Sari la conținut

Concert Scorpions La Sibiu


marius_imv
 Share

Postări Recomandate

dar cu motocicleta merge cineva la sibiu? imi pare rau, dar ma simt ca pe un forum de loganisti. e un topic frustrant si da o nota despre nivelul motoretismului din romania. hai, la rusine cu voi.

 

vezi ca esti bandit? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Krupp, nu cred ca e o idee buna. Motociclisti sunt, nu "loganisti", dar de ce sa nu te gandesti si la integritate si sanatate.. pe vremea asta poti sa ai gheata sau zapada pe drum, frigul nu e o problema pt cine are echipament adecvat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cu motocicleta merge cineva la sibiu? imi pare rau, dar ma simt ca pe un forum de loganisti. e un topic frustrant si da o nota despre nivelul motoretismului din romania. hai, la rusine cu voi.

 

fratioare azi dimineata am derapat pe gheata cu masina..noroc ca nu aveam viteza...afara erau -2 grade..daca te tin pe tine incheieturile sa vii la sb si apoi sa pleci noaptea la-5 grade spre bucuresti(ca am uitat sa iti spun toate locurile decente de cazare sunt luate de vreo 2 sapt..nu ai decat..go for it...iar cu treaba cu "forum de loganisti"las-o mai moale cu jignirile ca nu are sens...sezonul moto este oficial si neoficial inchis in toata europa..si nu ma consider deloc loganist fiindca am grija de sanatatea mea...cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci!

Am 3 locuri in masina, cotizante la benzina cu 30 lei dus-intors!

Telefonul meu este 0730.122.652, daca vreti sa mergeti din bucuresti sunati. Plecam pe la 12 (gasim un punct comun sa va iau) si ne intoarcem fix dupa terminarea concertului.

 

Sa va vad :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine, noi astia care ne oferim sa mergem cu masina sa ne strangem si sa mergem cu una sau doua respectiv masini, ca vad ca ceilalti care ziceau ca vin dar nu au cu ce nu dau niciun semn de viata. Parerea mea! Si nu sunt Nea Nicu Vacaroiu :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine, noi astia care ne oferim sa mergem cu masina sa ne strangem si sa mergem cu una sau doua respectiv masini, ca vad ca ceilalti care ziceau ca vin dar nu au cu ce nu dau niciun semn de viata. Parerea mea! Si nu sunt Nea Nicu Vacaroiu :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fm si noi cateva masini , eu pot sa plec undeva dupa amiaza pt ca acum sunt de noapte la munca , ies la 6 dimineatza si vreau sa dorm cateva ore ,

spuneti o ora dupa amiaza si un loc :burnout:

 

--- Mesaj completat în 10 Nov 2007 01:40 -------------

dar cu motocicleta merge cineva la sibiu? imi pare rau, dar ma simt ca pe un forum de loganisti. e un topic frustrant si da o nota despre nivelul motoretismului din romania. hai, la rusine cu voi.

 

bai ai inebunit , o sa fie zapada pe drum , sa anuntzat ceva ploaie , ninsoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fost-am la sibiu... plecat-am 3 din bucuresti cu o masina sambata dimineata, pe la un 10. plouat intr-una pana dupa iesirea din pitesti. pe valea oltului, frig, vant naspa, mers incet. (btw, cand am intrat pe autostrada, undeca pe la 10:30-11, ploaie naspa, un motociclist venea spre bucuresti cu un sport-touring inchis la culoare.... sper ca a ajuns intreg acasa!). popas pe dealu' negru la un mic si apoi am mers intins pana la sibiu. acolo am facut stanga spre paltinis unde am gasit niste pensiuni frumoase de ne-am cazat. ne-am intors inapoi in oras si ne-am pus pe concertat. la compact am gasit un gang unde vindeau aia vin fiert si ne-am retras acolo, iar la scorpions ne-am amestecat in multime... dupa vreo 5 melodii, foame, frigul si aglomeratia ne-au manat catre un local calduros. aici intervine problema: cu greu am reusit sa iesim, pur si simplu, parca tot sibiul venise la scorpions, batrani, copii, oligofreni, toata lumea era acolo!!!! no, dupa ce am reusit sa ne strecuram "afara" nu am gasit nici o carciuma libera sa mancam ceva, toate erau full-full (undeva pe la 11:30 seara). ne-am intors la pensiune, si am mancat o teapa de platou rece pe care am dat 500.000. ca sa ne mai alintam foamea, aproape am lins o sticla de Jim Beam. dimineata, zapada, cacalau. frumos delatfel. am facut si o plimbare pana la paltinis, ne-am batut un pic cu zapada, si asta a fost tot. dupa ora 3, back to bucharest.

nu am vazut urma de motociclist pe drum (exceptie cel de pe autostrada buc-pitesti si inca un chopper tras intr-o benzinarie pe valea oltului). in rest nimic. la concert am mai vazut niste baieti imbracati in piele cu nu-stiu-ce Timisoara Choppers...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost-am si eu pe acolo......... Sonorizare mai proasta nu mi-a fost dat sa aud la un concert de talia asta, pana acum. Trecand peste faptul ca boxele nu aveau putere, dar pe anumite melodii distorsionau rau de nu intelegeai ce vor sa cante oamenii aia. :)

Partea interesanta a fost abia dupa concert cand ne-am retras intr-un bar cu alti oameni de prin sibiu si am mai chefuit o tzara.

Iar a doua zi, IARNA tata......iarna in toata regula. Am stat in Cisnadioara si acolo s-a depus numai bine pentru o bulgareala. Am dat o tura si prin Paltinis sa vad cum e partia de ski si dupa aia spre casa....... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jale..atat pot sa spun...jale sonorizarea a fost ...cumplita..in rest inghesuiala ca la nebuni,tot full..ca sa mancam ne-am dus spre caminele studentesti,frigul si vantul au pus punctul pe i si am fugit pe la 11 din sibiu...sunt curios daca bikeru care era cu gura mare si ne zicea la toti sa ne fie rusine chiar a fost cu motorul la sb...eu personal nici batut nu veneam cu motorul pe canceru ala... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...