Sari la conținut

Despre Honda SLR 650, FX 650 Vigor si FMX 650


Postări Recomandate

Lume, lume!

Sunt pe punctul de a lua un SLR din 97 pe la 1300E si vreo 30 mii km ( cu toate ca arata de 70- Italia )

Deranjez si eu cu o intrebare:

Cat e de nasol ca-i facut in Spania?

Treaba asta ma cam deranjeaza, am inteles ca nu e asamblat acolo ci e produs in totalitate in Spania...

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

 

 

:)

 

Nu crede tot ce se spune.....Montesa e fabrica(si localitatea probabil) adica acolo se asambleaza mai toate hondele pentru europa de vest .Adica normal unele piese sunt produse acolo dar nu toate.Valabil pentru honda mea, cred ca si pt a ta.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Toate SLRurile sunt produse in Spania. Momentan tot ce e nou e produs mult mai aproape de piata de desfacere decat s-ar parea la prima vedere. Exceptie fac unele BMWuri care isi aduc motoarele din China. Nu-ti face tu griji pentru tara de fabricatie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri.

 

Tocmai am cumparat-o pe o ploaie torentiala si s-a comportat ireprosabil.

 

 

A lasat-o la 1000E, 1998, 32.000 km, un singur proprietar in Italia, impecabila dpdv mecanic, mici defecte optice ( puncte de rugina, rezervor putin infundat, etc). Toate consumabilele noi, exceptand gumele.

Bine ca n-am luat-o din UK, ca ma chinuiam ceva ca sa-i pun ghidonul pe stanga :laugh:

Cum vi se pare pretul?

 

PS: aveti cumva un manual de service la indemana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e prima mobra, pana acum le-am cam schimbat ca pe sosete. Fierul pe mecanica chiar pare in mintile lui. Acum, ramane de vazut ce hibe ascunde. In motor nu e umblat nici macar pentru jocul termic. Discuri de frana originale, gume coapte din 2002.

Cine stie, poate sunt norocos....

 

 

 

 

Nu e prima mobra, pana acum le-am cam schimbat ca pe sosete. Fierul pe mecanica chiar pare in mintile lui. Acum, ramane de vazut ce hibe ascunde. In motor nu e umblat nici macar pentru jocul termic. Discuri de frana originale, gume coapte din 2002.

Cine stie, poate sunt norocos....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am slr-ul de 13000 km si nu am nici cea mai mica problema de mecanica la el...nu mi-a facut nici macar o figura. Eu zic ca e foarte ok ca e facut la Montesa

:blink:

 

a meu l-am luat la 20500 acum cred ca are peste 30000 nu am apucat sa ma uit de cand am venit de la mare... oricum sa iti zica switch prin ce conditii am fost cu el la sibiu, momentan e ok... nu am gasit nici o pb la mecanica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink:

 

a meu l-am luat la 20500 acum cred ca are peste 30000 nu am apucat sa ma uit de cand am venit de la mare... oricum sa iti zica switch prin ce conditii am fost cu el la sibiu, momentan e ok... nu am gasit nici o pb la mecanica...

Nenea asta nu numai ca si-a bagat SLRu cu gume de strada pe traseu de enduro pur-sange, dar colac peste pupaza mai era si cu pasagera si mergea cu gazu tras :D Sa-ti verifici simeringurile de la furci, ca altceva n-aveai ce paradi la motoru asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OO eu abia azi am spalat=o dupa tura din weekend, avea noroi pe amortizor spate si sub sa de 10 cm...:blink: Intai l-am racait si apoi am spalat :laugh: Am curat si lantul acum face bling bling!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Multumesc la fel!

Sper ca proprietara Honditei mele sa intre si ea pe acest topic cand are nevoie.

and... next will be?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

SLR-istii, mergem la o plimbare la inceput de Septembrie? 5-6 sau 12-13 septembrie.

bucuresti- dealu negru- voineasa- vidra- petrosani- valea jiului- targu jiu- rm valcea- dealu negru- bucuresti

De inoptat undeva pe traseul Petrosani - Targu Jiu, la cort sau pensiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SLR-istii, mergem la o plimbare la inceput de Septembrie? 5-6 sau 12-13 septembrie.

bucuresti- dealu negru- voineasa- vidra- petrosani- valea jiului- targu jiu- rm valcea- dealu negru- bucuresti

De inoptat undeva pe traseul Petrosani - Targu Jiu, la cort sau pensiune.

 

Nu sunt SLR-ist dar ma intereseaza propunerea ta. Daca esti din Balta Alba suntem vecini, ne putem intalni sa discutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt SLR-ist dar ma intereseaza propunerea ta. Daca esti din Balta Alba suntem vecini, ne putem intalni sa discutam.

Perfect. Ai PM. Tu ce motor ai?

Mesaj completat

Eu deja am bagat fiara la garaj. Sezonul asta, pt. mine il declar inchis.

 

Incepe sezonul de schi (sper sa nu-mi mai rup ceva si anul asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
rusine !!!

Lasa mah, sa ai tu loc mai mult pe sosea, ca mie, dupa 10 ani de mers pe fiare, mi-a trecut sa-mi inghetze toate alea (ex: cand ne intalneam pe fiare de Craciun).

Acum cica tre' sa fiu mai responsabil, ca o sa fiu tatic.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa mah, sa ai tu loc mai mult pe sosea, ca mie, dupa 10 ani de mers pe fiare, mi-a trecut sa-mi inghetze toate alea (ex: cand ne intalneam pe fiare de Craciun).

Acum cica tre' sa fiu mai responsabil, ca o sa fiu tatic.

:crack:

Felicitari! Nu stiu daca sa iti urez sa iti calce pe urme sau nu :P Dar sa fie sanatos bebe! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Nu stiu daca sa iti urez sa iti calce pe urme sau nu :D Dar sa fie sanatos bebe! :alcy:

Multumesc!

O sa fie fetitza. Se zice ca fetitzele seamana cu tatzii. Sper sa ma pot tine cu motocicleta dupa ea pe munte.

:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...