Sari la conținut

Cizme Axo Boxer-pareri De La Cei Ce Folosesc


Postări Recomandate

as vrea sa imi iau o pereche noua de cizme si am gasit din intamplare cizmele astea intr-o oferta-99 euroi.

am pus si o poza ptr cine nu stie cu ce e incaltat :cheers:

sfatuiti-ma daca merita investitia...

post-15042-1195543141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

imi poti spune si mie unde ai gasit cizmele? Pretul imi pare Ok si as vrea sa arunc si io un ochi p'acolo.

Multumex!

united motors..soseaua pipera nr 44 ,cizmele sunt in reclama de la pag.66 din motolife septembrie 2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat in primavara cu 120 sau 130 euro parca de pe Louis.Sunt cizme destul de bunicele.Am cazut o singura data cu ele,dar aveam viteza mica si mi-au protejat piciorul(daca nu aveam cizma o buleam).Ce sa zic,apa nu intra in ele,am intrat si in mocirla cu ele si inauntru nu a intrat nimic :lol:.Partea proasta este partea din interior,nu este detasabila ca sa o poti spala.

 

In rest sunt ok :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Stef, eu nu am dar un prieten cu un ATV si-a cumparat o pereche acum cateva luni, arata bine si in poze si in realitate , insa stau destul de subtire la capitolul protectie, care dupa mine este cel mai important. Pe tibie nu are decat o dublura cu ceva burete, iar la spate, pe gamba protectia este practic zero. Nici la glezna nu mi s-a parut intarita cu ceva, asa ca desi pretul este mic nu recomand.Modelul este entry-level, so...

 

Later edit:de ce nu incerci modelul RC6 sau mai nou in Franta noul model care se cheama Prime?

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am purtat asa ceva.

Din ce se vede din poza am impresia ca nu sunt prea solide. Si cand spun asta ma refer la faptul duritatea cizmei in zona gleznei nu mi-se pare suficienta. Daca apasa o scarita in zona aia o sa cam simti.

Si ca sa faci o comparatie uite la cizma asta. Este mult mai solida... Eu asa ceva port

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am purtat asa ceva.

Din ce se vede din poza am impresia ca nu sunt prea solide. Si cand spun asta ma refer la faptul duritatea cizmei in zona gleznei nu mi-se pare suficienta. Daca apasa o scarita in zona aia o sa cam simti.

Si ca sa faci o comparatie uite la cizma asta. Este mult mai solida... Eu asa ceva port

 

oxstar astea sunt facute la valcea ptr piata italiana cred..am fost si am probat si nu pot sa o inchid fiindca am gamba groasa..pana acum am folosit hein gericke tuareg si le-am facut praf...intra apa pe toate gaurile

oricum modelul asta nu il stiam si ma duc maine la fabrica sa vad daca este alt calapod...oricum multam fain de sfaturi tuturor

 

 

--- Mesaj completat în 20 Nov 2007 13:13 -------------

Salut Stef, eu nu am dar un prieten cu un ATV si-a cumparat o pereche acum cateva luni, arata bine si in poze si in realitate , insa stau destul de subtire la capitolul protectie, care dupa mine este cel mai important. Pe tibie nu are decat o dublura cu ceva burete, iar la spate, pe gamba protectia este practic zero. Nici la glezna nu mi s-a parut intarita cu ceva, asa ca desi pretul este mic nu recomand.Modelul este entry-level, so...

 

Later edit:de ce nu incerci modelul RC6 sau mai nou in Franta noul model care se cheama Prime?

 

biba..off topic-long time no see..

on topic-daca nu au protectie la cum cadem noi de 10 ori pe tura o las balta..nu imi permit sa imi fac gleznele praf ptr 100 de euro mai putin...sarna de informatie ca faceam drumu degeaba pana la bucale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca porti 43 sau mai mare suna la 0745512731. Are Oxtar tcx pro 2 la juma de pret (570lei).

:cheers:

 

tocmai am vbit la fabrica,cu bericioaica cu tot ma costa 450 lei ..oricum sarumana de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea de la axo cu 99 euro sunt pentru cules zmeura, pro2 de la oxtar sunt ok.

 

--- Mesaj completat în 20 Nov 2007 15:13 -------------
iar daca vrei musai de la axo vezi varful de gama de la ei, e ok si costa vreo 250e pret de magazin, in principiu daca te dai cu crosul nu ai voie sa iei sub varful de gama cam de la orice producator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am AXO boxer...Mi se par foarte ok in comparatie cu pretul..Nu au protectii ca acele modele de varf de la oxtar sau alte marci celebre..Am picat cu ele,mia picat motorul pe picior,si nu sunt asa slabe cum par...Singurul punct slab mi sa parut protectia la tibie,atunci cand am trecut peste o creanga mai groasa cu motorul,asta mia dat in tibie,si putin am simtit,dar atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vbit la fabrica,cu bericioaica cu tot ma costa 450 lei ..oricum sarumana de ajutor

 

 

moama :cheers: , m-ai spart cu pretu' asta la oxtar.

 

dupa ce am rupt o pereche de oxtar tcx, am fost tare multumit sa-mi iau o pereche de tcx pro2 pe care am platit 1100ron.

modelul tcx pro2 este un pic mai bombat decat tcx-ul din cauza ciorapului interior.

daca ai ocazia si exista in oferta incearca si modelul tcx care este identic cu pro2 atat ca nu are ciorap si catarame metalice. oricum incearca mai multe perechi, nu se aseamana una cu ala.

 

bafta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tot tcx pro 2, nu le am scos pe aratura inca dar mi se par extraordinare fata de ce am mai purtat pana acum, si dracului e o pereche de nike 100 euro, cat de bune crezi ca o sa fie cizmele ?:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moama :cheers: , m-ai spart cu pretu' asta la oxtar.

 

dupa ce am rupt o pereche de oxtar tcx, am fost tare multumit sa-mi iau o pereche de tcx pro2 pe care am platit 1100ron.

modelul tcx pro2 este un pic mai bombat decat tcx-ul din cauza ciorapului interior.

daca ai ocazia si exista in oferta incearca si modelul tcx care este identic cu pro2 atat ca nu are ciorap si catarame metalice. oricum incearca mai multe perechi, nu se aseamana una cu ala.

 

bafta! :lol:

mi-am luat oxstar pro2 ca cele din poza...am pe cineva care intra in fabrica si face rost..fiind prieten bun mi-a cerut axagerat de putin pe o pereche..dar ptr cine vrea modelul asta sau oricare altul trimiteti-mi un pm si va pun in legatura cu el..oricum pe ce ai dat tu 1100 ron el le face rost sub jumate...asa arata bestial sa vedem ce stiu sa faca in teren... :D

 

--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 05:00 -------------

si eu am tot tcx pro 2, nu le am scos pe aratura inca dar mi se par extraordinare fata de ce am mai purtat pana acum, si dracului e o pereche de nike 100 euro, cat de bune crezi ca o sa fie cizmele ?:D

 

 

nu vreau sa te supar dar pretul in ro pe o pereche de nike este 100 eu la client/final...pretul de iesire din fabrica este de max 10-20 euro..de asta si diferentele mari de pret intre fabrica si magazin..cizmele pe care eu am platit mai nimic in fabrica se exporta in anglia si se vand cu aprox 14 mil daca faci paritatea...

ca fapt divers fabrica mai produce bocanci de munte care costa in anglia 120 de lire si in fabrica le-am luat cu 40 eu iar materialele sunt gore-tex si talpa vibram...necazul e ca f rar poate sa scoata ptr ca cererea e enorma :blink:firma-mama e engleza importa cizmele si apoi le exporta in romania & co inapoi ...misto nu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu zic sa dai un ban pe o cizma ca lumea. lasa-le pe-astea pentru atv-isti :D

Eu am tot Oxtar TCX Pro 2 - super cizma! Oricum, cand vine momentul de kakat, nu te scapa nici mama cizmelor :lol:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ce el le ia din fabrica cu 100 de euro sau din magazin ? daca din magazin inseamna ca cizmelea alea valoreaza 20 e dupa cum spui tu.

 

eu nu am "relatii" la fabrici:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand oxtar ,sunt cele care rotejaza cel mai bine piciorul si pana la urma de asta le cumperi,ptr ca toate cizmele de enduro sunt incomode si daca tot sunt incomode mai bine sa te si protejeze ca altfel poti alege unele de top de viteza si te simti in ele ca in papuci in comparatie cu cele de enduro............alege oxtar cele cu protectie anti entorse,nu permit sucirea piciorului nici in fata nici in spate nici in lateral

 

--- Mesaj completat în 22 Nov 2007 10:39 -------------
acum este vb si de buget daca nu ai bani de investit in oxtar cauta dupa pret dar nu te astepta sa faca acelasi lucru....tot timpul pretul face frumusetea si calitatea unui produs :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ce el le ia din fabrica cu 100 de euro sau din magazin ? daca din magazin inseamna ca cizmelea alea valoreaza 20 e dupa cum spui tu.

 

eu nu am "relatii" la fabrici:)

 

cizmele le ia din fabrica..ar fi imposibil cu toate taxele si adaourile comerciale sa le ia din magazin la banii astia...oricum m-am bagat si eu pe fir...sa mai castig un banut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie la oxtar ca sunt cu un numar mai mic decat porti de obicei,asa ca trebuie luate cu un numar mai mare

exact.din cauza sosetei din interior trebuie macar un nr.mai mare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cele fara soseta tot asa trebuie luate eu am fara si tot asa le-am luat,ca sa imi vina bine.oricum cele cu soseta nu mi-au placut ptr ca mori de cald vara in ele,prefer fara+ca sunt si un pic mai ieftine

avantaje si dezavantaje -alea cu soseta le poti spala in masina si gata cu mirosul..alea fara ..dumnezeu cu mila...astea pe care le-am avut erau fara soseta si indiferent de cate ori le-am spalat si curatat pe interior a intrat transpiratia in material si miroase a....mie jena sa spun :cheers: ...cred ca in astea cu soseta o sa fie mai bine ca se opreste transpiratia in ea(cel putin asa sper).. :D

 

oricum mie personal si vara si iarna imi transpira picioarele in cizme de la efort asa ca nu mai conteaza prea mult cat de rau ma incing... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...