Sari la conținut

Accident Mortal 28.10.2007 - Doi Tineri Din Cugir


FLAMINGO
 Share

Postări Recomandate

Cel putin Cugirul nu ia uitat pe cei 2 !!! ceva poze de sambata de la locul accidentului !!! ne pare rau ca nu am putut sa ne strangem mai multi !!! miar place daca cineva ar mai posta aici, pt ca nu trebuie sa uitam ziua de 28.10.2007 !!!

 

 

 

 

Asfalt uscat COSTELLO & ADI ... ne vedem cand iasa soarele !!!

post-20725-1194510989_thumb.jpg

post-20725-1194511033_thumb.jpg

post-20725-1194511157_thumb.jpg

post-20725-1194511230_thumb.jpg

post-20725-1194511285_thumb.jpg

post-20725-1194511324_thumb.jpg

post-20725-1194511385_thumb.jpg

post-20725-1194511441_thumb.jpg

post-20725-1194511522_thumb.jpg

post-20725-1194511558_thumb.jpg

post-20725-1194511656_thumb.jpg

post-20725-1194511712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oameni buni nici nu va puteti da seama (cei care nu l-ati cunoscut) ce ati pierdut ,un adevarat show de fiecare data cand ieseam cu motoarele,cel mai adevarat motociclist evere poa' sa fie unde o fi k tot costello al nostru ramane si adi saracu' ar fi dat orice numa sa puna curu pe un motor,urma sa isi ia si el saracu,Dumnezeu sa ii odihneasca in pace,nu meritau asa ceva,macar au murit fericiti;

cat despre hapciupaliticul ala de shofer cu fata de criminal si de atunci inainte si cu caracter de criminal, se zice k este in italia la casa lui dai-as pamant cat le-a dat sie l lu costellos i adi.nu ar avea parte de zilele lui pe pamant din partea mea cat mai putine f...-l in gura de retardat p...ii

post-1522-1194642358_thumb.jpg

post-1522-1194642389_thumb.jpg

post-1522-1194642415_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Imi pare rau ca ma bag si eu ca musca-n lapte, dar din cate am inteles eu macaronarul ala mergea pe contasens si ar fi fabulos sa presupunem ca baietii aia mergeau pe chopper/cruiser cu o viteza fabuloasa in localitate, asa ca intreb si eu ca prostu': macar l-au bagat la zdup pe broscar?

2. Daca nu l-au bagat la zdup si ca sa-l bage la zdup costa (ca probabil trebuie sa ai niste avocati buni), exista posibilitatea sa se dea niste donatii in acest scop, si daca da unde si cum?

Nu stiu cat foloseste sa dam doar cu R.I.P., poate ca mai bine dam uneori si din portofel ca sa-i mai bage la zdup pe dementii astia care omoara motociclisti parca intentionat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Imi pare rau ca ma bag si eu ca musca-n lapte, dar din cate am inteles eu macaronarul ala mergea pe contasens si ar fi fabulos sa presupunem ca baietii aia mergeau pe chopper/cruiser cu o viteza fabuloasa in localitate, asa ca intreb si eu ca prostu': macar l-au bagat la zdup pe broscar?

2. Daca nu l-au bagat la zdup si ca sa-l bage la zdup costa (ca probabil trebuie sa ai niste avocati buni), exista posibilitatea sa se dea niste donatii in acest scop, si daca da unde si cum?

Nu stiu cat foloseste sa dam doar cu R.I.P., poate ca mai bine dam uneori si din portofel ca sa-i mai bage la zdup pe dementii astia care omoara motociclisti parca intentionat...

 

1. "Macaronarul " :burnout: :cheers: :bounce: nu este chiar macaronar.. e un moldovean :P plecat in italia... si .. nu, nu cred ca l`au bagat inca la zdup... cred ca e bine merci la "el acasa" in italia :P !!!

2. E adevarat ca un R.I.P. nu ajuta, e drept ca un ban e mai bun, dar cine ... cati ar fi dispusi sa ajute familia ??? Pt. treaba asta trebuie ceva organizat !!!

3. Majoritatea sau plictisit deja sa citeasca despre accidentul asta, au trecut deja 2 saptamani si nu le mai pasa!!! Asta e !!!

 

Asfalt uscat COSTELLO & ADI .... ne vedem cand iasa soarele ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zoly nu zi k nu le mai pasa,sau cel putin nu generaliza,de donatii noi suntem cu sufletul impacat,cel putin asa cred si de u,si cat ne ajutau puterile am facut ce am putut,ce puteam sa mai facem?orice am face ii in zadar pt ei,pt familiile lor vom face in continuare ce putem,si cand a fost nevoie noi am fost acolo:*

Editat de paranoya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. "Macaronarul " :) :hug: :D nu este chiar macaronar.. e un moldovean :what: plecat in italia... si .. nu, nu cred ca l`au bagat inca la zdup... cred ca e bine merci la "el acasa" in italia :moto: !!!

2. E adevarat ca un R.I.P. nu ajuta, e drept ca un ban e mai bun, dar cine ... cati ar fi dispusi sa ajute familia ??? Pt. treaba asta trebuie ceva organizat !!!

3. Majoritatea sau plictisit deja sa citeasca despre accidentul asta, au trecut deja 2 saptamani si nu le mai pasa!!! Asta e !!!

 

Asfalt uscat COSTELLO & ADI .... ne vedem cand iasa soarele ....

 

Ma baetzi...legat de donatii:Zoli&Bogda....inaintea inmormantarii jos in "Bardezi-7draci" au fost stransi nishte bani daca va aducetzi aminte :eek: de catre Madalina..si ei au fost dati la tatal lui CostelloESTE VORBA DE SUMA DE 1700 LEI!ADICA 17 MIL LEI VECHI nu zic ca au fost f mul;ti dar totusi a fost ceva din partea motociclistilo si cativa scuteristi.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pacat de acesti oameni adevarati fara vina. Dumnezeu sa-i odihneasca!

Cat pt. acesti nenorociti care omoara oameni pe strazi le-as lua gatul cu roata de spate, turand la maxim si apasat tare pe gatul lor :rolleyes:

dar si cei care ar trebui sa-i judece, merita la fel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Costello shi Adi!!!

 

-e prea tarziu pentru injuraturi shi alte kkturi...inevitabilul s-a produs...!!

-doar pe Costello l-am cunoscut, a fost un prieten bun...plin de viatza.Imi amintesc zilnic de el, dar nu pot sa-l readuc la viatza, chiar daca in sufletul meu va ramane mereu acelashi om de nota 10..!

insa asta-i viatza...e de cacao de multe ori...dar tre sa mergem inainte cu capul sus!!

 

==tot ce pot spune--aveti mare,mare grija de voi!!!!shi la Costello i-am spus chestia asta cu o saptamana inainte de accident shi se pare k nu m-a ascultat:((==

:rolleyes:

post-29615-1198280957_thumb.jpg

Editat de --Adriana--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Din proprie experienta stiu ca pe o etapa de drum de 100 km mi se intimpla "evimentul" asta de cel putin 2 ori....adica> coloana pe contrasens///o conserva/duba/tir/camion/jeep ..etc ....iese in depasire in timp ce eu circul regulamentar pe banda mea...in 50% din cazuri imi face cu farurile./ sa ma trag ca trece EL, geniul soselelor, Alain PROST si Sena redivivus, care de fapt ar merita un monopost la monaco, nu un logan pe DN XX..........

de multe ori imi si facea domnul sofer de masina semn ca sa trag mai pe dreapta...ca dara trece EL...si cind veneau din fata in depasiri riscate...si cind ma depaseau pe mine....ii deranjeaza la culme faptul ca trebuie sa acorde acelasi spatiu unui motor ca unei masini pe banda de sens...

Credeam ca doar eu o patesc. Nu de putine ori am iesit la 90-100km/h in afara drumului, pe nisip, pietris. Ultima data i-am vazut zambind, doi bronzati intr-un papuc ruginit, eu cu faza lunga si adrenalina la maxim pe langa asfalt dansand prin gropi, ei intr-un papuc carosat care tinea mortis sa depaseasca in curba, peste dunga continua, un camion. M-au vazut dar nu au vrut sa reintre in coloana, au pus faza lunga si au accelerat. Daca ciupeam frana eram in sant, daca nu lasam ghidonul sa joace cum vrea iar ieseam in decor. Am avut noroc. Am vrut sa intorc dupa ei dar eu eram singur ei erau doi. Prahova, soseaua de centura a Ploiestiului spre Bucov.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca nu si-a dat seama nimeni in afara de tine de asta......

 

eu as putea jura ca asa e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"up" adica "sus, in capul listei" ;) era si o fata trista acolo ;) of...of...

acestia au fost prietenii mei pe care ii comemorez. poate ca daca am reciti unele topicuri de aici, nu ar mai apare altele noi...

 

/index.php?showtopic=208265.

Editat de Kenno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...