Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

au dreptate!...autoritatile. vrei sa fii considerat participant la trafic cu drepturi egale ca a automobilistilor??? daca esti biciclist, stai in coloana , asa cum stai si in giratoriu, sau asa cum in giratoriu vrei prioritate de la tir!!!

toate autovehiculele, inclusiv bicicleta, gagica pe role, sau ala cu roaba, daca vrea sa merga pe strada, sa respecte legea. altfel, se considera contraventie. motociclistul vre drepturi egale cu tiristul, dar numai in situatiile in care se simte in inferioritate...problema nu e de gabarit, exemple sunt destule, elefantele, trasi prin inel etc., dar totusi, mesul prinre benzi e depasire, depasire fara a da prioritate , caci pe cealalta banda mai sunt masini. au dreptate autoritatile. ce ar ajunge daca ala cu tirul s-ar baga printre benzi??? poate baiatu' a pus alifie sa aiba loc printre oglinzi sa nu le deregleze...nu e mai dibaci decat elefantica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jiji contra :D ... eu ma refeream la faptul ca imi place atitudinea motociclistilor. Dar se putea tu sa nu fi contra?... :D

 

da bety. sunt contra pentru ca am argumente. eu sunt cu motrul, dar nu pot sa fiu subiectiv...motociclistii ii discrimineaza pe ''conservari''..., dar ''conservarii ii discrimineaza pe motocilisti? te rog sa imi zici procentul din fiecare categorie discriminanta, apoi o concluzie.

Mesaj completat

da bety. sunt contra pentru ca am argumente. eu sunt cu motrul, dar nu pot sa fiu subiectiv...motociclistii ii discrimineaza pe ''conservari''..., dar ''conservarii ii discrimineaza pe motocilisti? te rog sa imi zici procentul din fiecare categorie discriminanta, apoi o concluzie.

bety, cat te-ai dat cu moto? pe unde? cum? ai incercat vreodata sa incalci regulile? printre masini? eu da! in fiecare zi. eu sunt vinovat. dar riscul imi apartine. daca ii rup oglinzile unuia cu masina, el e de vina ca sta pe loc pe banda 2 la semafor?

Mesaj completat

la o contraventie, e laudata actiunea lor? cel ce contravine unei contraventii, e cumva infractor?

 

:D

daca fiecare motociclist ar respecta legea, nu cred ca are reprosuri. accidente din lipsa de prioritate se intampla cu orice autovehicul. asa sunt oamenii...trebuie sa te feresti pentru ca nimeni, nicidata nu iti va da castig de cauza daca mergi printre masinin iar ala cu tirul vine peste tine...oricum, campania asta e cam degeaba, marry christhmas!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dodomotox, toata lumea te stie ca fiind ala care face scandal. asa esti tu...

inainte sa sari sa te aperi, te rog, citeste in lege si vezi cat de corect e ce zici tu despre trecutul printre masini.

la depasire se presupune calcarea marcajului. de cele mai multe ori se poate trece printre 2 coloane oprite fara sa faci slalom. neacordarea de prioritate, nu are lagatura cu subiectul asta decat daca dupa ce ai trecut printre masini sari pe banda, in fata unei masini care se deplaseaza, franand. daca asa faci tu, mai devreme sau mai tarziu o sa te ajute cel din spate sa iti ridici motorul, gata pupat in fund.

citeste si vezi ca trecutul printre masini este permis. de asta se gandesc altii sa modifice legea.

stiu ca ai glumit, dar daca tot ai adunat atatea prostii intr-un singur post, gagica pe role si roaba nu au voie pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dodomotox, toata lumea te stie ca fiind ala care face scandal. asa esti tu...

inainte sa sari sa te aperi, te rog, citeste in lege si vezi cat de corect e ce zici tu despre trecutul printre masini.

la depasire se presupune calcarea marcajului. de cele mai multe ori se poate trece printre 2 coloane oprite fara sa faci slalom. neacordarea de prioritate, nu are lagatura cu subiectul asta decat daca dupa ce ai trecut printre masini sari pe banda, in fata unei masini care se deplaseaza, franand. daca asa faci tu, mai devreme sau mai tarziu o sa te ajute cel din spate sa iti ridici motorul, gata pupat in fund.

citeste si vezi ca trecutul printre masini este permis. de asta se gandesc altii sa modifice legea.

stiu ca ai glumit, dar daca tot ai adunat atatea prostii intr-un singur post, gagica pe role si roaba nu au voie pe drum.

 

slalom fac aia cu schiurile in Austria...autoritatile franceze, au vreun argument sa faca asta? pai daca vor sa faca asa ceva, inseamna ca nu au incalcat principiile tale personale. sau poate sunt corupti...ce zici?

Mesaj completat

dodomotox, toata lumea te stie ca fiind ala care face scandal. asa esti tu...

 

 

 

nu toata lumea e la fel ca tine. asa esti tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersul printre masini care stau in coloana ajuta la fluenta traficului, dar daca 5-6 scutere ar sta "bara la bara" intre 2 coloane de masini care urmeaza sa plece de la semafor atunci riscul de acrosaj este foarte mare, mortal in cazul TIRurilor ... este imposibil sa mergi printre masini numai cand masinile stau...

 

nu stiu de ce, dar in minte imi vine numai intrarea in Sibiu - Milea cu Semaforului (avand Aralul pe dreapta)... acolo este riscant printre coloane pentru unu' din alt oras sau unu' care se da pe 2 roti de putina vreme

Cred ca este "la limita bunului simt" (nu vreau sa caut sa interpretez legea), iar poligonul de la examen este 0 in comparatie.

 

Cat desre francezi, organizarea protestului este direct proportionala cu, calitatea retelelor de transport , iar daca ar fi sa emitem si noi pretentii, oricum suntem la polul opus :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa ma gandeam si eu , mai ales ca in ceea ce priveste fotbalul la marsa se mananca cel mai bine . datorita deschidratarii asfaltului totdeauna sunt alunecari nervoase si maestrii in ale cuvintelor. si normal ca suntem noi si normal ca fiecare are dreptul la replica si la parere dar....cand ataci persoanele cu anumite cuvinte crezand ca esti mai superior denota o simpla prostie . dar sa revenim la subiect. ceea ce ziceti voi aici e total aiurea si aveti dreptate.

dar dodomotox abtinete ca nu mai pot citii aberatiile care le publici , iti propun sa iti faci un blog pentru nevertebrate in care sa iti expui parerile de rau fata de raul facut .

in momente din astea i duc dorul lu bimbo si geniul lui de a da peste bot !

 

la revederea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa ma gandeam si eu , mai ales ca in ceea ce priveste fotbalul la marsa se mananca cel mai bine . datorita deschidratarii asfaltului totdeauna sunt alunecari nervoase si maestrii in ale cuvintelor. si normal ca suntem noi si normal ca fiecare are dreptul la replica si la parere dar....cand ataci persoanele cu anumite cuvinte crezand ca esti mai superior denota o simpla prostie . dar sa revenim la subiect. ceea ce ziceti voi aici e total aiurea si aveti dreptate.

dar dodomotox abtinete ca nu mai pot citii aberatiile care le publici , iti propun sa iti faci un blog pentru nevertebrate in care sa iti expui parerile de rau fata de raul facut .

in momente din astea i duc dorul lu bimbo si geniul lui de a da peste bot !

 

la revederea

 

Nu esti obligat sa citesti pana nu parcurgi anii gimnaziali...pacat de fata aia...daca ti-e dor de bimbo, o sa-i transmit personal. Nu are timp de tine, e ocupat cu o gagica, la propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

YES YES..scandal ! mi-am luat popcorn si bere !

 

poate vrei sa te iau de par pe tine!!! ia taci si infuleca!

Mesaj completat

mai omule tu chiar nu intelegi...imi este sila de certurile de pe forum...daca tot te dai mai destept...atunci fi primu care cedeaza si gata cu povestile fara sens...HOOOO

 

iti aduc stenogramele si dovedesc, el vrea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...