Sari la conținut

Gaselnitze Prin Italia


mihaiachi
 Share

Postări Recomandate

In w/e am fost la Roma. Langa Porta Porteze e un pod. Malul drept, in amonte de pod, la 50 de metri de el, e un ponton. Langa ponton, 3 scutere aruncate in apa. Stau demult, nu cred sa mai fie ceva bun in motoare, dar rotzi, ghidoane etc....

Apa era oarecum mica, e de presupus ca atunci cand ploua sunt acoperite.

Eu am luat doar o oglinda si un bloc electronic de aprindere- eram cu avionul deci nu puteam sa car, si nici nu vroiam sa ma fac ca porcul in noroi.

post-3593-1193211725_thumb.jpg

post-3593-1193211737_thumb.jpg

post-3593-1193211749_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este celebru in italia sa furi un scuter, sa te plimbi si sa il arunci. nu glumesc. este o problema a autoritatilor.

 

prima zi in care am venit in belgia a trebuit sa imi duc niste acte si stiu ca lana cladirea unde am mers am vazut primul gunoi aruncat pe spatiul verde: sistemul de inchidere de la o viziera. si mi-am zis : natia asta are alt fel de gunoi.

 

cand am veni in belgia am inceput sa vad biciclete abandonate pe strada. unele bune. am avut cam 5 bicle in acelasi timp. acum am 3. bune. ma doare sufletul ca nu le pot lua in tara. as putea aduce un camion de bicle acasa.. fara probleme.. viata. alte nevoi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-ma'n pace ca am venit din Frantza cu duba plina deasupra de biciclete, 10 in total, din care 7 ale mele. In clipa asta am in sufragerie... stai sa numar... 5 biciclete mari si 3 de copil, si mai am pe hol 2 mari si in baie inca una :D

Putzin probabil sa ma duc in viitorul apropiat cu mashina la Roma, e total in afara rutei mele (Rom- Frantza) Dar cine shtie....

Oricum faza sa arunci motorul in rau e de tot cacatu'... ;) Adica il fura-il fura... dar de ce sa-l distruga pe urma???? Nu poa' sa-l abandoneze pe undeva, sa fie gasit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nu ma intreba de ce sunt idioti si le arunca (desi intrebarea e retorica). din acelasi motiv din care si in amsterdam arunca biciclete in canal. franta ca franta (am vazut doar parisul) dar sa vezi la biciclete belgia.. rai frate..

 

si zici ca faci curse in franta ? poti la nevoie sa care o motocicleta ? de ce intreb? e bine de stiut, daca gasesc pe langa paris o ocazie sau piese sa stiu daca le pot trimite acasa.. (desi nu intentionez sa achizitionez ceva curand)

 

numai bine.. spor cu fiarele... am ajuns de l o bicicleta fara cauciucuri la o bicla aproape noua, cric telescopic si cealalta bila are frana pe tambur. ma cizelez .. ;)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate ca acele scutere aveau casaco care valora mai mult dekat daka le-ar fi vandut, asa ca omu lea arunkat in rau pt ca nimeni nu le-ar fi cautat acolo si nici nu sar fi vazut sau sar fi gasit piese din ele in targuri........ Mai shtiu eu pe unu cu un bmw din 2001 care na reusit sa il dea pe 8000 euro, ia facut casco si la dat dauna, a luat 10 000 de la casco + a vandut ce mai era bun din masina pe piesa si a mai scos inca vre-o 2000 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Frantza nu ma duc asha departe- doar in Alsacia. Dar daca imi plateshti integral gazul dincolo de Alsacia (imediat la granitza cu Jermanica, la Strasbourg), ma duc unde vrei tu. Pot duce motor dar oarecum desfacut (macar furca fatza) pt ca duba nu are usha in spate deoarece acolo este motorul, am doar usha culisanta iar suprafatza acolo e de 1,20/1,60 metri.

Daaaar: intentzionez sa cumpar o platforma sau o remorcutza.

Sebastian: motoarele alea nu se cheama ca sunt pitite, ca se vad de la o poshta, apa le acopera doar cand creshte nivelul.

Ma mir ca nu le-a scos garda de acolo sa vada ce shi cum cu ele ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Frantza nu ma duc asha departe- doar in Alsacia. Dar daca imi plateshti integral gazul dincolo de Alsacia (imediat la granitza cu Jermanica, la Strasbourg), ma duc unde vrei tu. Pot duce motor dar oarecum desfacut (macar furca fatza) pt ca duba nu are usha in spate deoarece acolo este motorul, am doar usha culisanta iar suprafatza acolo e de 1,20/1,60 metri.

Daaaar: intentzionez sa cumpar o platforma sau o remorcutza.

Sebastian: motoarele alea nu se cheama ca sunt pitite, ca se vad de la o poshta, apa le acopera doar cand creshte nivelul.

Ma mir ca nu le-a scos garda de acolo sa vada ce shi cum cu ele ;)

 

nu e solutia ideala DAR in belgia poti inchjiria foarte ieftin o remorca. in caz de urgenta merita sa stii. (desi nu ai treaba aici, DAR poti gasi oferte asemanatoare in franta/germania). am vazut remorca de inchiriat si la 100 pe saptamana. daca nu ai alta solutie merita.. spor la deplasari.... inca ceva.. daca vrei nirpu/ural, mai ieftin ca in romania pot sa iti zic de unde sa il iei din olanda/belgia. socant dar sunt mai ieftine. am vazut si ij planeta 5 la 500 euro si arata impecabil ... (le-am vazut pe net ce-i drept)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce se duc romanii in italia ? ;) :D

Lool frate poi scuteru ala si un copil de 10 ani il fura dak il vede asa :blbl:))))) prea tare si vb aia si pe mine mar tenta numa k nu ma bag la asa ceva =)) ca dupaia 10 ani prin parnaie nare rost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e solutia ideala DAR in belgia poti inchjiria foarte ieftin o remorca. in caz de urgenta merita sa stii. (desi nu ai treaba aici, DAR poti gasi oferte asemanatoare in franta/germania). am vazut remorca de inchiriat si la 100 pe saptamana. daca nu ai alta solutie merita.. spor la deplasari..

Pai stai ca la banii aia (100E) gaseshti remorcutza de cumparat (de-astea mici, de 3-400 kg). Vreau sa cumpar ca eu o sa plec pe acolo dar nu prea am chef de munca ;) , vreau sa aduc mashini, motoare, biciclete, te miri ce....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai ca la banii aia (100E) gaseshti remorcutza de cumparat (de-astea mici, de 3-400 kg). Vreau sa cumpar ca eu o sa plec pe acolo dar nu prea am chef de munca ;) , vreau sa aduc mashini, motoare, biciclete, te miri ce....

pai si unchiu meu tot asa aduce , scutere , motociclete , atv-uri masini , orice !!!!! :D chiar dak va inreseaza scutere , motociclete anuntatima si va zic eu preturile !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...