Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

avend in vedere ca manopera trebuie realizata de catre etnia conlocuitoare asistata social , fac un apel pentru sambata 27.04.2013 (luni si marti :)) catre iubitorii naturii care vor sa dea o mana de ajutor si sporirea calitatii lucrarii. Locatia este in spatele poligonului militar de la Cartisoara, pe malul opus pastravariei, la 300 m de pastravarie... dar nu se urca pe drumul cu pastravaria ci pe celalalt mal al paraului Laita, paralel cu paraul pana in dreptul pastravariei.

... ca idee Loganul ajunge acolo fara probleme dar cu un Golf ai nevoie de abilitati ca sa nu-i lovesti scutul

0745 507797 ... pt indrumare si "stilouri" :)

0732 530886

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica vrei sa venim sa pazim tiganii sa planteze molizi micuti? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca anuntai si tu mai din timp, sa mor ca imi faceam o zi libera sa vin si eu.

Asa, deja am program .

Ramane pe data viitoare.

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biciclist lovit grav la iesirea din poplaca spre rasinari de o masina. Se pare ca masina a taiat curba. Biciclistul e in coma se pare

..a murit biciclistul..

Cam multe evenimente astazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune ca sunt foarte Revoltat !!!! de ce nu vor ...de ce nu vor sa se uite de trei ori inainte sa faca o manevra!!! sa acorde prioritate asa cum ni se cuvine

astazi au fost 3 accidente din cauza unor dobitoci carora nu le pasa de noi !!! M-am Hotarat de azi inainte iau atitudine cu riscul ca iau amenda dar promit !!! sa-l fereasca Cel de sus , pe cel ce nu va avea loc de mine !!! daca stii ca esti de vina macar taci ... Inainte de 2000 daca se intampla vreun accident si era din vina conservarului se adunau zeci de motociclisti si manca ala o mama de bataie de ii plangeau cainii acasa ... in schimb azi s-a respectam Legea !!! nu mai ai voie sa te certi in trafic .... nu ...nu ma cert in trafic promit sa-i rup dintii pentru ca data viitoare sa fii de 10 ori mai atent !!! si sincer va spun nu tin cont ca e femei sau barbat .. dau ca la durdun de le suna apele in cap !!! nu pot sa te bat ca esti mai mare?!?!?! imi dau casca jos te musc de Oua de nu mai faci copii Veci !!! si atunci sa vedem cine plange !!!

Mult succes celor ce sunt pe doua roti ! Atentie Biciclisti , in ziua de azi nici pe trotuar nu esti in siguranta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wildrider, iti dau dreptate totala. Eu unu am inceput primul meu sezon pe moto si cred ca daca nu aveam 5 ani de experienta pe auto eram deja cu vro mana rupta daca nu mai grav din cauza idiotilor care nu respecta chestii de baza gen linii continue sau stopuri. Is dezgustat.

Referitor la accidentul cu biciclistul, cel care l-a provocat e cadru militar si din cate am vazut la fata locului politia l-a cam scos nevinovat deja. As vrea sa aflu daca se poate cum il cheama si unde sta, asa orientativ numa. Conducea o toyota avensis, albastru inchis, numarul era ceva de genul sb 07 adm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune ca sunt foarte Revoltat !!!! de ce nu vor ...de ce nu vor sa se uite de trei ori inainte sa faca o manevra!!! sa acorde prioritate asa cum ni se cuvine

astazi au fost 3 accidente din cauza unor dobitoci carora nu le pasa de noi !!! M-am Hotarat de azi inainte iau atitudine cu riscul ca iau amenda dar promit !!! sa-l fereasca Cel de sus , pe cel ce nu va avea loc de mine !!! daca stii ca esti de vina macar taci ... Inainte de 2000 daca se intampla vreun accident si era din vina conservarului se adunau zeci de motociclisti si manca ala o mama de bataie de ii plangeau cainii acasa ... in schimb azi s-a respectam Legea !!! nu mai ai voie sa te certi in trafic .... nu ...nu ma cert in trafic promit sa-i rup dintii pentru ca data viitoare sa fii de 10 ori mai atent !!! si sincer va spun nu tin cont ca e femei sau barbat .. dau ca la durdun de le suna apele in cap !!! nu pot sa te bat ca esti mai mare?!?!?! imi dau casca jos te musc de Oua de nu mai faci copii Veci !!! si atunci sa vedem cine plange !!!

Mult succes celor ce sunt pe doua roti ! Atentie Biciclisti , in ziua de azi nici pe trotuar nu esti in siguranta !!!

Week-end-ul trecut mai avem un pic si opream motorul sa ii dau o casca in cap unuia cu un duster care vroia sa imi demonstreze mie ca ma face prin dreapta. Un taran prost cu frustrari maxime. La piata Cibin, un "bulgar" cu o rapandula de masina se uita ca vita la mine cand eu mergeam pe drumul cu prioritate si el s-a bagat in fata mea.....La noi nu se face un mars ceva la inceputul sezonului sa vada soferii de masini si sa constientizeze ca mai sunt si altii in trafic, drept urmare sa caste ochii si sa se uite in oglinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa va stapaniti nervii..si eu as face la fel in foarte multe cazuri. Intelegeti ca ala care fura 100 de miliarde nu face puscarie , dar voi pentru 2 dinti scosi puteti plati mai mult decat face.

Nu sunt adeptul marsurilor de ""constienitzare" , parerea mea e ca trebuie sa te feresti singur, si sa incerci sa iti reduci riscurile.

Pasarea aia , din cauza careia a cazut Emil , avea gura mare pana cand m-am dus la ea si i-am zis : "mai taci dracului din gura ca nu stabilesti tu cine e vinovatul si cine nu . Politia va face asta."

Poti face 5000 de marsuri de constientizare , din ciclul "feriti-va de motociclisti" ca nu vad sa educi pe cretinul cu dacia 1300 , baut si fara asigurare , care iti va taia calea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol....pe doua roti nu esti respectat deloc nici ca biciclist nici ca motociclist.

 

 

nu putem decat sa cascam ochii si sa conducem preventiv .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista vreo Yamaha TDM 900 in Sibiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare de newbie, deci nu dati cu pietre. casca mea cica e cu pinlock ar trebui sa aiba geam dublu? a mea nu are, deci as putea sa imi cumpar? o sa ajute sa nu mai vajaie la viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare de newbie, deci nu dati cu pietre. casca mea cica e cu pinlock ar trebui sa aiba geam dublu? a mea nu are, deci as putea sa imi cumpar? o sa ajute sa nu mai vajaie la viteza?

pinlockul e pentru aburire nu pentru zgomot. pentru zgomot "doapele" sunt sfante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara de la farmacie dopuri de urechi, ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune ca sunt foarte Revoltat !!!! de ce nu vor ...de ce nu vor sa se uite de trei ori inainte sa faca o manevra!!! sa acorde prioritate asa cum ni se cuvine

astazi au fost 3 accidente din cauza unor dobitoci carora nu le pasa de noi !!! M-am Hotarat de azi inainte iau atitudine cu riscul ca iau amenda dar promit !!! sa-l fereasca Cel de sus , pe cel ce nu va avea loc de mine !!! daca stii ca esti de vina macar taci ... Inainte de 2000 daca se intampla vreun accident si era din vina conservarului se adunau zeci de motociclisti si manca ala o mama de bataie de ii plangeau cainii acasa ... in schimb azi s-a respectam Legea !!! nu mai ai voie sa te certi in trafic .... nu ...nu ma cert in trafic promit sa-i rup dintii pentru ca data viitoare sa fii de 10 ori mai atent !!! si sincer va spun nu tin cont ca e femei sau barbat .. dau ca la durdun de le suna apele in cap !!! nu pot sa te bat ca esti mai mare?!?!?! imi dau casca jos te musc de Oua de nu mai faci copii Veci !!! si atunci sa vedem cine plange !!!

Mult succes celor ce sunt pe doua roti ! Atentie Biciclisti , in ziua de azi nici pe trotuar nu esti in siguranta !!!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tziganu' si @WildRider ...

revoltati-va DAR fara martori... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...