

Bucata Giurgiu-Oltenita-Calarasi este tot ce iti poti dori. :lol: ;)

 

Oricine doreste sa se alature e binevenit.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dancri,

 

Din pacate nu o sa ne vedem pe drum sambata asta. Cel putin nu spre Alexandria. Poate doar daca mergi spre Giurgiu... ;)

Anuntul facut de mine pe 07.08.2009 a fost valabil pentru sambata 08.08.2009.

Impreuna cu Catalin am facut traseul Bucuresti-Alexandria-Zimnicea-Giurgiu-Oltenita-Bucuresti.Am evitat Smardioasa, ocolind prin Zimnicea.Zona Alexandria-Zimnicea-Giurgiu e de-a dreptul infecta:fara gropi, insa e plina de denivelari.Te rupe de sale.... :D

 

Poate azi sau maine iti faci ITP-ul la masina in Bucuresti(asa cum zicea cineva mai sus, ITP-ul poate fi facut oriunde) si sambata facem impreuna traseul Bucuresti-Giurgiu-Oltenita-Calarasi-Lehliu Gara-Fundulea-Bucuresti.

 

Bucata Giurgiu-Oltenita-Calarasi este tot ce iti poti dori. :D ;)

 

Oricine doreste sa se alature e binevenit.

 

Succes!

 

 

Frate, stiu ca ITP-ul se poate face oriunde, nu asta e problema..cunosc pe cineva acolo si merge repede si ieftin :lol:

 

Daca ati fi plecat duminica la plimbare, puteam veni,,

Ramane pe altadata. Bafta si asfalt curat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati fi plecat duminica la plimbare, puteam veni

Ramane pe altadata. Bafta si asfalt curat!

 

In functie de numarul amatorilor, se stabileste in care zi din cele doua se va iesi, astfel incat sa fie mai multi.Desi pana acum am fost 3 in cel mai bun caz...Deh!

 

Sambata s-ar putea sa ploua.Ramane sa stabilim vineri seara ce si cum(zi, ora, punct de intalnire). Traseul se stie deja!

 

Bafta cu ITP-ul! Apropos, daca nu e o cazatura de masina, poti face ITP-ul fara prea mare stres si destul de ieftin(daca intelegi ce vreau sa zic) si pe Prelungirea Ghencea _|_ Raul Doamnei(vezi harta). ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare in weekend ..

 

Plecam Duminica, 16 August 2009, ora 10:00, de aici (benzinarie OMV,

Calea Giurgului) spre Giurgiu - Oltenita - Calarasi - Lehliu Gara-Fundulea si inapoi in Bucuresti.

Deocamdata 3 inscrisi:

Io, kassu, dancri (?)..

 

Speram sa atingem si sa depasim pragul critic de 3 motociclete asa ca.. va asteptam.

 

* Excursia este dedicata tuturor celor care au permisul de conducere suspendat.

 

;)

Editat de mdvd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

* Excursia este dedicata tuturor celor care au permisul de conducere suspendat.

 

... sau pe cale de a fi suspendat... ;)

 

UPPP!

 

On-Topic:Ceva interesati pe aici pentru o campanie scurta in Bulgaria in we viitor? ;)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dancri... ne vedem duminica

 

PS Mersi kassule pentru informatie, am facut ITP si a fost ok

Bafta!

 

Sa fii sanatos! :(

 

Deci 3 deocamdata! Alti amatori pentru duminica 16.08, ora 10:00 AM la OMV Giurgiului? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii sanatos! :(

 

Deci 3 deocamdata! Alti amatori pentru duminica 16.08, ora 10:00 AM la OMV Giurgiului? :cheers:

 

s-ar putea sa apar si eu. Prefer insa mersul "legal", fara vitejii. Va spun sambata seara daca ajung. Cati km sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa apar si eu. Prefer insa mersul "legal", fara vitejii. Va spun sambata seara daca ajung. Cati km sunt?

 

Oho.. nice .. 4 ! .. Asta-i record absolut :cheers: Si noi mergem legal, fara depasiri aiurea & stuff.

Plimbarea e plimbare dar trebuie sa ne intoarcem si acasa, pe picioarele (rotile) noastre.

Km cred ca-s aproape 300, dar o sa facem si pauze (probabil si una pentru masa..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum bine zicea amicul mdvd, se va merge respectand regulile de circulatie si regulile de mers in grup. Cine nu le respecta, nu mai pupa plimbari in grup. E simplu!

 

Cat despre lungimea traseului, conform site-ului asta , sa tot fie :

 

50+64+56+45+33+50=298 Km.(vezi poza).

 

Se va alimenta cu benzina din Bucuresti si de la Petrom Oltenita.

 

Pauzele pentru pictoriale se vor face acolo unde considera pozarii grupului.

 

De mancat, vom vedea pe parcurs, cel mai probabil in zona Calarasi. Daca cunoaste cineva vreo carciuma mai de Doamne ajuta pe traseu o poate aduce in discutie. Se va stabili de comun acord de catre toti din grup.

Mesaj completat

Vremea se pare ca va tine cu noi pe toata durata zilei de duminica:

 

Bucuresti, Giurgiu, Oltenita, Calarasi, Fundulea.

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag la somn, sunt rupt :cheers: :(

Ne vedem duminica.. maine cred ca dau o fuga pana la Breaza party, am vazut ca pleaca un grup pe la 09.00 de la Arc.. e pacat sa irosesc ziua.. vara e scurta..daca mai are chef cineva maine de o plimbare dus-intors, ne vedem la Arc :D

 

Seara excelenta!

Editat de dancri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... maine cred ca dau o fuga pana la Breaza party, am vazut ca pleaca un grup pe la 09.00 de la Arc.. e pacat sa irosesc ziua.. vara e scurta..daca mai are chef cineva maine de o plimbare dus-intors, ne vedem la Arc :cheers:

 

As fi venit si eu, insa am niste treburi urgente de rezolvat!

 

Vezi ca s-ar putea sa ploua maine seara...ia-ti umbrela! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi venit si eu, insa am niste treburi urgente de rezolvat!

 

Vezi ca s-ar putea sa ploua maine seara...ia-ti umbrela! :cheers:

 

ok, vin si eu pana la urma. Ati mai fost pe drumul asta? Cum e? Curbe multe sau linii drepte? asflat bun sau plin de gropi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, vin si eu pana la urma. Ati mai fost pe drumul asta? Cum e? Curbe multe sau linii drepte? asflat bun sau plin de gropi?

 

E bine ca vii si tu. Vom fi 4 deci cu totii. Daca mai sunt amatori, ii asteptam pana la 10:15 maxim la OMV Giurgiului.

 

Da, am mai fost pe portiunea Bucuresti-Giurgiu-Oltenita-Calarasi si pe Fundulea-Bucuresti. Nu stiu cum este bucata Calarasi-Fundulea, dar vedem noi ce si cum la fata locului.Daca se impute treaba, facem cale intoarsa pana in Calarasi si de acolo spre Fetesti, care iar e un drum de vis cu revenire pe arhicunoscutul drum vechi de mare.

 

Pana la Giurgiu sunt ceva portiuni pe care se lucreaza si e mai incomoda deplasarea, dar dupa ce faci stanga spre Oltenita, inainte de Daia, si pana la Calarasi, drumul este fain. Te imbie sa mergi... Ai sa vezi maine despre ce e vorba. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta baietim si asfalt uscat :D

 

Bai sa stii ca asfaltul a fost uscat, pe alocuri presarat cu cacao de patrupede nesimtite, insa neasteptat de bun....mai putin portiunea in care ne-am abatut de la drumul stabilit. Din cauza GPSului care a dat kix si ne-a indus in eroare, bineinteles! Se stie el care... :)

 

In rest friptura grasa si apa minerala scumpa, mult mai scumpa ca benzina! :(

 

Off-T: Cat e AMR-ul, Cataline? :) Ca sa stiu cand programez o Bulgarie...

 

@pentauru :scuze, cred ca te-am pierdut prin Pantelimon pe undeva... :cheers: Sper ca ai ajuns acasa cu bine!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amr 25.... hai liberare :cheers: incepand cu weekendul 12-13 sept putem sa mergem

 

Bine, las' ca ma dau eu nitel week-endu' care vine prin Ruse si prin vecinatati, sa vad cum e... :D

Mesaj completat

Cineva p'aci dispus sa gustam o zacusca la ea acasa? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos drumul de duminica, asfalt uscat si fara gropi (exceptand portiunea aia de pe "scurtatura"),

vreme frumoasa, curbe, drum neaglomerat, iarba verde, dunarea albastra ..

Mai jos sunt pozele pe care le-am facut ieri:

 

post-10329-1250496010_thumb.jpg post-10329-1250496028_thumb.jpg post-10329-1250496044_thumb.jpg

post-10329-1250496095_thumb.jpg post-10329-1250496192_thumb.jpg post-10329-1250496222_thumb.jpg

post-10329-1250496265_thumb.jpg post-10329-1250496279_thumb.jpg post-10329-1250496309_thumb.jpg

post-10329-1250496355_thumb.jpg post-10329-1250496406_thumb.jpg post-10329-1250496184_thumb.jpg

 

Le puteti descarca la rezolutie mai mare de aici [Link-ul e valabil doar o saptamana]

Frumos si la mai mare.. in saptamanile viitoare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos drumul de duminica, asfalt uscat si fara gropi (exceptand portiunea aia de pe "scurtatura"),

vreme frumoasa, curbe, drum neaglomerat, iarba verde, dunarea albastra ..

 

Frumos si la mai mare.. in saptamanile viitoare :cheers:

 

Dunarea albastra? :D De ce induci forumul in eroare? :)

 

Faine pozele! :) Sa ne traiesti multi ani de acum incolo si sa tot facem poze d'astea! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...