Sari la conținut

intrebare intrebatoare


hardcore
 Share

Postări Recomandate

sal

 

 

Sa-mi ............................................. ce superb e :banana: :banana:

 

 

Multe felicitari celui ce l-a facut, e extraordinar(da extra.........)!

 

Inca o data felicitari(si poate mai multe informatii despre el(nipru ma refer :banana: )).

 

bafta si numa bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele Niprului este Jihad, si este al fratelui si colegului meu de club si betivanie, Aga, din Targu Mures. Motorul a fost cumparat toamna anului trecut de la un tip din Odorheiul Secuiesc. El a modificat asa, cum arata pe poze (dupa aia am mai modificat pe el.. :cheers: ) Nu a fost ieftin, dar a meritat pretul, merge foarte bine, are un sunet mortal. Un lowrider, facut si modificat cu bun gust, dupa parerea mea. Nu este de vanzare, dar tipul, care a construit motorul lucreaza la comanda, a facut cateva custom-uri deja. Daca va intereseaza, pot sa aflu numarul lui de telefon. Bafta si numai bine.. :banana: :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am poze cu starea de ,,dupa''. A primit un suport micut pentru bagaje iar pe suport este seaua de spate (se poate lua jos oricand), indexurile schimbate si mutate aparatorul de noroi modificat. Mai mult am umblat in motor, pt. a avea o performanta mai mare. Carburatoare, pistoane, etc. Motocicleta are cadru de M72 semirigid, roata de spate e de la Dacia 1100, kilometraj de la Wartburg 1000, rezervorul e no name, dar credem ca e de la ceva japoneza, restul handmade, bineinteles in afara de motor. Cand scoate Aga afara din garaj, o sa mai fac poze, iar numarul de tel. al tipului o sa postez aici. Have a wide, open road!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburatoare modificate de Jupiter, pistoane bombate, grup de fuga, vibrochene, biele, segmenti, simeringuri nou-noute, aprindere electronica, cardan nou lungit profesional (cel care a fost, batea). Motorul a fost dezmembrat total, aproape toate piesele sunt nou-noute. Pana aici cam atat... :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

OMG!!! 2 intrebari , unda deriva din cealalta...

 

1-este inmatriculat?

}if=yes; then

 

2-vreau si eu una:D!!!

 

 

Este super, felicitari omului care a reconstruito, personal sunt un amator, dar intentia conteaza... Ideea este ca daca as putea sa-mi fac una la fel si sa o pot inscrie in circulatie as fii foarte fericit, as avea un motor sub 1000 de $ care arata frumos... :crack: :sick: Nush ce sa mai scriu=zic... vreau info.. cat de mult pot sa modific o motocicleta si totusi sa o pot inscrie? Sau, daca imi cumpar parti din afara tzarii si le asamblez eu aici de mana, am sanse sa o inscriu? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMG!!! 2 intrebari , unda deriva din cealalta...

 

1-este inmatriculat?

}if=yes; then

 

2-vreau si eu una:D!!!

Este super, felicitari omului care a reconstruito, personal sunt un amator, dar intentia conteaza... Ideea este ca daca as putea sa-mi fac una la fel si sa o pot inscrie in circulatie as fii foarte fericit, as avea un motor sub 1000 de $ care arata frumos... :crack: :lol: Nush ce sa mai scriu=zic... vreau info.. cat de mult pot sa modific o motocicleta si totusi sa o pot inscrie? Sau, daca imi cumpar parti din afara tzarii si le asamblez eu aici de mana, am sanse sa o inscriu? :disappointed:

 

Nu,din pacate,PRACTIC< nu ai sanse.TEORETIC,o dai in omologari(MULTI BANI!!!!),in spagi(sintem in romania),si cind tragi linie la final,si insumezi:nervi,timp,munca,bani,... :sick: te gindesti ca mai bine'ti cumparai un Heritage Springer .... sint faine filmuletele cu Orange County Chopp.,dar adu-ti aminte de cintecul lui U2:Outside is America....iarta-ma ca te-am dezamagit,dar si eu am meditat destul de mult la "problema asta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va fi greu cu inmatriculatu odata ce pui roat de dacie care e pe 14 si tie in carte iti scrie de 19, apoi taiterui in cadru, bla,bla.....,

Mai nou RAR e foarte sever(nu ca nu ar fi fost si pina acuma), se leaga de orice suruburii. e posibil sa reusesti.

sfaturi

ar fi varianta s-o cumperi originala, mergi cu ea la RAR pentru nota de identificare s-o poti inmatricula, daca nu ai ITP valabil mergi la un service autorizat ,si nu la RAR, o inmatriculezi pe numele tau si apoi te pui pe treaba.

dar fi cu grija

mai nou umbla politia cu Ingineri de la RAR, pe strada, si numa asa ai sansa sa ramai fara carte de identitate, si o amenda de toat frumusetea.

sau!

faci modificarile dorite da vezi sa fie cu cap, si bine facute,( te interesezi la RAR pentru omologare cam ce ai vrea sa modifici si sa fi sigur ca se va putea omologa) o omologhezi modificata si gata, mergi linistit, far stres si mindru pe mobra ta,dar te atentionez ca costa mult si nu se da usor omologarea.

spor la treaba!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu asa ca musca in lapte. Am vazut poozele si vreau sa va intreb ceva care ma framanta demult in legatura cu chopperele astea. Mi se pare saua mult prea jos, cum mai vezi in fata, iar mainile dak stau atarnate nu obosesc? nu te dor mainile daca le tii acolo? Coarnele fiind mult mai sus fata de sa, poti lua directie bine? Haideti sa facem o comparatie intre IJ si Nipra din poza? IJ-ul e normal, care e mai comod ?(eu zic ca Ij,nu te dor mainile), care ia directia mai bine ? (tot IJ zic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of, iar tragi concluzii din poze?

trebuie sa te urci pe un motor ca sa-ti dai seama cum te simti pe el.

 

Unii se simt confortabil pe choppere, altii pe vitezane. Depinde de la om la om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...