Sari la conținut

" Iupy " Are Nevoie De Ajutor


miclaus_andrei
 Share

Postări Recomandate

daca mai ai nevoie de piese de ij sa mi zici ca mai am amici prin bm care au avut sa-i intreb , si cand vin la cj iti aduc si restu de piese de la el .

aprinderea e ultima ta grija acuma , incearca sa faci partea de set motor intai .

 

oricum daca ai nevoie de ceva ajutor zi ca incerc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decata asa mai bine-l reglez pe ghicite......

eu zic sa dai jos chiulasa daca nu detii aparatura, si sa gradezi ceva, urci pistonu la pms si cobori usor pistonu prin rotatie inversa a motorului, tinand rigla pe el :lol: e cel mai lejer si fara aparatura...

 

ochiometric nu te risca decat daca esti ochi de soim(eu asa am facut la mobra si a mers, da la altele nu m-as risca) :D

 

pt distanta dintre platini, poti grada ceva, sculptezi un lemn si verifici cu un subler, daca n-ai lere si alte porcarii :D

 

deh, ne intoarcem in neolitic :cheers:

 

@Diana: ma da le ai cu mecanica....sau e vrun preten ascuns pe acolo? :P

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprinderea ma doare pe mine ca setu se rezolva in vreo 70 lei si 4 ore

 

 

iti iei magnetou de minsk cu tot cu apolitana, ii faci o flansa de prindere si gata(5 ore de lucru cu tot cu instalatia electrica refacuta... si ceva beri baute :cheers:)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Parerea mea, daca montezi magnetou, cauta unul de Voshod, are 90w putere destula ptr. tot sistemul de iluminat ,semnalizare, frinare. Daca vrei sa mai montezi ceva suplimentar la lumini, retrag parerea. Chiar si alternatorul de Planeta 5 are 90w, dar acolo intervin in plus cama, platina, releu incarcare, baterie si o gramada de probleme de intretinere si de cost. Nu cred ca ai nevoie de ele. Functie de solutia care o alegi, incearca pe forum poate te ajuta cineva, (eu nu am nici o piesa din cele spuse mai sus) daca nu, poate gasesti la Vultur Nicolae (Cluj sau Reghin nu stiu exact) 0744607480, Gaspar (Botosani) 0744472055, sau Tunaru (Bucuresti ). Nu am nr. de tel. Fara nici un fel de gluma proasta , si fara sa te superi pe mine, dar dintr-un magar nu vei scoate niciodata un cal de curse. IJ-ul care l-ai primit a fost si este o motocicleta buna, dar cu limitele ei. Daca ai inteles lucrul asta e bine. Tu acum trebuie sa alegi solutiile de reparare bune, fiabile, cu intretinere mai usoara si de ce nu, mai ieftine. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...