Sari la conținut

Despre Honda SLR 650, FX 650 Vigor si FMX 650


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 392
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aha...o diferenta de 30 de kg. a mea are 190 kg fara benzen...ma gandeam sa o schimb cu una mai usoara pt ca la endureala nu prea e ok pt mine ca fata cu toate ca am ceva forta si ambitie.. cand se duce .. se duce ...direct pe jos. si m-am cam saturat sa trag de ea sau sa-mi chinui prietenii... cred ca o sa caut ceva mai cross atunci.

 

multumesc mult pt raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu dupa 1 an jumatate nu mai am treaba cu greutatea ei, mi se pare foarte usoara, daca se inclina foarte mult o tin si reusesc sa o indrept fara sa o scap. De jos nu am ridicat-o niciodata insa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu dupa 1 an jumatate nu mai am treaba cu greutatea ei, mi se pare foarte usoara, daca se inclina foarte mult o tin si reusesc sa o indrept fara sa o scap. De jos nu am ridicat-o niciodata insa.

Intr-adevar, pe asfalt sau macadam nu-i bai. Insa daca ai scos-o in teren, e ditai vaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 20.06.2009 plec pe Transalpina (cu inca 3 prieteni) cu intoarcere duminica 21.06.2009 pe Transfagarasan.

Traseul: sambata-> Bucuresti - Pitesti - Dealul Negru - Rm. Valcea - Novaci - Ranca - Sebes (noaptea o sa ne cazam la Sebes la un Motel - probabil Dacia)

duminica: Sebes - Sibiu - Cartisoara - Balea - Vidraru - Curtea de Arges - Pitesti - Bucuresti

 

O sa fim cu 4 motociclete (Honda Vigor, Gilera RC 600, Suzuki DR-Z 400 supermoto si Suzuki SV 650).

 

Da ca mai vrea cineva sa se alature, sa dea un semn din timp.

 

Daca nu, revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha...o diferenta de 30 de kg. a mea are 190 kg fara benzen...ma gandeam sa o schimb cu una mai usoara pt ca la endureala nu prea e ok pt mine ca fata cu toate ca am ceva forta si ambitie.. cand se duce .. se duce ...direct pe jos. si m-am cam saturat sa trag de ea sau sa-mi chinui prietenii... cred ca o sa caut ceva mai cross atunci.

 

multumesc mult pt raspuns

 

 

Nu isi are rost completarea, e enduro stradal...si asta spune tot.

 

Ba isi cam are rost - fata intreba de greutate facand referire la endureala, nu la sosea. Oricum si F650u de care era vorba in discutie e tot enduro stradal. Pentru orice fel de endureala unde se mai intampla sa 'se duca' un pic in laturi, ceva usurel (pana in 140-150kg) e recomandat. Si unul la care sa poti pune doua varfuri sau o talpa jos, cel putin. O capritza de 350-400-450, coborata din juguri si suspensie, ar fi cam ce ii trebuie ei. In sensul asta a fost facuta completarea.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ... am vazut si eu. De aceea tocmai mi-am comandat un cort mic de pe louis.de. :D

Super, atunci specifica si pe topicul de sus, pentru ca incercam sa facem o lista asa in mare cam cati vom fi.

O sa facem oricum o plecare din bucuresti mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze noi cu magarusul in peisaj montan.

 

Ma tenteaza sa-i pun un rezervor de 22 de litri de la Acerbis de care am facut rost si-mi cam prisoseste.

Sa vedem cum se aseaza saua pe el...

Daca se aseaza saua (ca e mai ciudata ca cea de SLR) sa vezi lume autonomie de peste 400 km/plin.

post-9333-1246007462_thumb.jpg

post-9333-1246007511_thumb.jpg

post-9333-1246007720_thumb.jpg

post-9333-1246007785_thumb.jpg

post-9333-1246007830_thumb.jpg

post-9333-1246007948_thumb.jpg

post-9333-1246007989_thumb.jpg

post-9333-1246008031_thumb.jpg

post-9333-1246008069_thumb.jpg

post-9333-1246008198_thumb.jpg

post-9333-1246008268_thumb.jpg

post-9333-1246008355_thumb.jpg

Editat de cturturica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor la adaptari. Daca nu iti iese din prima, nu dispera: ia un ciocan mai mare. Dar nu inainte de a ne povesti si noua :)

 

I-l pui pana pe 3-4-5? :)

Maine fac prima incercare. Daca nu iese din prima... macar ma lamuresc cat ar trebui sa fie ciocanul de mare. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine fac prima incercare. Daca nu iese din prima... macar ma lamuresc cat ar trebui sa fie ciocanul de mare. :laugh:

Are cineva idee unde gasesc, in toata tzara asta mare, un T-eu sau un Y de 6 mm pt furtunul de benzina?

Ca am cautat la piese auto, la KTM si Honda si nu au si fara ala nu pot sa-mi pun maine rezervorul ala mare.

Editat de cturturica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee unde gasesc, in toata tzara asta mare, un T-eu sau un Y de 6 mm pt furtunul de benzina?

Ca am cautat la piese auto, la KTM si Honda si nu au si fara ala nu pot sa-mi pun maine rezervorul ala mare.

 

Bricostore sau din astea ai incercat?

 

...aaaa, da ce-ti trebe? Furtunele alea nu-s unu de ON si altu de RES? Sau vorbesc io prostii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bricostore sau din astea ai incercat?

 

...aaaa, da ce-ti trebe? Furtunele alea nu-s unu de ON si altu de RES? Sau vorbesc io prostii?

Am rezolvat... nu se poate.

Nu merge rezervorul de XR 600.

Pe Vigor am o iersire pe stanga (robinetul cu on, off, res) si doua iersiri pe dreapta, un furtun mai gros si altul mai subtire si nu am avut rabdare sa vad care si cum sunt racordate la carburator.

Pe rezervorul de XR 600 sunt 2 iesiri identice, 2 robineti cu on, off, res care ar trebui racordate intre ele printr-un T-eu si apoi pe o singura intrare in carburator.

Asta e...

Noroc ca am descoperit ca mi se rupe cablul de ambreiaj. Se mai tine in 4 spire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume, lume!

Sunt pe punctul de a lua un SLR din 97 pe la 1300E si vreo 30 mii km ( cu toate ca arata de 70- Italia )

Deranjez si eu cu o intrebare:

Cat e de nasol ca-i facut in Spania?

Treaba asta ma cam deranjeaza, am inteles ca nu e asamblat acolo ci e produs in totalitate in Spania...

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...