Sari la conținut

Honda Cb 500 2002


smakalan
 Share

Postări Recomandate

Dupa 2 ani de 200 cmc(Yamaha RD 200) si strans bani in sfarsit mi-am luat mobra de care aveam nevoie: Honda CB 500, anul 2002, 58 CP, 30.000 km.Sper ca am facut o afacere buna.

post-10687-1192401768_thumb.jpg

Editat de smakalan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai spus cat ai dat pe ea ca sa stim daca ai facut o afacere buna sau nu. Pana una alta, bine ai venit si sa stai sus.

Motocicleta a costat 2400, dar i-am dat la baiat 1400 acum si ma mai asteapta pana la primavara cu restul. E adus din Italia motoru', deci e "nerulat in tara". Sper ca am facut o afacere buna nu neaparat dpdv al pretului, cat al fiabilitatii, cu toate ca am auzit ca CB-ul este unul dintre cele mai bune motoare realizate de Honda. Am mai pus pun niste poze cu Honditza si cu ce am avut inainte. Astept pareri !!

Ps: stie careva cam pe unde gasesc un windshield prin Cluj si cat costa ?

post-10687-1192436045_thumb.jpg

post-10687-1192436117_thumb.jpg

post-10687-1192436263_thumb.jpg

post-10687-1192436317_thumb.jpg

post-10687-1192436344_thumb.jpg

post-10687-1192436375_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

frumos motor. ai dat bine, asta e pretul (si eu am vrut sa'mi iau initial cb si mai stiu preturile). foarte fiabil (majoritatea scolilor moto din italia si franta au cb sau cbf 500 in dotare//si asta spune multe). felicitari. un an nou cu bine. sa ne vedem ...prin apuseni, la vara!! :wink:

 

Motocicleta a costat 2400, dar i-am dat la baiat 1400 acum si ma mai asteapta pana la primavara cu restul. E adus din Italia motoru', deci e "nerulat in tara". Sper ca am facut o afacere buna nu neaparat dpdv al pretului, cat al fiabilitatii, cu toate ca am auzit ca CB-ul este unul dintre cele mai bune motoare realizate de Honda. Am mai pus pun niste poze cu Honditza si cu ce am avut inainte. Astept pareri !!

Ps: stie careva cam pe unde gasesc un windshield prin Cluj si cat costa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa, mai ales pe albastru , ai grija de ea , daca nu imi luam moto guzzi cu siguranta era cb . windschield simplu , frumos si ieftin gasesti la'' louis'' pentru hondita ta care coasta 25 euro ,ti-l poate aduce '' romi13 ''care este din cluj , cod louis -10006509 . :wink:

Editat de moto_fane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

ia spune cum te simti ,cum se comporta ? ca as vrea sa imi iau si eu si sunt in dilema ,nush ce sa aleg cb 500 sau gs 500 asta in conditiile in care dispun de maxim 2000 euro(sper sa fac rost si de astia la vara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
Dupa 2 ani de 200 cmc(Yamaha RD 200) si strans bani in sfarsit mi-am luat mobra de care aveam nevoie: Honda CB 500, anul 2002, 58 CP, 30.000 km.Sper ca am facut o afacere buna.

uff cat am cautat topicu asta

 

 

 

pana acuma dupa 2 ani de mers cu Cb ti-ai facut niste pareri , posteaaza si tu ceva pareri despre Cb 500

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu prea le ai cu forumu`.

Ia de aici 156 de pagini de pareri despre CB 500 decat sa dezgropi topicuri.

 

nups , nu prea le am ! :) :bigstar:

 

uff cat am cautat topicu asta

 

 

 

pana acuma dupa 2 ani de mers cu Cb ti-ai facut niste pareri , posteaaza si tu ceva pareri despre Cb 500

PS

pe forumul CB 500 de la moto de strada

nu te-am vazut postand acolo de ceva vreme

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca l-a vandut, stiu ca il avea la vanzare de ceva vreme. parerea mea despre cb: am facut 16000 de km, incepand de la alti 32000(cel putin) pe care ii avea inainte, fara sa schimb decat consumabile. manevrabila, la putere nici prea prea dar nu imi era rusine deloc cu ea, si frumoasa, are un aspect "rau". am vandut-o pt ca asa a fost sa fie, am avut ceva bani ca sa imi iau alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai postat pt ca am crezut ca topicul asta a fost de mult dus pe paginile 5,6,7...

 

Frumoasa-i ...ce a patit rezervorul ala ? :angry:

asa am luat-o, cu rezervorul putiin infundat. nu m-a deranjat lucrul asta

 

uff cat am cautat topicu asta

 

 

 

pana acuma dupa 2 ani de mers cu Cb ti-ai facut niste pareri , posteaaza si tu ceva pareri despre Cb 500

intr-adevar mi-am facut niste pareri. nu sunt subiectiv cand spun ca este un motor foarte fiabil, nu mi-a facut nici o problema. de cand il am am schimbat o data bujiile, i-am pus numai ulei bun (repsol), i-am schimbat si kitul de lant(did racing).

e o motocicleta care se intretine foarte ieftin. consuma maxim 6l/ in oras si cel mai putin cred ca mi-a luat sub 4l la o viteza constanta de 100 km/h.

manevrabilitatea este excelenta

 

probabil ca l-a vandut, stiu ca il avea la vanzare de ceva vreme. parerea mea despre cb: am facut 16000 de km, incepand de la alti 32000(cel putin) pe care ii avea inainte, fara sa schimb decat consumabile. manevrabila, la putere nici prea prea dar nu imi era rusine deloc cu ea, si frumoasa, are un aspect "rau". am vandut-o pt ca asa a fost sa fie, am avut ceva bani ca sa imi iau alta

salut Narcis. nu l-am mai vandut, insa vreau sa il dau, ca imi trebuie ceva mai mare. poate vii la intrunire la Cluj la sfarsitul lunii, sa mai bem o bere si sa mai povestim una-alta

 

eu spun ca e pretul corect 2100 de euro http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...w&ID=152409

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai postat pt ca am crezut ca topicul asta a fost de mult dus pe paginile 5,6,7...

 

 

asa am luat-o, cu rezervorul putiin infundat. nu m-a deranjat lucrul asta

 

 

intr-adevar mi-am facut niste pareri. nu sunt subiectiv cand spun ca este un motor foarte fiabil, nu mi-a facut nici o problema. de cand il am am schimbat o data bujiile, i-am pus numai ulei bun (repsol), i-am schimbat si kitul de lant(did racing).

e o motocicleta care se intretine foarte ieftin. consuma maxim 6l/ in oras si cel mai putin cred ca mi-a luat sub 4l la o viteza constanta de 100 km/h.

manevrabilitatea este excelenta

 

 

salut Narcis. nu l-am mai vandut, insa vreau sa il dau, ca imi trebuie ceva mai mare. poate vii la intrunire la Cluj la sfarsitul lunii, sa mai bem o bere si sa mai povestim una-alta

 

eu spun ca e pretul corect 2100 de euro http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...w&ID=152409

 

ce parere ai despre uleiul repsol ? eu am tot intrebat dar nu mi s-a raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce parere ai despre uleiul repsol ? eu am tot intrebat dar nu mi s-a raspuns

nu-s expert in uleiuri, dar eu doar de asta am pus si toarce la fel ca la inceput motorul. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ateptam si vedem cum se va comporta si in viitor , dupa utilizare

 

este la jumate ca pret, fata de motul si chiar sunt curios cate de bun este , ca am intrebat si nimeni nik

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...