Sari la conținut

Postări Recomandate

Acuma nu stiu daca erau doi dar eu am vazut unu cu un crosser, mergea de ziceai ca vrea sa-l rupa. Dupa ce a trecut de mine m-am uitat in oglinda si nu avea numere. In momentul in care mi-am indreptat privirea in fata, am vazut un nor mare de praf si fum. Tocmai se intamplase groaznicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa prinzi motociclistii cu Loganul....hmmm...oare de ce mi se pare un pic fantezist?

Dar hei...la 70000 de euro cat costau "autospecialele Politiei", ar trebui sa prinda orice, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa prinzi motociclistii cu Loganul....hmmm...oare de ce mi se pare un pic fantezist?

Dar hei...la 70000 de euro cat costau "autospecialele Politiei", ar trebui sa prinda orice, nu?

 

erau un ktm si un wr

 

ii prinzi cu loganul daca merg pe asfalt. pe asfalt au mers dar loganul nu a mai apucat deoarece nu avea sofer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am trecut si eu pe acolo venind dinspre Sibiu cam la 30-40 min de la intamplare. Sincer sa fiu nu-mi pare rau de boul ala de politai. Sigur era un (cuvant urat) cu pene. Adica cum sa nu poti prinde un cross pe asfalt cu Loganul? Nu-i deloc super masina Loganul dar moto ala era cross, zice cineva mai sus. Deci eu am curaj sa dau pariu ca prind un cross pe asfalt, subliniez, cu Loganul oricand. Acuma nici motociclistii aia nu-s nevinovati daca nu aveau numere. Dar idiotul de polistist nu a auzit de statie radio? Putea sa transmita celorlalti idioti (citeste politisti) din Medias sa puna un filtru pe sosea. Dar na asta e, politist prost e pleonasm. Asfalt uscat si grija mare.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am trecut si eu pe acolo venind dinspre Sibiu cam la 30-40 min de la intamplare. Sincer sa fiu nu-mi pare rau de boul ala de politai. Sigur era un (cuvant urat) cu pene. Adica cum sa nu poti prinde un cross pe asfalt cu Loganul? Nu-i deloc super masina Loganul dar moto ala era cross, zice cineva mai sus. Deci eu am curaj sa dau pariu ca prind un cross pe asfalt, subliniez, cu Loganul oricand. Acuma nici motociclistii aia nu-s nevinovati daca nu aveau numere. Dar idiotul de polistist nu a auzit de statie radio? Putea sa transmita celorlalti idioti (citeste politisti) din Medias sa puna un filtru pe sosea. Dar na asta e, politist prost e pleonasm. Asfalt uscat si grija mare.........

:wink: Las-o jos ca "măcăne" ! ("si se jura ca nu fura si l-am prins cu ratza-n gura"). :drink:

"frigiderul" ala este prea inalt, nu are forma aerodinamica, motor mic, anvelope inguste si ieftine ... totul este ieftinake inclusiv priectul...

Ai auzit de raportul cai putere/kg ?

Defapt Loganul (cu Titi la volan :D )poate prinde numai "capre" de 125 de 15 cai (cat A1) pentru ca poate lua curbele cu viteza mai mare... ma refer la motorizarea de top

 

De acord - la autospeciala piesa dintre volan si scaun a fost subdimensionata

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o jos ca "măcăne" ! ("si se jura ca nu fura si l-am prins cu ratza-n gura").

"frigiderul" ala este prea inalt, nu are forma aerodinamica, motor mic, anvelope inguste si ieftine ... totul este ieftinake inclusiv priectul...

Ai auzit de raportul cai putere/kg ?

Defapt Loganul (cu Titi la volan )poate prinde numai "capre" de 125 de 15 cai (cat A1) pentru ca poate lua curbele cu viteza mai mare... ma refer la motorizarea de top

 

De acord - la autospeciala piesa dintre volan si scaun a fost subdimensionata

Zice Yuk.

 

Da s-ar putea sa ai dreptate. Cu atat mai mult politache ala facut la apelul bocancilor trebuia sa-si dea pace si sa nu fuga dupa moto alea. Daca ar fi omorat un om nevinovat? Daca in loc de loganul ala rosu ar fi fost un alt motociclist care-si vedea linistit de drumul lui? Stii ce ma enerveaza? Comportamentul absolut mafiot al politiei. Acolo erau cel putin 10 masini cu nino nino. Se comporta exact ca tiganii. Adica vreau sa zic ca daca bati un tigan imediat vin alti o suta la fata locului, asa si astia. Ia sa fi fost niste masini sau moto oarecare implicate in accident sa vezi ca venea un singur Garcea sictirit si cu durere in basca vizibil deranjat de la partida lui de table din post si incepea cu vechea poveste ca din cauza vitezei excesive bla bla......

O mie ani pace si asfalt uscat la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu atat mai mult politache ala facut la apelul bocancilor trebuia sa-si dea pace si sa nu fuga dupa moto alea. Daca ar fi omorat un om nevinovat? Daca in loc de loganul ala rosu ar fi fost un alt motociclist care-si vedea linistit de drumul lui? Stii ce ma enerveaza? Comportamentul absolut mafiot al politiei. Acolo erau cel putin 10 masini cu nino nino. Se comporta exact ca tiganii. Adica vreau sa zic ca daca bati un tigan imediat vin alti o suta la fata locului, asa si astia. Ia sa fi fost niste masini sau moto oarecare implicate in accident sa vezi ca venea un singur Garcea sictirit si cu durere in basca vizibil deranjat de la partida lui de table din post si incepea cu vechea poveste ca din cauza vitezei excesive bla bla......

O mie ani pace si asfalt uscat la toata lumea

pai sunt raniti, altii decat Garcea, teoretic vinovatul ar trebui sa aiba dosar penal... daca scapa, atunci cresc sansele sa omoare oameni, daca nu... paznic la Real :( ... scuze! , pt asta tre' cazier curat .

Presupun ca motoristii nu jefuisera fugit v'o banca sau ceva, inainte de urmarire ... :rose:

 

PS - de ce jignesti taximetristii? ca nu e totzi tzigani :rose: dar la fel se aduna ciorchine si "opresc"(mortal cate odata) motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare e ideea /index.php?...00058&st=0# , am putea sa o preluam si in sibiu

 

 

SUPER ideea!!!!!!

Te rog sa-mi dai un sablon ,ca eu nu stiu sa desenez.

Pentru al dimensiona "potrivit" vreau sa semnalizez 2(doua)gropi:

una pe TIGLAROLOR,

una pe CIMPULUI ;)

ASTEPT!!! :cheers:

Mesaj completat

TIGLARILOR ,cer scuze chiar am calcat in groapa cind am vrut sa scriu numele strazii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare e ideea /index.php?...00058&st=0# , am putea sa o preluam si in sibiu

 

 

Ideea este super tare!

 

Chiar ar trebui sa se semnalizeze cateva gropi din zecile de mii de gropi din Sibiu.

 

Hai cu spreiul si sablonul sa marcam tate gaurile negre din oras!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este super tare!

 

Chiar ar trebui sa se semnalizeze cateva gropi din zecile de mii de gropi din Sibiu.

 

Hai cu spreiul si sablonul sa marcam tate gaurile negre din oras!!!!!!!!!

 

 

hahahaah daca ar fi sa marcam toate gropile nasoale din oras ar trebuii sa mergem pe jos pt ca sutn la tpt pasul si nu prea e de ras stiu. dar e realitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaah daca ar fi sa marcam toate gropile nasoale din oras ar trebuii sa mergem pe jos pt ca sutn la tpt pasul si nu prea e de ras stiu. dar e realitatea

 

cum arata o groapa nasoala fata de una ne-nasoala? care e limita de ''nasoalitate''? adica de unde in jos e nasoala si de unde in sus e ne?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaah daca ar fi sa marcam toate gropile nasoale din oras ar trebuii sa mergem pe jos pt ca sutn la tpt pasul si nu prea e de ras stiu. dar e realitatea

poate ca mai eficienta ar fi o cerere/sesizare scrisa si inregistrata oficial la primarie(insiruirea zoneleor cu "cratere"), semnata de unul sau mai multi platitori de impozite (cu plata la zi :) )... audienta la primar? adica un proprietar(rezident Tiglari) de 4x4 sa solicite sasului sa-i scada impozitul pe gipan care nu este tocmai un lux/moft in municipiu

La Romanica multi comenteaza de pe margine si putini se implica efectiv... vorba zboara, scrisul ramane

Un prieten de-al meu suna noaptea la 112 cum ca pe la Selimbar (Sevis), pe axul drumului cu 4 benzi sta jos o vaca(de vreo 800kg)... si proasta de la telefon il intreaba "considerati ca este vre-un pericol?"

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca mai eficienta ar fi o cerere/sesizare scrisa si inregistrata oficial la primarie(insiruirea zoneleor cu "cratere"), semnata de unul sau mai multi platitori de impozite (cu plata la zi :lol: )... audienta la primar? adica un proprietar(rezident Tiglari) de 4x4 sa solicite sasului sa-i scada impozitul pe gipan care nu este tocmai un lux/moft in municipiu

La Romanica multi comenteaza de pe margine si putini se implica efectiv... vorba zboara, scrisul ramane

Un prieten de-al meu suna noaptea la 112 cum ca pe la Selimbar (Sevis), pe axul drumului cu 4 benzi sta jos o vaca(de vreo 800kg)... si proasta de la telefon il intreaba "considerati ca este vre-un pericol?"

 

nu are bani sasu sa repare strazile deoarece nu are. de unde sa aiba atatia? daca nu ai cu ce, nici interes nu mai ai. asa ca pana nu e gata centura, nici drumuri acceptabile nu vor fi in superbul ''oras'' capitala ''culturei'' de pe urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPER ideea!!!!!!

Te rog sa-mi dai un sablon ,ca eu nu stiu sa desenez.

Pentru al dimensiona "potrivit" vreau sa semnalizez 2(doua)gropi:

una pe TIGLAROLOR,

una pe CIMPULUI :)

ASTEPT!!! :lol:

Mesaj completat

TIGLARILOR ,cer scuze chiar am calcat in groapa cind am vrut sa scriu numele strazii

 

 

Malul stang al Cibinului (cum curge el ... habar n-am strada), in fata/spate la Politie pe piatra cubica (am crezut ca imi sar plombele), toata marea centura a Sibiului e numai un sant, din Strand pana in Vasile Aaron, langa sediul Ambulantei, Gusterita e cosmar, calea Poplacii e si mai cosmar, Balea e numai canale denivelate ... cred ca ar trebui verificate retzetele de marcaje rutiere. Unele tin, altele sunt patinoar ... Si cred ca ar trebui invatati, astia care semnalizeaza drumurile, ca acea claviatura instalata la piane este compusa din octave ( nu cum au asezat-o inainte de Prefectura) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei dimineata pe la 7,30-8 vad un Dominator rosu (sau KLR?... p-acolo)care merge Talmaciu-Sibiu ... azi dimineata pe ploaia semitorentiala era pe banda 2, langa axul drumului avand o masina in fatza de care nu putea trece.

Anul trecut am mers Cluj-Auid si Saliste-Caineni pe ploaie, dar la alte temperaturi, vreau sa spun ca nu prea face bine la sanatate :) . Paradoxal, dupa o vreme nu nai simti lipsa stergatoarelor, daca nu depasesti 100km/h

Salutari curajosului ! :) dar pe vreme d-asta recomand Nicodorul sau CFR-ul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei dimineata pe la 7,30-8 vad un Dominator rosu (sau KLR?... p-acolo)care merge Talmaciu-Sibiu ... azi dimineata pe ploaia semitorentiala era pe banda 2, langa axul drumului avand o masina in fatza de care nu putea trece.

Anul trecut am mers Cluj-Auid si Saliste-Caineni pe ploaie, dar la alte temperaturi, vreau sa spun ca nu prea face bine la sanatate :) . Paradoxal, dupa o vreme nu nai simti lipsa stergatoarelor, daca nu depasesti 100km/h

Salutari curajosului ! :) dar pe vreme d-asta recomand Nicodorul sau CFR-ul :lol:

 

e de la SMURD dominatorul ala rosu. serios

 

 

slab esti mah yukule. la 6 dim eram pe baricade azi pe ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ... imi poate spune cineva daca a fost recent pe traseul Sebes - Branistea - Novaci ? ma interseaza starea drumului si daca se poate sa luati ca reper un drum pe care eu il consider bun ( Sibiu - Fagaras ) si sa faceti o comparatie cu el ... recent in seaman DUPa iarna are a bombardat drumurile noastre ... am sa atasez si o harta completata de cei care se plimba prin tzara cu starea drumurilor .... daca vedeti vreun traseu care nu corespunde cu ce e desenat sau stiti vreunu in plus... scrieti`mi sa`l modific sau sa`l adaug

Multumesc !

post-26055-1270732463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...