Sari la conținut

Prima mea cazatura


razvan_gavan
 Share

Postări Recomandate

... femeia e vinovata si punct ... presimt un an 2005 la fel de "bun" ca 2004 ...

moto+, am ricanat un pic dind un raspuns standard pe acest forum, de asta pare ca ma contrazic singur; asta asa, ca sa se vada pina unde se poate merge cu absurdul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Cum domle, nu e proasta aia de vina ca pune frina asa in mijlocul drumului? Tu poti sa mergi si la 1cm in spate, ca doar esti destept. Si barbat pe deasupra.

Vrajitorule, vezi ca omul n-a inteles ce-ai spus.

 

Exista oameni care gresesc, iar dupa ce le explici cu ce au gresit, tot nu inteleg.

Astia sunt cei mai periculosi in trafic. Astia ne omoara din inconstienta. Si dup-aia ne invinovatesc tot pe noi.

 

Razvane tata, ai face bine sa intelegi ca tu esti singurul vinovat de accident. Femeia aia n-are nici o vina. Esti periculos, omule. Si ti-ai luat motor, vad. Cumplit. A mai aparut un calau pe sosele.

 

Sa nu-mi iei vorbele drept insulte. Sunt doar observatii. Spuse direct si fara mila.

Sper sa pot determina astfel sa-ti schimbi atitudinea pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajitorule, vezi ca omul n-a inteles ce-ai spus.

 

Exista oameni care gresesc, iar dupa ce le explici cu ce au gresit, tot nu inteleg.

Astia sunt cei mai periculosi in trafic. Astia ne omoara din inconstienta. Si dup-aia ne invinovatesc tot pe noi.

 

Razvane tata, ai face bine sa intelegi ca tu esti singurul vinovat de accident. Femeia aia n-are nici o vina. Esti periculos, omule. Si ti-ai luat motor, vad. Cumplit. A mai aparut un calau pe sosele.

 

Sa nu-mi iei vorbele drept insulte. Sunt doar observatii. Spuse direct si fara mila.

Sper sa pot determina astfel sa-ti schimbi atitudinea pe strada.

Omule, sincer cred ca vorbim aiurea. Eu tocmai am postat mai sus un reply in care afirmam ca sa terminati cu aceste discutii deoarece eu sunt singurul vinovat. Si sunt vinovat pentru ca mi-am permis sa ies cu motorul pe o vreme de kkao.

 

Spre informatia ta este a 7-a motocicleta care o am si nu mi s-a intamplat sa am vreodata un accident - insa se intampla cand te astepti mai putin. Referitor la cat de periculos sunt eu - aici e clar ca esti pe dinafara. Circulam cu 10 Km/h si la 3 m departare de masina din fata. Asta inseamna pentru mine mers regulamentar si la evitarea oricarui pericol - insa gheata de pe jos anuleaza toate aceste precautii. Daca tu consideri asta ca asta ma face calau, no comment. Referitor la femeie, stai linistit ca are vina ei - soseaua era libera in fata ei, nu era trecere de pietoni, nu era drum in lucru si totusi ea a bagat piciorul la fund crezand ca un om care alerga pe margine ii va intra in fata.

 

Nu iau drept insulte replicile tale pentru ca consider ca sunt spuse gratuit si in necunostiinta de cauza. As vrea sa te vad pe tine pe motor, la 10km/h cu gheata si sa vedem cine mai e "calaul" in discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la femeie, stai linistit ca are vina ei - soseaua era libera in fata ei, nu era trecere de pietoni, nu era drum in lucru si totusi ea a bagat piciorul la fund crezand ca un om care alerga pe margine ii va intra in fata.

 

Sa stii ca si eu cind vad un individ alergand pe trotuar ma gindesc ca fuge dupa autobuzul care se apropie de statia aflata pe cealalta parte a drumului sau dupa tramvai.

Nu este deloc deplasata reactia femeii, exista riscul iminent de a se trezi cu 'alergatorul' pe capota deoarece, daca ii trecea aluia prin cap sa traverseze , iti garantez eu ca nu se uita.

Daca frina pentru ca a vazut reduceri la vre-un magazin sau o prietena pe trotuar se chema ca a oprit brusc fara justificare, asa insa aduce a conduita preventiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am permis sa ies aproape in fiecare zi cu motoru de 5 luni incoace. Nu pot sa-l las singurel in garaj indiferent de vreme. ( polei ghiatza nametzi, cand lumea ramanea cu mashina in zapada in mijlocu drumului eu veneam incet par par si treceam... ) Deci... concluzia... aici e vorba si de noroc. Noroc de care am avut parte de 10 ori peste limita maxima admisa de lege :friends: :cheers: so... acum ninge... e 4 fara 15... si sunt constient ca la 12 noapte o sa ies cu "Gogu" sa imi mai arate ca merge si pe zapada cumintzel fara sa ma tranteasca... noroc si bulan exagerat va urez tuturor.... Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...