Sari la conținut

Diferenta Intre Honda Vtr Firestorm S Yamaha R1


virilu
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Se pare k se incing spiritele....:crack:...eu nu raspund la provocari de genul asta...imi pare rau.....si nici bere nu beau ..nu am nevoie sa declari public k vei fi invins...am facut-o odata si n-o mai fac..e prea periculos si chiar dak nu ma crezi am chiar am facut un cbr 600 pe bdul unirii...iar pe autostrada m-am luat un Kawa Ninja de 600 si n-am avut mario probleme cu el...mai ales in bucuresti....iar la hungaroring ink nu am bani sa ajung acolo... sorry. Mi-a ajuns....k am riscat prea mult la sosele noastre si n-am chef sa mor de tanar....:crack:...imi plac foarte mult femeile si motoarele ...asa k vreau sa mai experimentez :lol:...))

Multumesc pentru invitatie....dar nu.....te vei simti mai bine sa nu fac....:D

 

Take care...

 

Mihai

am eu kawa ninja dala ...cand ne dam?oriunde ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am curaj sa ma fac cu tine 5lazi de cola/bere/brifcor( am auzit ca apare din nou)

asta numai sa va scot din cap la astia cu f4,f3,f2, f1,fo ca unde vad pe forum ..cbr600f :crack:

ma bag eu.

stabileste locul si data. :crack:

da pune si tu ceva mai serios in joc!!

 

--- Mesaj completat în 10 Dec 2007 08:27 -------------

am eu kawa ninja dala ...cand ne dam?oriunde ...

si cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu kawa ninja dala ...cand ne dam?oriunde ...

 

Salut,

 

Am mai spus-o...nu mai raspund la provocari de genul asta....n-are rost....imi pare rau....am facut-o odata.....si e de ajuns....mai ales pe rahaturile noastre de sosele....chiar si pe autostrada...o singura denivelarre si te aduce la voblaj....asa k multumesc pt invitatie....dar....iubesc prea mult femeile si motoarele si vreau sa ma experimentez...in viata :crack:)...

 

Take care...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!

Vad ca lumea o tot da in intreceri pe aici...ma gandeam ca poate la vara am dau si eu cu cineva de pe aici....macar asa usor....:crack:....

 

 

Cu carnet moto din 2007 si ZX-14 nici nu ai cum sa te dai altfel decat usor ca-ti rupi capu. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste. oameni buni...trezirea!! De unde pana unde puteti sa comparati...600cc cu 1000ccmai ales ca e v2..?... Explicati-mi si mie..ca sunt mai de la tara...

De nam fugarit pe dn1, o gramada de 600...750gsxr, si r6...de mam saturat.. nici 1, absolut nici 1...na avut vreo sansa. N-am zis ca vtr e vre-un ozn, insa nu poate fi comparat un v2 de 1000..cu un 600cc...linie.

Nu-mi veniti acum q detalii tehnice si prostii..ca nu ma intereseaza. vedem mai spre vara...cineva zicea ca o sa se tina niste ''teste''...sa le testam atunci...abia astept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca la 600cc nu ma pronunt... dar gsxr 7,5 (2000+) da de pamant cu Firestorum-ul la sosea. :crack: Daca gsxr 7,5 "nu a avut nici o sansa" vs VTR 1000 S inseamna ca ala de pe suzuki avea doua maini pe stanga. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca la 600cc nu ma pronunt... dar gsxr 7,5 (2000+) da de pamant cu Firestorum-ul la sosea. :crack: Daca gsxr 7,5 "nu a avut nici o sansa" vs VTR 1000 S inseamna ca ala de pe suzuki avea doua maini pe stanga. :lol:

adica se pisa pe el , pe romaneste :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica se pisa pe el , pe romaneste :lol:

Va rog din sufet datzi baiatului dreptate cu Vtr`u ca nu e sanatosssss omu are mobre de " O mioaraaaaaaa" ce naiba nik snu e la fel ca vedeoiu lui :D rupe tot ce mama naibi ....Aline am inceput sa urmaresc topic asta si ma distrez de mor !!!!! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou...

 

Va k unii dintre noi stiu sa si jigneasca ceva ce nu-i al lor(ex. "trompeta", "se pisa pe el")...si-mi pare foarte rau sa aud asa ceva indiferent de gusturile fiecaruia la genul de motor...dar sa va spun drept cei care stiu ce inseamna motorul...si stiu sa mearga pe un V...in nici un caz, sau f rar se vor urca pe unul in linie....pt k ei le spun la motoarele in linie - "rasnitze"....pt k asa se aud motoarele...pur si simplu tipa in loc sa urle....k femeile....:crack:)...o sa observatzi cand treceti, cu motoarele voastre in linie, pe langa niste javre pe strada k nici caini nu sar sa va muste pt k nu le place cum se aud...:crack:) nu zic k sunt motoare rele...ba din contra unele sunt foarte bune mai ales CBr-urile...dar fiecare cu preferintzele...dar in acelasi timp fiecare cum incepe si cum se obisnuieste- ma refer pe ce motor incepe experientza...

 

Nu zic k VTR-ul e cea mai tare motoreta...dar e altceva...si nu prea se compara cu multe indiferent de ce viteza sau performantze are....eu asa o vad,....dar voi o tot dati la intreceri....care e mai tare....pana va rupeti gatul si nu mai aveti ce sa ascundeti sub windshield....asta e.... sunt sigur k polate fi facut de multe alte motorete...dar Doamne Fereste sa scoata Motorul in V 4 pistoane pt Super sport( desi e scos pt VFR, dar e limitat si nu e pt speed ci pt traveling)....k sigur nu mai aveti ce comenta atunci...si o sa faceti liniutze direct pe motoarele voastre in linie :lol:)...

 

Eu nu-mi laud motorul...k nici makr nu e o noutate de motor, ci pur si simplu imi exprim admiratia pt acest tip de motor...chiar si pe pista, desi nu l-am incercat...sunt sigur k iese mai bine din viraje decat motoarele in linie...datorita cuplului...si a turatiilor joase folosite...asta e parerea mea.

 

Va rog nu mai jignitzi k nu-i frumos.....

 

Take care! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smoke, eu ma amuz, cand vad atatia ''motociclisti''..unii dintre ei..pun pariu ca nau 5 mii de km cu mobrele..nu generalizez...altii sunt la prima motocicleta...si sunt experti....

Mor cand vad atatia experti..pe aici..experti in tastat..ca pe sosea...ramane de vazut;))....eu nu prea imi pierd timpul pe forum, ca sunt alte lucruri mai interesante de facut...insa lasam jignirile deoparte..si frustrarile totodata...si o lasam pt la vara..sau pt curajosi d c nu si acum??? eu nam nimic de pierdut..dn1..cu toata aglomeratia...din lume e ca si casa mea...oameni buni....asa ca..sfat: alegeti-va alt traseu in afara de dn1..daca aveti chef de ''teste'' q mine..ca sa aveti vreo sansa..nu de alta=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smoke, eu ma amuz, cand vad atatia ''motociclisti''..unii dintre ei..pun pariu ca nau 5 mii de km cu mobrele..nu generalizez...altii sunt la prima motocicleta...si sunt experti....

:crack: Avansatule.

 

Care esti.

 

eu nam nimic de pierdut..dn1..cu toata aglomeratia...din lume e ca si casa mea...oameni buni....asa ca..sfat: alegeti-va alt traseu in afara de dn1..daca aveti chef de ''teste'' q mine..ca sa aveti vreo sansa..nu de alta=))

Uau.

 

Sfat: Mai bine si mai sanatos sa maninci tu Litera Trei pe-aici pe forum decit sa te-apuce amocu' s-o faci pe bune si sa te scoata Smurdu' cu andreaua din radiatoru' vreunui camion.

Gata pauza, te mai uiti 5 minute la poza cu John McGuiness si treci la-nvatat, ca inca nu e vacanta :crack:

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@taz...plictiseala se face si ea auzita.....sunt mai multe site-uri... sa sti;) da dovada de maturitate..si nu mai posta aici...pari un om serios..ce draq..aici vb doar copii dementi;)

Plictiseala sa fie, ca asta trece.

De fapt nici n-am zis-o cu rautate, sa stii, da' ma stringe-n spate ca iar se-arunca unu' mai sus decit trebuie si iar citesc rubrica aia de_cacat cu tratamente pe baza de cimitiril si colivasol.

Ce dracu' conteaza care motor il "face" pe celalalt daca fiecare aveti ce va place? Hai, mai oameni buni, ciocniti un vin fiert si faceti revizia la motorete sa fie gata la primavara. :crack:

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai copii, provocarea mea catre Dr. Mengele de a testa putin motoarele a fost de fapt facuta cu mult inainte de acest topic, mai exact de cand si-a cumparat el VTR-ul :D:D...acesta a fost doar un prilej de a o face "oficiala", si nu include rautate, testosteron, smecherie, copilarie, bravura, etc...asa ca nu va mai agitati aiurea si nu va mai bateti in piept cu maturitatea-imaturitatea unora dintre voi si nu postati jigniri la adresa altora, pt ca pur si simplu nu e cazul. Intr-adevar acest topic dovedeste din plin "unde dai si unde crapa", a inceput de la R1 vs VTR si a sfarsit intre F4i si VTR :crack: asta e...life's a bitch, ne auzim in primavara cu "rezultatele" :D :) :D

 

PS: si pt posesorii de VTR: DA BAIETI, INTR-ADEVAR, VTR IS ONE MEAN MACHINE, RECUNOSC! SA LE PLIMBATI SAU FORJALITI CU PLACERE! :lol: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-a ajuns discutia asta......off topic

parerea mea, daca se mai poate spune o parere pe topic-ul asta....fiecare si-a luat ce motor ia placut si si-a permis la momentul respectiv asa ca nu vad de ce agitatia asta pentru nimic (ce, daca bate VTR-ul pe R1, sau invers o sa-si schimbe detinatorii de R1 pe VTR-uri sau invers ? ) ... parca va credeti in biker boys.....

 

respect pentru toti motociclistii indiferent de ce detin :crack:

 

NO REPLY

Editat de micutza_ninja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...asa ca nu va mai agitati aiurea si nu va mai bateti in piept cu maturitatea-imaturitatea unora dintre voi si nu postati jigniri la adresa altora, pt ca pur si simplu nu e cazul.

Ihi. Adica multam. Nu-mi dadeam singurel seama ca ma bat cu maturitatea-n piept. :D

Da' nu-i bai, chiar pica bine, ca daca ma bat in piept cu ea inseamna ca-s echipat corespunzator si asta face bine la psihic. :crack:

 

Gata, m-am oprit, ca mi-am facut vinataie. :crack:

 

.

.

.

.

 

(Eu si maturitatea.. :lol: Visul de aur al omenirii (care ma cunoaste) a fost dintotdeauna sa-l transforme pe Taz intr-un om la locul lui, matur si responsabil. :D No, fuckin' thanks!)

 

P.S. Si daca am jignit, imi cer scuze. Repet, n-a fost cu rautate.

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smoke, eu ma amuz, cand vad atatia ''motociclisti''..unii dintre ei..pun pariu ca nau 5 mii de km cu mobrele..nu generalizez...altii sunt la prima motocicleta...si sunt experti....

Mor cand vad atatia experti..pe aici..experti in tastat..ca pe sosea...ramane de vazut;))....eu nu prea imi pierd timpul pe forum, ca sunt alte lucruri mai interesante de facut...insa lasam jignirile deoparte..si frustrarile totodata...si o lasam pt la vara..sau pt curajosi d c nu si acum??? eu nam nimic de pierdut..dn1..cu toata aglomeratia...din lume e ca si casa mea...oameni buni....asa ca..sfat: alegeti-va alt traseu in afara de dn1..daca aveti chef de ''teste'' q mine..ca sa aveti vreo sansa..nu de alta=))

 

 

:crack: bai baiatule intelege lumea ca esti piesa dar acum potolste`te ce mama naibi ti`am mai explicat NU AI NIK DE CASTIGAT ca ma faci pe mine,pe ala,pe ala PE STRADA ,cu experienta sau cu mai putina experienta parerea mea e sa lasi DN1 pt asemenea "teste"cum zici u si daca ai ceva totusi de demonstrat(motor puternic,vedoiu,experienata si asa mai departe ) iti readuc aminte de CIRCUIT (nici acolo nu sunt bazat ca nu e genul meu) dar parerea mea e ca acolo demostrezi cat esti de piesa si fac pariu pe cat vrei u ca or sa iti raspunda mult mai multi la provacari,crede`ma ca nici nu ai sa te asteptzi cat de multzi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa demonstrez nimic. N-am zis ca sunt vreun expert, ca nu e deloc asa,sunt baieti pe aici, poate si fete care au cva mai multi km ca mine. insa am acumulat destula experienta pe sosea, poate chiar mai multa experienta pe sosea decat au unii pe forum..sunt si experti in dactilografiere..e adevarat;))

Smoke. te astept la snagov sa bem un suc la pizzerie..si sa desfundam tevile futura...ca saraca cred ca are tobele infundate la cum mergi u cu ea..numai in 60.la h:P asfalt uscat;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...