Sari la conținut

Herculane


mihai_pik
 Share

Postări Recomandate

Ma gandeam ca poate mai gasesc inca 2 nebuni ca mine sa facem un drum pana la Herculane facem o baitza punem cortu si mai vedem noi ce gasim de facut . Vremea pare a se schimba in bine , doamne ajuta si sper sa ne strangem macar doua moto daca nu mai multi toate cele bune salutare.

In weekend-ul care vine pe 20.10.2007

 

--- Mesaj completat în 15 Oct 2007 19:14 -------------
Fratilor :bigstar: are cineva moto pe aici ca vad ca va e frica rau de vremea asta ma intreb cum o sa va rugineasca :bigstar: motoarele pana la vara in locurile intunecate pline de paienjeni si praf cu tona numai bine zbay. :D

Editat de mihai_pik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..cand e plecarea??..cand intoarcerea?....de unde se pleaca..care e viteza de drum?...si ce alte posibilitati de cazare...ca mersu` ca mersu` ,da` sa dorm in cort noaptea pe canceru` asta..

aha...si cati naiba km sunt buc-herculane si pe unde...ca io m-as cam baga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza urma sa trec si aceste detalii : Km/h Max 100, cu cazarea trebui sa existe ca e statiune.

Am mai fost si eu dar nu mai stiu preturile . Plecarea va fii Sambata la ora 7 din fata de la academia militara , eu voi fii acolo la 7 fix si o sa astept pana la si jumate maxim . Intoarcerea va fii Duminica seara sa ajungem in bucuresti va salut ciao.

 

 

 

 

Uite si traseul cum vom merge...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti plimbare frumoasa o luati mai bine pe Pitesti-Valcea-Tg. Jiu-Baia de Arama-Herculane. Drumul e superb. Pe partea cu Craiova, severin nu prea aveti ce vedea in afara de portiunea Severin-Orsova-Herculane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ne putem duce pe o parte si intoarce pe partea cealalta..oricum ...pana la urma cati naiba km sunt?

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 12:50 -------------
..ca daca vin...locul de plecare imi convine la max

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 390 km daca te uitai in poza vedeai km sus in stanga . stiu drumu eu am mai fost pe acolo dar vreau sa o duc si pe nevasta mea pe la portile de fier si pe urma la intoarcere nu mai conteaza pe unde venim ori cum vreau un raspuns de la voi pana joi seara cel tarziu luni dimineatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 390 km daca te uitai in poza vedeai km sus in stanga . stiu drumu eu am mai fost pe acolo dar vreau sa o duc si pe nevasta mea pe la portile de fier si pe urma la intoarcere nu mai conteaza pe unde venim ori cum vreau un raspuns de la voi pana joi seara cel tarziu luni dimineatza

..nu vad nimic in poza aia..d-aia intreb..pe mine nu se mai poate conta...treaba sambata seara la aeroport..sper ca am inteles bine...e vb de weekend-ul asta?..ca ai scris ceva de luni dimineata..si sunt in ceata...oricum lasa un tel pe PM,te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca deschizi poza si ai unpik de rabdare o sa vezi ca daca stai cu mausul pe ia o sa apara o chestie jos in dreapta care iti arata ca vrea sa mareasca poza dai pe aia si o sa se vada clar , de plecat plec si singur care vreti stiti ora si locul :ok:

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 19:21 -------------
Si cu vreme nu conteaza combinezon sau ce are fiecare, si toate cele bune, pana o sa inghete pe jos mai este mult de acum in colo

Editat de mihai_pik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve...m-as baga si eu la aventura...

cum luam legatura pe tel daca pot sa scap de munci in timp util...?

si in hercukane mai am ceva amici pt. cazare cateva persoane....

baga un mobil si te sun eu pana vineri!

 

 

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 22:17 -------------
si nu ca n-ar fi faina o baie in costumu' lu Adam la 12 noaptea in Baile romane ( desi mirosu de sulf te ameteste) ma intreb daca dupa 6 --7 ore de mers( cu sau fara pauza) mai e cineva bun de ceva....???

oricum daca pot sa ajung vineri in bucale....si nu ninge....schimb lichid racire si uleiu si ma bag chiar de-as veni cu suba pe mine!!!!

s-auzim de bine si astept noi parteneri de drum!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve...m-as baga si eu la aventura...

cum luam legatura pe tel daca pot sa scap de munci in timp util...?

si in hercukane mai am ceva amici pt. cazare cateva persoane....

baga un mobil si te sun eu pana vineri!

<small>--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 22:17 -------------</small><br/>si nu ca n-ar fi faina o baie in costumu' lu Adam la 12 noaptea in Baile romane ( desi mirosu de sulf te ameteste) ma intreb daca dupa 6 --7 ore de mers( cu sau fara pauza) mai e cineva bun de ceva....???

oricum daca pot sa ajung vineri in bucale....si nu ninge....schimb lichid racire si uleiu si ma bag chiar de-as veni cu suba pe mine!!!!

s-auzim de bine si astept noi parteneri de drum!!!

 

 

 

 

 

Nr meu de tel : 0720.357.446 Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 la mana....e mai fain pe tg jiu-baia de arama....se urca un munte..e paisaje faine...spun din experienta..

2 la picior...in weekend cica se anunta vreme naspa..ploaie cica peste tot..cel putin asa am vazut pe siteuri pe aici

3 la degetel...daca va hotarati sa veniti pe filiasi-tg jiu-baia de arama....vedeti ca intre filiasi si tg jiu tot timpul este un radar in ceva solenta albastru inkis..,spre negru..cu nr de mai....fara girofar,fara nimic..numai nr de mai o tradeaza..si ciupearca din geam..asa ca..atentie..eu de fiecare data cind am fost spre craiova am dat de ea....dupa ce treceti de el,nu mai e problema pina in tg jiu

4 la...la ce vreti voi...daca mergeti in asa fel incat sa ajungeti prin tg jiu vineri sau simbata in jur de 10-11 a.m...fac si eu o tura cu voi tg jiu herculane..si eu ma intorc pe severin motru...asta daca e vremea acceptabile..desi repet..prognoza e umeda cica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungeti in herculane, gasiti cazare ieftin de tot, undeva la 60-80lei /camera cu 2 paturi. La pensiuni e mai curat si mai luxos, la hotel Dacia, e cam 80lei/camera cu 2 paturi, dar daca aveti ceva paturi/saci de dormit puteti intra si mai multi (4) ca nu va controleaza nimeni :D Succes si distractie faina!!! :eek:

P.S: e statiune faina, pacat ca e plin de manele... Acolo se aud manele si din gaura de sarpe :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci dupa cum vam spus cine vrea indiferent de vreme io voi fii la 7 la Academia Militara si stau pana la si 30 punct iar apoi voi pleca numai cei care anuntza ca mai intarzie 5-10 min mai stau , nr meu e mai sus unpik asa ca toate cele bune

 

--- Mesaj completat în 17 Oct 2007 19:13 -------------
Si cei care au enduroaice nu stiu dece va sperie vremea asta ...

 

ori cum sper sa am companie pana acolo ca e ceva de bagat , cel care zicea ca vine si el din Tg Jiu sa lase un nr de tel sa vb cu el, sanu imi zica ca vine si cand ajung acolo sa nu dau de el :ok: asfalt uscat si sper sa tina vremea cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai faceti atatea probleme pt. ca eu sunt din Herculane is aici vremea este frumoasa, astazi cred ca au fost peste 20 de grade. De cazat aveti unde sa va cazati pt. ca acum nu mai este sezon si sunt locuri libere cu caru' .. Asfalt uscat. :ok:

daca poti ...da de stire cam cum va fi vremea vineri seara cat mai tarziu....sa vedem daca se inseala baietii de la I.N.M.H (nu ca n-ar fi prima data ) dar ar fi pacat sa abandonam degeaba....

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza nu se mai baga nimeni domne :ok: haideti curaj o sa vedeti ca vremea o sa tina cu noi, macar sa ajungem acolo . Sa nu uitati foarte important de stiut luatziva si slipul cu voi si fetele costulmul de baie ca vreau sa ne si balacim unpik.

Care mai avetzi neveste pe acasa putetzi sa le luatzi si voi ca imi iau si eu nevasta. Toate cele bune si mai e unpik, cum stati cu pregatirile pt. weekend ? :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vroiam sa ma bag da mi-e ca ne prinde acolo prima zapada pe anul asta, si nu de alta dar n-as vrea sa o prind pe motor...

 

http://www.accuweather.com/world-forecast....NE&metric=1

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci dupa cum vam spus cine vrea indiferent de vreme io voi fii la 7 la Academia Militara si stau pana la si 30 punct iar apoi voi pleca numai cei care anuntza ca mai intarzie 5-10 min mai stau , nr meu e mai sus unpik asa ca toate cele bune

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Oct 2007 19:13 -------------</small><br/>Si cei care au enduroaice nu stiu dece va sperie vremea asta ...

 

ori cum sper sa am companie pana acolo ca e ceva de bagat , cel care zicea ca vine si el din Tg Jiu sa lase un nr de tel sa vb cu el, sanu imi zica ca vine si cand ajung acolo sa nu dau de el :ok: asfalt uscat si sper sa tina vremea cu noi

 

nenea,din cite am inteles eu,tu\voi plecati de vineri dimineatza ..ajungeti prin tg jiu dupamasa..si seara in herculane...eu nu pot sa stau peste noapte,ca simbata dimineatza am treaba..imi e imposibil....asa ca nu va pot insoti..oferta mea de insotire era numai daca ajungeati cumva in jur de ora 12,ca sa am eu timp sa ma intorc pe lumina de la herculane pe severin,motru,tg jiu....dar tot imi las nr de tel,ca poate eu stiu..daca plecati duminica dimineatza..sau pela prinz..sau ma rog,cind plecati voi..daca e vremea o.k....poate bag atunci traseul tg jiu,herculane,severin,motru,tg jiu..si tot mergem impreuna de la herculane la severin..asta daca e,cum am spus,vremea acceptabila...

si inca o data..pe distanta filiasi tg jiu okii mari la radarul in solentza culoare inkisa cu nr de MAI..tot timpul este pe traseul asta..dupa ce ati trecut de ea,no problemo.....dar este acolo cam in 90% din cazuri...daca nu 99%..si atentie prin filiasi..la fel..sint multe treceri de pietoni,si garcea la pinda...

0728591488 stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...